super

Ursus C-330 i MF 235 - uciąg

Polecane posty

super    1

witam wszystkich mam do was pytanko czy opłaca się kupować mf235jak mam c-330 bo z tego co wiem to ten mf235 jest tylko o 8 koni mocniejszy od c-330. i tak myślę nad tym czy to ma sens kupować taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pomimo że jeden i drugi ma na masce napis "ursus" są to ciągniki z 2 różnych światów, a czy Ci się opłaca taka zmiana to moc tutaj ma 2go rzędne znaczenie, wszystko zależy od tego ile mtg robisz rocznie, jeśli więcej jak 200mtg to na pewno będziesz zadowolony, bo komfort pracy poprawisz sobie znacząco, cichszy i o niebo lepsza ergonomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Jeśli masz kupować mf to już kup do tej c330, mf 255 a nie mf 235. To mf 255 byłby głównym ciągnikiem, jest mocniejszy od mf 235 i w podobnym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

moje zdanie jest takie że mf 235 to c 330 z mocniejszym silnikiem to tak w przenośni , masy podobne itd tylko silnik mocniejszy i zrywniejszy co czyni jak kolega wyżej napisał bardziej kopliwym ten traktor


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Rozejrzyj się za czymś mocniejszym, miałem kiedyś taki ciągnik + c-330M. W ciężkich pracach wcale nieradzi sobie lepiej od trzydziestki, a np. z kosiarką po dużych górach to nawet u mnie wypadał gorzej, plusem jest natomiast mocniejszy podnośnik i szybki wsteczny lecz tylko do zgrabiarki pasowej bo do tura jest dużo za szybki. Nie mam dobrego zdania o tym ciągniku po 8 latach robiłem skrzynie i most, następnie ciągnik został sprzedany gdyż szykował się remont silnika, a wcale nie pracował ciężej niż trzydziestka która mimo upływu dwudziestu paru lat przeszła tylko generalny remont skrzyni i podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

A co za problem w tym że ciągnik jest zrywniejszy? Wystarczy odpowiednio operować sprzęgłem i gazem i po problemie.

Lepiej jak ma za dużo NM niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

@kamil20, niekoniecznie jest lepiej, widocznie nie jeździłeś MF jeszcze i go nie znasz. Po prostu do MF trzeba kombinować jakieś obciążniki na tylne koła. Miałem okazję jeździć u kolegi c-360 3p i to jest w ogóle inny ciągnik niż MF 255. 3p trochę wolniej rusza, nie rwie tak od razu jak MF i dlatego się mniej kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Znam znam MF, jest na naszym gospodarstwie od 1988r;) i szczerze mówiąc C 330 duuuuużo więcej razy się grzebało

Niestety MF sprzedawali tylko ze 100kg obciążeniem na przód i faktycznie tył jest za lekki.

No ale każdy ma inne doświadczenia i swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

To najmocniej przepraszam. Skoro masz MF i c-330 to chyba juz zauważyłeś różnice w prześwitach pod tylnym mostem w obu ciągnikach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani co wy opowiadacie za bajki że 30 stka nie pociągnie 6 ton pociągnie 7 lub 8 bedzie miała trudno ale pociągnie a MF fakt tez dobry ale z nieparzystej liczby cylindrów pęka mu wał jeśli pracuje pod jakimś ciężarem. Moze jest silniejszy od 30 stki ale jak masz chłopie mniej jak 10 ha to nie kupuj mf bo bedziesz sie nudził i nie słuchaj tych bajek że tam mf ciągli po 15t buraków a jak sie nie decydujesz to wydzierżaw ziemie od kogos z 5 ha i kup zetora 5211 taka sama moc jak mf 47 HP a spalanie na poziomie c-360. Zetorek jest cięższy czyli idzie większy uciąg a jeszcze komfort w czasie pracy nie porównywalny z mf i c 330 wybierz rozsądnie i nie słuchaj bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

C330 to jest traktor z przeszłością i przyszłością ze względu na uniwersalność ,niezawodność,prostotę i niskimi kosztami eksploatacji itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
3 godziny temu, Jurek321 napisał:

To co, wszystkie MFy na pusto w polu jeżdżą.

Tak, nawet kierowca musi iść obok chyba że waży poniżej 100 kg bo inaczej to wał pęknie od obciążenia. Podobno do MF z tymi silnikami zalecano podczepiać tylko maszyny konne bo inaczej to wał pękał, Kolega @MateuszSobaski ma rację, najlepiej to kupić Zetora bo to prawdziwy ciągnik, w nim wał odlany jest tytanu i nigdy nie pęknie.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielcy znawcy... Zetor to jest super trakotr napewno jest lepszy od mfa ale wy wielcy znawcy pewno ciągliscie mf 20 ton aha i dlatych co nie umieją czytać to pisałem pod ciężarem a jesli wy nie macie wyobrazni to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad jak rano nie przepompował zetora żeby z 5 litrów ON poszło na tłoki to go mógł kręcić do wieczora i nie zapalił, do mf-a wlejesz 5 litrów to całą zimę w obejściu latasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj