adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

ursus55    11

Ursus został już rozsprzedany Warfama, Rol-Mar wykupił prawo do napisu Ursus na produktach chińskich lub indyjskich, np. tarcza hamulcowa ze zwykłego spieku nie nitowana jest z napisem ursus i cena też jak ursusa tylk że to zwykła chińszczyzna co innego tarcze plecionka chełmnowska. Także z Ursusa za wiele nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

ursus55 - co ty za bzdury opowiadasz? chełmno nie ma oryginalnej dokumentacji produkcyjnej i technicznej. robią chłam na niewiadmego pochodzenia papierach. mój kolega pracuje w firmie logistycznej i dostarcza kontenery podróbek z Pakistanu i Chin do chełmna. ta fabryczka straciła prawa do używania marki URSUS ponieważ miała tragiczną jakość. Ursus korzysta tylko i wyłącznie z polskich firm które są kooperantami zachodnich producentów. chełmno to synonim badziewu.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Takich polskich firm jak turecki HATTAT? i chiński... eee jak nazywa się chińska firma produkująca ursusa 5034??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004
Napisano (edytowany)

@demolka nie rób antyreklamy, bo nie masz racji. Nie przedstawiasz żadnych dowodów i potrafisz tylko obrażać innych. Powiedz w takim razie wszystko co wiesz o dostawcach części do Rol-Maru.....

http://www.ursus.pl/historia.html

Zapewniamy Szanownych Odbiorców naszych wyrobów, że pomimo braku oznaczenia na opakowaniu „niedźwiadkiem” w nowym opakowaniu znajdują się te same części. Części te są w dalszym ciągu wykonywane według oryginalnej dokumentacji technicznej, do stosowania której ZSM „Ursus” w Chełmnie posiada prawo. Nie zmienił się również proces technologiczny wykonania części, który jest niezmienny od czasu dostaw tych części na pierwszy montaż do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Warszawie.

 

Żaden porządny mechanik nie powie, że Chełmno "to badziew", opinie są jak najbardziej pozytywne.

Edytowano przez jaco512
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

jaco512. chełmno nie ma oryginalnej dokumentacji Ursusa. Jeśli dyponują takową to znaczy, że ją ukradli. Jedyną oryginalną dokumentację i pełne prawa do niej ma POL-MOT Warfama S.A. Jeżeli takie rzeczy wypisuść ją kolesie z chełmna to znaczy, że kłamią i z pełną premedytacją wprowadają klientów w błąd. Nie produkują i nigdy nie będą mieli praw do produkcji ORYGINALNYCH częsci zamiennych. A mechanicy będą wciskać klientom badziew pod przykrywką oryginalności żeby więcej Cię skosić klienta za podróbę (tyle co za oryginał) - po za tym szybciej kilent wróci po nowe jeśli wciśnie mu kibel nie oryginalną część zamienną. chełmno to manufakturka bez żadnej kontroli nad jakością wytwarzanych podróbek oryginalnych części zamiennych.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Demolka Zobacz na czas w jakim Pol-mot kupił Ursusa.A w Chełmnie była normalna fabryka części do ciągników

 

1 stycznia 1998 - na bazie Zrzeszenia Przemysłu Ciągnikowego Ursus powstają Zakłady Przemysłu Ciągnikowego URSUS S.A. i w wyniku restrukturyzacji w latach 1998-2003 zakłady w Warszawie, Żyrardowie, Gorzowie Wlkp., Chełmnie, Nisku, Sulęcinie, Włocławku, Lublinie, Poznaniu ulegają rozdrobnieniu

 

masz tutaj wyraznie napisane że zakłady uległu rozdrobnieniu,część zlikwidowano a w chełmnie nadal produkowano części.To ciekawe jak mogli ukraść dokumentacje techniczną wchodzac w skład Przemysłu Ciągnikowego URSUS S.A produkując części.Z resztą nadal je produkują bo mają dokumentację.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ursus Chełmno produkuje aktualnie najlepsze tarcze sprzęgłowe do ursusów w polsce,i ma do tego jak najbardziej prawo. Rol-Mar wykupił prawo do napisu na opakowaniu i produktach URSUS a ich produkty to zwyczajna chińszczyzna wiem bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i próbował wcisnąć tarczę hamulcową do C385 która była eykonana ze zwykłego spieku, była zrobiona zupełnie tak samo jak tarcza firmy KOMFORT którą można nabyć za 40zł, natomiast za porządną tarczę Chełmnowską wykonaną z plecinką trzeba dać już powyżej 55zł i widać gołym okiem że te tarcze to solidne wykonanie, podobne tarcze produkuje firma GMP ale już widać inną konstrukcję oczywiście na gorsze. I Chełmno nie straciło prawa nadal produkują tylko że na opakowaniu i na np. tarczy jest takie jakby słoneczko to co było nad napisem chełmno, teraz Chełmno na opakowaaniach ma logo i napis chełmno a kiedyś mieli na kartonach jeszcze napis URSUS teraz go nie ma i to wszystko w tym temacie jakość jest nadal taka sama. I dziwne że jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś przyszedł z tarczą Chełmnowską na reklamację a w innych firmach to się lubi zdarzać także nie opowiadaj że Chełmno robi chłam bo widocznie nie wiesz o czym piszesz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Warto jeszcze zauważyć że ZSM „URSUS” Sp. z O.o. posiada certyfikat ISO 9001:2008 świadczący o najwyższym poziomie jakości produkowanych wyrobów.

 

Zresztą zobaczcie sami, od zawsze kupowaliśmy części do naszych ciągników, części od ZSM „URSUS” Sp. z O.o. czyli te z Chełmna zawsze były idealne, pasowały i nie było z nimi problemów (przynajmniej w moim przypadku) a inne, podróbki od firm ,,krzak,, to już różnie z nimi bywało.

Jak dla mnie Rol-Mar jest taką firmą krzak, po pierwsze nie mają żadnego certyfikatu jakości, a po drugie jest dużo złych opinii o ich wyrobach.

Edytowano przez kedziorek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tarcze z Chełmna ją naprawde pierwszorzędne w 360 miałem z Chełmna osiem lat teraz w styczniu zmieniałem bo szarpał przy zmianie.Przyczyną była jedna sprężynka pękinięta,ale i tak wymieniłem tarcze bo miała luz na nitach jeszcze by pochodziła ale jak się zmienia to sie wszystko zmienia.po ośmiu latach grubość była taka sama jak nowej.Zresztą w Mysliborzu gdzie moj wujek kupuje czesci są przeważne polskie i dobrej jakości.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

@demolka twoje słowa "Ursus korzysta tylko i wyłącznie z polskich firm które są kooperantami zachodnich producentów" - oświeć nas wszystkich na forum i powiedz jakie są to firmy, powiedz także z jakimi firmami współpracuje Rolmar jeśli chodzi o "Oryginalne części Ursus" skąd pochodzą części. Czy ciężko na to odpowiedzieć???

Sprawa druga: Chełmno przez kilkadziesiąt lat było dostawcą części na pierwszy montaż w Ursusach więc na jakiej podstawie mówisz że to manufaktura??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Powiem krótko @demolka chciał zabłysnąć ale mu chyba nie wyszło :D gdzie ty się tych bajek nasłuchałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Chodzi o to że akcje POL-MŁOT Warfama lecą na łeb na szyję od 23 marca (spadek ponad 30 % ) i chłopaki starają się jak mogą ratować firmę, szkoda tylko że takimi nieczystymi próbami niszczenia konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Warto jeszcze zauważyć że ZSM „URSUS” Sp. z O.o. posiada certyfikat ISO 9001:2008 świadczący o najwyższym poziomie jakości produkowanych wyrobów.

 

Zresztą zobaczcie sami, od zawsze kupowaliśmy części do naszych ciągników, części od ZSM „URSUS” Sp. z O.o. czyli te z Chełmna zawsze były idealne, pasowały i nie było z nimi problemów (przynajmniej w moim przypadku) a inne, podróbki od firm ,,krzak,, to już różnie z nimi bywało.

Jak dla mnie Rol-Mar jest taką firmą krzak, po pierwsze nie mają żadnego certyfikatu jakości, a po drugie jest dużo złych opinii o ich wyrobach.

 

Popieram te słowa ;) Części z Chełmna zawsze pasowały u mnie idealnie, raz kupiłem z Rol-Maru i więcej tego nie zrobie, część nijak nie pasowała dopiero godzinna praca pilnikiem pomogła.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@kedziorek W jaki sposób oni niszczą konkurencję nie czystymi próbami? Kupili ursusa i wprowadzają ciągniki do sprzedaży.Uważasz że sposoby innych jak wykończyli bizona i ursusa to były czyste próby?.To z reszta wina zarządu ówczesnych spółek.Jak new holland kupił bizona i produkuje maszyny pod własną marką smiejąc się z polaków że za grosze sprzedali fabrykę pełną wyposażenia zagranicznym ciulom

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No to prawda żal było patrzeć jak wszedł w produkcję New Holland Bizon TX (dalej nie pamiętam) albo jak w naszych Ursusach zaczęly się pokazywać silniki Masseya. No szkoda że nasza gospodarka jest taka słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

@kedziorek W jaki sposób oni niszczą konkurencję nie czystymi próbami? Kupili ursusa i wprowadzają ciągniki do sprzedaży.Uważasz że sposoby innych jak wykończyli bizona i ursusa to były czyste próby?.To z reszta wina zarządu ówczesnych spółek.Jak new holland kupił bizona i produkuje maszyny pod własną marką smiejąc się z polaków że za grosze sprzedali fabrykę pełną wyposażenia zagranicznym ciulom

 

Heh, kolego, przecież polska lubi się podlizywać dla innych krajów ^^ a później, na to wychodzi że z nas śię tylko śmieją i tyle.. A biedne społeczeństwo nic z tym nie może zrobić :( Dlatego NH teraz pluje nam w twarz, bo za darmoche fabryki i itp.. Kupili


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Macie rację, macie rację i po trzykroć macie rację, myślę że obecna sytuacja jest zasługą kilku ostatnich rządów. Narzekać to narzekacie ale kurcze ktoś ich przecież wybrał,

W normalnym kraju jeżeli polityk zostanie chociaż oskarżony o jakieś nadużycie to sam podaje się do dymisji bo wie że już dla wyborców jest skreślony, u nas można udowodnić takiemu że zrobił przekręt na kilka milionów a i tak ludzie go wybiorą. Albo błąd urzędnika powodujący kilka milionów strat, na zachodzie taki z automatu wylatuje a u nas dostaje premię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Premia premią ale nie milionowa.. to jest tajgorsze że niektórzy mają 2 tysaiace a inni 2 miliony nigdy nie będzie dobrze. Wracajac do Ursusa zapewne dla Warfamy ważniejsze było logo Ursusa niż same ciągniki ażeby to sprzedaż maszyn lepiej im szła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P1K    1
Napisano (edytowany)

Chodzi o to że akcje POL-MŁOT Warfama lecą na łeb na szyję od 23 marca (spadek ponad 30 % ) i chłopaki starają się jak mogą ratować firmę, szkoda tylko że takimi nieczystymi próbami niszczenia konkurencji

Dodajmy spadek o 30 % po wzroście o ponad 100 % między 21 a 23 marca. Nie wiem jaki masz w tym interes, ale zwyczajnie manipulujesz informacjami. Natomiast faktem jest, że na podstawie tego co napisałem można w prosty sposób wywnioskować, że inwestorzy w to wierzą. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, w ostatnim czasie zaczęła znacznie poprawiać wyniki zarówno po stronie przychodów (tutaj skok o 40 % r/r) jak i zysku netto, stara się o 30 mln dotacji z Unii na rozwój projektu Ursus. Szykuje się emisja akcji również pod rozwój Ursusa i zaplecza produkcyjnego. Banki zdaje się też w to wierzą, bo inaczej nie udzielałyby spółce linii kredytowej na 2 mln euro.

Także z pewnością wiele złego można napisać, ale nie to że firmie coś grozi w tej chwili, że trzeba ją ratować.

Edytowano przez P1K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
@demolka twoje słowa "Ursus korzysta tylko i wyłącznie z polskich firm które są kooperantami zachodnich producentów" - oświeć nas wszystkich na forum i powiedz jakie są to firmy, powiedz także z jakimi firmami współpracuje Rolmar jeśli chodzi o "Oryginalne części Ursus" skąd pochodzą części. Czy ciężko na to odpowiedzieć???

 

 

przyłączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A ilu z Was, mając 200 tys. na ciągnik kupiłoby Ursusa gdyby był robiony od początku przez Polaków, bez chińskich czy tureckich części i mając do wyboru zachodnie marki w podobnej cenie? Ilu z was mając do wyboru 100 konnego JD, NH czy Ursusa wybierze tego ostatniego? Tylko szczerze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Użytkownikom Valtry nie przeszkadzają Tureckie części. Więc niby dlaczego potencjalnym kupcom Ursusa to przeszkadza? Gdyby jednak Warfarma wysłuchała waszych próśb i składała ciągniki z podzespołów renomowanych firm to zaczęły by się narzekania dlaczego są takie drogie(jakość=wyższa cena) i kto da za Polski ciągnik tyle pieniędzy skoro można kupić za nie coś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jakoś nie mogę się doszukać podobieństwa.

A czy Valtra informuje o pochodzeniu podzespołów? JD także jakoś nie za bardzo rozgłaśnia tego, że przednie mosty ma chińskie(widziałem foto na AF z takim mostem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Słuchaj.W Turcji mogą być produkowane części bądz podzespoły.A w Lublinie mogą składać to wszystko do kupy.I kto mądry sprzedający będzie mówił że one sa z Turcji? Każdy chce jak najwyższych zysków.

 

Chciałbym nadmienić że jest tu mowa o ursusach z serii H i tego 14034 bo te inne to one nie są raczej z Chin czy tam z Turcji.was tu powinna interesować jakość sprzedawanych ciągników.Jak są z Chin i mają dobrą jakość to nie widzę powodów do sporów pomiędzy wami.Wiadomo dobrze by było aby wszystko było zrobione w Polsce.Ale w dzisiejszych czasach to jest nie opłacalne,lepiej kupić chińskie dobrej jakości niż pakować podzespoły złej jakości.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj