Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lysyrolnik    14

To bedzie koniec ursusa. :( :angry: :angry: bardziej bym sie cieszyl gdzyby to Pol-Mot przeja Ursusa

zts    1

"Jeszcze w czasach PRL-u obie spółki kupiły licencje od znanego światowego producenta ciągników Fergussona i produkują częściowo zbliżone pojazdy. Turcy obecnie dostarczają Ursusowi komponenty do produkcji."

I teraz wiadomo skąd te awarie w post licencyjnych ciągnikach :( W takim wypadku to na pewno zrezygnują

z produkcji ciągników ciężkich z silnikiem Martin Diesel. :angry:

Wiadomość z agroFakt.pl

Chota    1

ej a polskie naprawde polskie traktory jeszcze jakies zostały

quercus    6

jedynym był URSUS jak dla mnie

obrazki przygnębiające i to zdjęcie satelitarne z 99 roku

zetor6340    1

Az lezka w oku sie kreci...szkoda ze panstwo nie moze pomyslec o ursusie jako o dobru narodowym i go zdotowac by chociaz nie mial kredytow....znalazloby sie wielu chetnych inwestorow, teraz sie boja ze ursus pociagnie ich na dno za soba.....Wg mnie najlepszym inwestorem dla ursusa bylby zetor...te fabryki wiele razem przezyly i mysle ze pakiet wiekszosciowy udzialow bylby dobrze wykorzystany, a co najwazniejsze nie bolalaby nas glowa o czesci po przejeciu.

Tyle ze zetor sie ursusem nie interesuje... a szkoda i to wielka, ta wspolna marka moglaby wiele zdzialac.

adikpl1    179

A Pronar. Świetnie zarządzany prosperuje coraz lepiej. Wprowadza nowe modele. Rozwija się. :(

elwis2    11

Dlaczego postawiliście już że tak powiem kropkę nad i na ursusa!Przecież niezbankrutował tylko szuka inwestora żeby się rozwijać.

adikpl1    179

To sie tylko tak nazywa. A co Bumar ma wprost powiedzieć że chce sie pozbyć ursusa???

Jozek18    0

W mojej okolicy spółdzielnia produkcyjna ma nowego 1934 super maszyna chcą kupić też tego 1654 ^_^

ale jedna jaskółka wiosny nie czyni jeśli turcy przejmą URSUSA to będzie Koniec

mateusz256    0

niech tych turków szlag trafi :-/ Kto im kupi w Polsce jakiegoś Uzela? jakiegoś bubla który sie zaraz zepsuje? ehhhhhh Pol-Mot musi kupić Ursusa :-/

Chota    1

ej ale rząd polski naprawde powinien sie tym zinteresowac i on powinien wykupic ursusa a nie jakiś dziany turek przecierz ile lat ursus działa on jest polski i tylko polski

kris14    259

Oby skończyło się na tym, że Turki wykupią tylko znaczek Ursus'a a reszta pozostanie bez zmnian :( .

Nikita_Bennet    100
Az lezka w oku sie kreci...szkoda ze panstwo nie moze pomyslec o ursusie jako o dobru narodowym i go zdotowac by chociaz nie mial kredytow....

i robić sciepe narodową aby utrzymywać kierowników którzy będą przejadać pieniądze zamiast dbać o firmę???

kazda firma teraz musi sobie radzić sama a czy poradzi sobie to zalezy duzo od tego co ma (a ursus ma jeszcze sporo) i od managerów i ich zdolnosci. sytuacja w kraju tez moze dopomóc (spo i spora kasa na maszyny)

-U-R-S-U-S-    67
ej ale rząd polski naprawde powinien sie tym zinteresowac i on powinien wykupic ursusa a nie jakiś dziany turek przecierz ile lat ursus działa on jest polski i tylko polski

Dokladnie, tylko niewiele osob tez tak patriotycznie mysli, a tak wogole jak mozna bylo dopuscic do takiego stanu rzeczy jaki jest teraz obecny, trzeba bylo dzialac wczesniej i nie laczyc sie z bumar-em, bo juz od tamtej pory URSUS zblizal sie do bankructwa, tylko samemu sie rozwijac i unowoczesniac, a nie klepac tyle lat te same ciagniki, moze troche zmodyfikowane pod wzgledem technicznym, ale i tak zacofane w porownaniu z innymi, a teraz taki dziany turek kupi sobie resztki fabryki za grosze (dla niego taki zakup nie bedzie raczej jakims wiekszym szarpnieciem po portfelu) rozbierze ja, sprzeda na zlom, i nowa, tania dzialeczka pod swoje inwestycje bedzie gotowa. Nie URSUS pierwszy nie ostatni, z FSO bylo bardzo podobnie, bo co inwestor tym gorzej prosperowalo, najpierw koreanski daewoo, teraz ukrainski awto waz, w tym kraju to juz chyba NIE BEDZIE NICZEGO naprawde polskiego tak jak to mawia slynny K.K.

Chota    1

nawet jak naszego polskiego URSUSA wykupi jakis turek to ja go zapamietam jako polski i tylko polski URSUS u mnie w stodole stoją 2 ursusy i u mnie we wsi u kazdego rolnika przynajmniej ze 2 kiedys to była taka firma a teraz tylko wspomnienie

adikpl1    179

Fajny materiał filmowy. Obejrzyjcie. ^_^

Jubileusz Ursusa

Każdy z Ursusa ciągnie w swoją stronę. Jak ma ta firma prosperować: :angry:

Fartowny interes z syndykiem w tle

Dobrze by było żeby znów Ursusem zainteresował się Lepper.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?