Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Najpopularniejszy ciągnik rolniczy

galeria
Ursus

CamilloVII    18

Tak jak mów paolo. Chcieć a móc... Kiedy miał być w sprzedaży 150 konny ursus? Prototyp był na wystawach go pokazywali i go nie ma:/ Miejmy nadzieje że nowe maszyny nie będą tylko okrętami widmo na morzu ursusa. A propos tego nowego 360. Mogę się założyć, że będzie to farmtrak 555 w nowej skórze. Ot taki nowy prototyp ursusa:)

XMK13    365

Na Farmtraca bym nie stawiał, bo tam siedzi silnik a'la Ford, a Ursus pewnie da Perkinsa, takiego jak w 5044. Zresztą cały ukł. napędowy z 5044 się nadaje, tylko w wersji normalnej (nie zwężanej).

Wiadomość z agroFakt.pl

tom61    11

ostatni numer co był jest opisany ursus c380,wypowiadał się facet że ursus wprowadzi 6 nowych modeli 

kedziorek    79

To nowa C-380 nie ma skrzyni 40 km/h? Słabo.

Pamiętacie serię Mido?

One miały w opcji dostępne osłony tłumika w kolorze srebrnym z napisem URSUS.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/203771-ursus-8024/#

Co myślicie o zastosowaniu tego do 11054? 

Koledzy to bardzo ciekawe co piszą, czy ktoś mógłby się podzielić skanami?

Edytowano przez kedziorek

Mattti    405

Co do osłony tłumika, to wygląda cudownie :3 A wrzuciłbym zdjęcie tego artykułu, ale nie wiem jak dodawać zdjęcia do postów na AF :/

rudy10214    2

Z poradnika rolniczego podawali ceny ciągników do 100 tysięcy zł.   Numer 46 :) co ciekawe jelonek seri e wychodzi taniej :P 

kedziorek    79

JD 5055 4x4, w kabinie, 3 cylindrowy 55 KM, skrzynia 9/3 30 km/h, podnośnik o udźwigu 1440 kg, około 110 000 brutto

Jakie byłyby parametry tej nowej C-360?

Edytowano przez kedziorek

1994kuba1994    58

i co dacie rade jakos ten artykuł wrzucic na stronke?:) ja szczerze mowiac nie wiem jak ten JD na zywo wyglada itp ale tato jak go ogladal na placu u dealera to w domu powiedzial ze reszty ciagnikow juz po tym nie chcial ogladac:)

tom61    11

nam znajomy sprzedawca JD mówił że ten mały model to niewypał bo jest bardzo awaryjny i cieknie olej z nich nawet już na placu

bratrolnika    1889

sąsiad ma 5055E już drugi czy trzeci rok i nie narzeka, tylko że widać gdzieniegdzie wpadki co do jakości, moim zdaniem za pomocnika, zastępstwo C-330 czy MF255 jak znalazł

kedziorek    79

Ogólnie rzecz biorąc ciągnik jest produkowany w Indiach. Ale tak "na oko" ten mały jelonek prezentuje ten sam poziom solidności co większe jelenie. Jeśli o mnie chodzi to uważam, że ma trochę zbyt słaby podnośnik i za mało biegów.

Ziel    26

JD z reguły wyglądają solidnie, ale tylko wyglądają. Efekt ten daje im rama i specyficzny zielony kolor.

Mattti    405

6065761400_1415981521.jpgSory że tak późno, ale na internacie jestem i nie miałem jak wrzucić wcześniej :/

Edytowano przez Mattti
  • Like 1

XMK13    365

9 nowości, ale w ciągu następnego roku. Na Agrotechu pokażą tylko C-360. Mam nadzieję, że będzie to dosyć tani ciągnik z przyzwoitym wyposażeniem. Ciekawe, czy zrobią nową kabinę do niego? No i powinien być 4x4 jak i 4x2.

• Like 1

1994kuba1994    58

tak się zastanawiam i skoro mamy 75 km(waga lekka)/82/92/102/110 km (jak i waga srednio ciezka bez obciaznikow) jak na moc a ta seria na polskiej skrzyni ma byc (z tego co mowili) od 80 do 120 km to byc moze bedzie to WKONCU SERIA CIEZKA bo bez sensu byloby robic kolejne ciagniki w tym samym przedzale mocy o tej wadze;/ ale że maja byc modele c 360 i c 330 to nic nie mowili ;o czyli one raczej nie beda na polskiej skrzyni:( ale szczerze mowiac jakby popracowali nad skrzynia 12x4(byc moze i tak zrobili) i w sadzili w nią rewers to w sam raz w ten c 360 i 330 co też by się rzutowało na koncową cene ciagnika bo nie kupowaliby np od carraro przekładni:)

I uważam że Ursus powinien na skrzyniach pod obciążeniem stanąc(ewentualny rozwój tych skrzyń)  żeby im tam po głowie nie chodziły jakieś bezstopniówki w przyszłości;/ zrobią swoje skrzynie to niech je jakos udoskonalaja(wymysla cos swojego w nich"jakąś nowość") ale niech elektronike i inne bajery trzymają zdaleka od tych ciągników..;/ zrobią osie to niech zrobią amortyzowaną a przede wszystkim niech dojda do tego aby Ursus powstawał od zera w zakładach Ursusa a nie podwykonawcow;/ takie Moje zdanie:) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?