pandanger

Firmy chemiczne - wasze opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pandanger    2

Zakładam ten temat, żebyście mogli się wypowiedzieć na temat Firm produkujących Środki chemiczne, nawozy i inne. Każdy z nas kiedyś był na jakiejś prelekcji i wiemy jak przedstawiciele poszczególnych firm "zabiegają o nasze względy", jak kolorowo to wygląda na ich wykresach i wskaźnikach. Czy robią to uczciwie, rzetelnie, czy ich informacje sprawdzają się w praktyce, lub cy jesteśmy po prostu "nabijani w butelkę". Każdy też miał na pewno jakieś przygody ze ŚOR np. ten chwast miał zginąć, a jest i ma się bardzo dobrze. Proszę o Wasze opinie i spostrzeżenia. :unsure:


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja nawozów dolistnych(odżywek) używam z Ekolistu.W tym roku przyjechali panowie z tej firmy obejrzeć kuku po zastosowaniu ich odżywek jednak byłem na polu więc duzo powiedzieć nie moge tyle co ojciec wspominał.Zawsze przysyłają nowe reklamy,firma jak firma w praktyce nie zawsze jest tak kolorowa jak wypisują te wykresy.Nie miałem doczynienia z jakimś oszustwem u nich.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Firmy z chemią rolną zabiegają o nasze względy bo wiedzą że kupują je rolnicy co znają swój fach i wiedzą jak stosować pestycydy nie mówią zmyślonych rzeczy gdzyż zależy im na zadowleniu klienta z produktu, renomie firmy i na sprzedaży, pamiętaj cygan idzie raz przez wieś :unsure:. Powiem tak generalnie trzeba uważnie czytać ze zrozumieniem etykietę oraz znać chwasty ich fazy rozwojowe oraz objawy chorób grzybowych na roślinach, temperature otoczenia , wilgotność roślin i kierować się tym przy stosowaniu pestycydów i odżywek. Firmy takie jak BASF, Bayer, Syngenta, Dupont mają przeparaty lepsze i gorsze ale trzeba samemu ocenic co konkretnie mnie jest potrzebne, są dni pola w ODR kolekcje tych firm z programami ochrony i tam należy wybrać coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Profesjonalne doradztwo w zakresie stosowania ŚOR w każdej firmie to dziś standard. Narzekać nie można, lecz aby Przedstawicielstwo nie spoczęło na laurach - trzymać tak dalej i stawiać na rozwój.

Posiadanie własnej wiedzy i doświadczenia w wyborze właściwego środka jak najbardziej wskazane, mniej doświadczeni bądź początkujący po współpracy z gośćmi z firm nabiorą fachowej praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Każdy chce sprzedać swój produkt bo z tego żyje i nie ma co się dziwić.

Rolnik też nie produkuje zboża charytatywnie i nikt mu z tego powodu zarzutów nie robi.

 

Uważam, że państwowe doradztwo w dziedzinie uprawy i pestycydów ledwo zipie. Przynajmniej w większości ODR'ów na północy Polski. Tutaj pracują ludzie, którzy opierają się na technologii z przed kilkudziesięciu lat.

Oczywiście są wyjątki.

 

Funkcje doradcze wzięły na siebie koncerny, chcą sprzedać to doradzają - niestety zazwyczaj swoje i to bezkrytycznie.

Ale warto ich posłuchać, kupić nie trzeba - każdy ma swój rozum. Zdarzają się wśród nich osoby, które naprawdę znają się na tym co robią.

 

Profesjonalne doradztwo w zakresie stosowania ŚOR w każdej firmie to dziś standard.

 

A z tym to bym uważał, różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Z tym państwowym doradztwem rzeczywiście nie jest ogólnie za ciekawie; piszesz, że niektórzy opierają się na technologii z przed kilkudziesięciu lat, a ja bym jeszcze dodał, że wielu z nich oprócz tego po prostu brakuje wiedzy często w podstawowym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja w tamtym roku zaczolem wspol[prace z jedna firma i bylo ok teraz zamowilem srodki na wiosna i bylo ok ale okazalo sie nagle ze nic nie ma co zamowilem i dostalem inne srodki ale jak zrezygnowalem z oprysku na pszenice bo apyrosu nie bylo i odzywki bo kupilem u konkurencji i w dodatku troche taniej to sie na mnie chyba obrazil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

W interesach nie ma się co obrażać.

 

:lol:

 

A nieliczni państwowi doradcy, którzy mieli jako takie pojęcie o tym co robią poszli do prywatnych firm. Po prostu kasa lepsza.

 

Chociaż do pisania wniosków itp. są przydatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj