Polecane posty

Gość dominik55   
Gość dominik55

Odświeżam temat. Ile ma ''mm'' warstwa włókna lub musi mieć tarczy 1 i 2 stopnia ursusa 328, 330 chodzi mi o nówkę z sklepu. I ile może kosztować łożysko skrzyni przekładniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

panowie, czy można zmienić łożysko na wałku sprzęgła w Ursusie 328 bez rozbierania skrzyni. silnik mam rozjechany, czy da sie tak zrobić?

Edytowano przez dominik55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Mam 330 i to jest jeden z pierwszych modeli po 328 i dało się wymienić wałek sprzęgłowy i łożysko ale nie jest łatwo trudny dostęp do pierścienia osadczego i jeszcze jest sprawa wałek sprzęgłowy z wałkiem skrzyni biegów są złożone na łożysku igiełkowym , musisz coś podłożyć bo przy wyjmowaniu wałka to łożysko się rozleci i igły się rozsypią w skrzynię , trzeba zdjąć ten krótszy wałek sprzęgłowy co napędza WOM z tym wałkiem niema problemu jak go zdejmiesz w tedy zobaczysz jak to dalej wygląda .Łożysko i wałek sprzęgłowy będzie przechodził przez jeszcze obudowę łożyska i tu trzeba trochę po manewrować żeby Ci to wyszło .A przy składaniu największy problem to jest łożysko to igiełkowe żeby dobrze weszło i żadna igiełka nie spadła ja te igiełki kładłem na smar i zakładałem na nie cienką gumkę czy oring po udanym założeniu ten oring zerwałem i go zdiąłem :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

No Ok ale ja chce wiedziec czy mi wyjdzie cały wałek sprzęgłowy z obudowy skrzyni biegów i czy razem z łożyskiem wejdzie mi w dziurę . przeszkadza mi koło na dolnym wałku. chodzi mi dokładnie o tą dziure to macie fotke

http://zapisz.net/images/956_zdj_cie0160.jpg

Edytowano przez dominik55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Tak tam jest ciężka przeprawa przez tą dziurę musisz dobrze manewrować tym wałkiem . Ja jak to robiłem to zdjąłem z łożyska pierścień osadczy i pierścień z wałka sprzęgłowego też zdjąłem o ile pamiętam bo to było parę lat temu wybiłem łożysko z wałkiem z kolei zaparłem łożysko o obudowę i zbiłem łożysko z wałka żeby było luźne na wałku i wtedy manewrujesz tym wałkiem i łożyskiem tak żeby to łożysko przeszło przez tą dziurę jak zwalczysz to łożysko to sam wałek powinien wyjść jest przy tej dziurze roboty ale ja w ten sposób wymieniłem łożysko i wałek :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj