toreg

kostka brukowa a prawo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toreg    0

Witam mam taki problem. Złożyłem na PROW utwardzenie placu i składając wniosek zgłosiłem zamiar budowy (utwardzenia) w starostwie powiedzieli mi że jest potrzebny tytuł prawny do działki i kawałek mapki z zaznaczeniem w którym miejscu będzie utwardzony plac. Wypełniłem druczek zgłoszenia, złożyłem i dostałem zgodę STAROSTWA ARCHITEKTURY.Tą zgodę dołączyłem do wniosku wraz z uproszczonym projektem i kosztorysem z wyliczeniami ilości m2 i typem kostki i sztukami i typem obrzeży oraz grubości podłoża zrobił mi to projektant z uprawnieniami i ostemplował mi go, do tego oczywiście dołączyłem ofertę.

Teraz przysłano mi wniosek do poprawki i między innymi pismo odnośnie utwardzenia placu abym projekt i kosztorys był zrobiony zgodnie z prawem budowlanym i tam zacytowali jakiś dziennik ustaw. Dalej piszą projekt ma być zrobiony na podkładzie geodezyjnym (Mapa do celów projektowych za około 600zł) profesjonalny projekt techniczny z miejscem odpływu wód opadowych wszystko tak jak pod budowę domu czy obory.

Zastanawia mnie to gdzie ja żyję, w jakim kraju gdzie instytucja odpowiadająca za wydawanie zezwoleń wydaje pozytywną opinię, a jakiś PAL..T z agencji mówi mi że to jest nie dobrze. Ja do agencji występuję o kasę na utwardzenie a nie na pozwolenie na budowę. To jest tak jakbym kupował ciągnik a agencja by mi mówiła jaki mam mieć kolor ciągnika czy mam mieć błotniki z metalu czy z plastiku (produkt jest dopuszczony i koniec) :blink:

Napiszcie czy ktoś miał podobny przypadek i jak go rozwiązał z góry dziękuję.

Ps słyszałem że ten gość w agencji co to opiniuje sam robi te projekty ale za dużą kasę polega to na tym że płacisz mu i bez poprawek jest dobrze. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gary02    0

jeśli to ostatnie zdanie jest rzeczywiście prawdą to jest to chore... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W ARiRM Zamościu co był mocno "aktywny" ale po kilku cofkach to ktoś z nim porozmawiał i się uspokoił. Sąsiad jak utwardzał, to wstępny plan, kosztorys i zezwolenie ze starostwa i starczyło.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

co tu sie duzo dziwic u nas kraju nawet 2 Urzedy skarbowe inaczej potrafia interpretowac przepisy........

ale o jakich pieniadzach mowimy - nie mozesz odzalowac tego 1.5 tys i zrobic tak zeby mialo rece i nogi ?????????

ja robilem zgloszenie roboty budowlanej niewymagajacej pozwolenia na budowe na glupi silos paszowy wewnetrzny o poj 2 tony..........bo ktos tak chcial.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

W moim przypadku, złożyłem kosztorys z mapką sytuacyjna, zgłoszenie do starostwa o braku sprzeciwu budowy(utwardzenia),tytuł prawny do działki.

Przyszła poprawka o pozwolenie wodno-prawne.

W starostwie nie chcieli takiego pozwolenia wydać bo twierdzili ze jest niepotrzebne.

Wydali mi tylko z wydziału środowiska iż wody opadowe spływaja na moja łąke i nie zagrażają środowisku.

To już im wystarczyło.

Pss czy ktoś już utwardzał plac manewrowy kostka,czy firma czy sami to robiliście, podzielcie się uwagami :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Korbi zależy ile masz do utwardzenia, i trzeba mieć sprzęciku trochę i trochę wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Korbi zależy ile masz do utwardzenia, i trzeba mieć sprzęciku trochę i trochę wiedzy

Mam Podane na PROW i do wyłożenia kostką (trylinka) mam 1000m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

jezeli mas wizje jak poprowadzic spady to idzie to zrobic we wlasnym zakresie....... zageszczarke wypozyczysz wszedzie bez łaski, kupisz tarcze diamentowa 300 na ucinarke i ogień :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale samemu 1000m2 to jest roboty że hoho. Wiem bo ja z dwójką ludzi utwardzaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A znacie jakieś namiary na firmę która zakłada taką kostkę:blink:????

Aha!

Firma z Wielkopolski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ach to musisz poszukać, i popytaj w kilku firmach i wybierz najlepszą oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

co tu sie duzo dziwic u nas kraju nawet 2 Urzedy skarbowe inaczej potrafia interpretowac przepisy........

ale o jakich pieniadzach mowimy - nie mozesz odzalowac tego 1.5 tys i zrobic tak zeby mialo rece i nogi ?????????

ja robilem zgloszenie roboty budowlanej niewymagajacej pozwolenia na budowe na glupi silos paszowy wewnetrzny o poj 2 tony..........bo ktos tak chcial.........

 

Kolego powiem ci jedno że projekt zrobił mi teraz gościu fachowo ciekawe czy się nie przyczepią. Tyle tylko że teoretycznie nic nie zapłaciłem, bo to mój koleś robił. Kosztowało mnie tylko 1,5 l i ból głowy (oj bolało :blink:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

ja też składałem na utwardzenie placu 800m2 z prow w 2009.Robiłem kosztorys szczegółowy bo taki był wymagany w moim przypadku tzn.wykonuje utwardzenie metodą mieszaną ja kupuje poszczególne materiały a ułożenie i roboty ziemne wynajmuje firmę(koszt kosztorysu szczególowego 3000zł).Musisz zrobić odwodnienie terenu tj.spływ wody opadowej do studni chłonnej,każdy musi swoją wodę opadową zagospodarować na własnej działce,nie wolno np.robić spadku do sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oczywiście że kosztorys musi być szczegółowy. pozwolenia też tak samo jak pod normalną budowę sie robi.

 

i jeżeli nie korzystasz z fachowej pomocy tylko sam wszystko załatwiasz na te utwardzanie i nie masz obeznania w tym kierunku to mówię ci ze jeszcze nie jedna poprawka cię czeka, bo prawo faktycznie jest głupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

pozwolenie nie potrzebne na utwardzenie.Wystarczy zgłoszenie chyba że zakładasz kostkę na zjeździe z drogi tj. w pasie drogowym,wtedy jeszcze pozwolenie na zajęcie pasa drogowego i odpowiednia opłata za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

PROW nie obejmuje od hektarów a od wielkości gospodarstwa (ogółem) liczonych w jednostkach ESU - musisz mieś więcej jak 4 wtedy możesz złożyć wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

a jak będę miał 0,5ha to też się należy?Trzeba mieć conajmniej 1 ha i 4 esu dochodowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

masz racje,zapomniałem o działach specjalnych

 

ESU jest przelicznik uzyskanych dochodów z konretnych upraw bądź hodowli.Są odpowiednie tabele z których się to odczytuje i przelicza,np.z 1ha borówki będzie dużo większy dochód niż z 1ha żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

czy teraz mozna skladac wniosek na utwardzenie podworka? chcialbym jumby nowe polozyc. ile zwracaja do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melasa    1

Panowie i jak z tym utwardzeniem jest? Jak po Waszych doświadczeniach? Też chce wykonać to na Młodego rolnika.

Chciałbym wykonać utwardzenie samodzielnie płytami jomb.

 

Jak to ugryść w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj