Dziedzio92

Lemken VariTansanit

Polecane posty

Dziedzio92    42

Witam . Mam pytanie co do tego pługa które kieruje do was jeśli ktoś posiada ten plug albo widział jak pracuje . Czy to prawda ze nie trzeba dużo na niego mocy jak się sprawuje na uwrociach z jakimi odkładniami widziałeś go w pracy (ażur czy normalna odkl.) oraz najważniejsze w jakiej cenie sa

 

 

varitansanit4d.jpg

varitansanit1d.jpg

 

 

 

 

ty znalazłem trochę więcej danych ale nie jestem do konca pewien

 

http://www.lemken.com.pl/orka/varitansanit2.php


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeżeli idzie o zapotrzebowanie mocy to zależy od szerokości roboczej oczywiste że jak jest ona mniejsza to i ciągnik ma lżej. Inna sprawa że są jeszcze odkładni ażurowe, które podobno stawiają mniejsze opory.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

z tak dużym pługiem nie mam doświadczenia natomiast lemken to jeden z pługów który stwarza najmniejsze opory podczas orki... i coś w tym musi być


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Skąd wiesz że stwarza najmniejsze opory? Masz na to jakieś dowody typu opinie specjalistów czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas    0

Przyłączę sie do tematu bo mnie bardzo ciekawi czy to prawda ze ten pług ma mniejsze zapotrzebowanie na moc. Oglądałem filmiki informacyjne ze strony producenta i brzmi to wszystko bardzo przekonywująco, jestem ciekaw czy to prawd ze jak dociąży się tył ciągnika to jest mniejsze zużycie paliwa, to znaczy wiadomo ze się zwiększy trakcja kół i będzie lepiej ciągnął ale czy się zmniejsza zużycie paliwa? Bo przecież ten system polega na dociążeniu tylu ciągnika, drugie pytanie to czy przy lepszym dociążeniu ciągnika czyli lepszej trakcji jednocześnie zmniejsz się zapotrzebowanie na moc?

Co o tym sadzicie? czy jest możliwe osiągnąć podobne rezultaty przy zwykłym pługu zawieszanym(obrotowym)? Poprzez zastosowanie siłownika hydraulicznego jako górny łącznik, i spróbować przenieść ciężar pługa na tylnią oś ciągnika, ale czy nie będzie problemu z unoszeniem się tyłu pługa? I jak myślicie jest możliwe zrobienie ze zwyklej zawieszanej obrotówki taki pług hybrydowy (bo tak się nazywa ten system).

Ale się rozpisałem...

Tak sobie tylko gdybam ponieważ bardzo nie interesuje ten temat.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma pług Lemken Euro Opal 7, 5 skib rozstawiony na 45 i jeździ z 1634, Na początku jak go kupił to się śmialiśmy, że jak ciągnik go zobaczy to ucieknie.Ale 16 dała radę go podnieść [jak założył przed płużki to założyli jeszcze 2 siłowniki wspomagające teraz ma 4]i nie podnosi chyba że bardzo chcę i zerwie.Ziemie ma ciężkie i średnie orzę głęboko 25-35 i nie ma problemu z uciągiem,po prostu ma siłę.Tak więc Lemken ma mniejsze opory bo pokażcie mi 16 z 5 obracanym zawieszanym na ciężkich ziemiach w orce naprawdę głębokiej.

Co do pługu pół zawieszanego ja mam B200 i 1224 orzę na 5 skib ale nie tak głęboko i brakuję mocy.Teściu orał nim rok i stwierdził że szybciej się nim orzę niż obracanym i nie ma problemu z cofnięciem i ustawieniem .Obracanym może trochę gorzej bo musisz wjechać z powrotem w tą samą bruzdę.

Sąsiad ma ciąganego odwrotka Czeskiego to się trochę musi nakręcić ale małe kawałki te nim orzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tomek nasza U1614 jeździła z Kvernelandem LB-5-300 tylko miała ciężko i prędkość była niska ale na I, II, IIIa dawała radę, podnośnik miał ciężko i trzeba było dodać dodatkowe siłowniki do podnoszenia ale z uciągiem to problemów nie było jak nie było zbyt sucho bądź za mokro


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, to nie temat do spieranie się czyj ciągnik pociągnie większy pług.

 

Dociążanie osi ciągnika oferuje również GB i Poettinger w zwykłych pługach zawieszanych. ;) W normalnym pługu półzawieszanym kozioł/wierzyczka nie jest łączony na sztywno z ramą, więc podnosząc podnośnik podnosi się tylko przód pługa. W Tansanicie pług przy podnoszeniu podnośnika będzie się podnosił cały, ale jest to wspomagane kołem.

 

Od 2:40 widać system który daje efekt, jak w Tansanicie.

Gregoire Besson

Od 1:05 system spełniający takie samo zadania, jak w Servo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas    0

Więc nie jest to unikalna technologia firmy lemken (tak jak to firma lemken przedstawia) ponieważ konkurencja również ma takowy system w swoich pługach.

Ale tak naprawdę pytanie brzmi czy to ma sens? czy nielepkiej po prostu dociążyć tylnie koła i wyregulować ciśnienie w oponach? dla poprawienia trakcji? Wtedy prawdopodobnie osiągniemy takie same rezultaty? A może ten system naprawdę pozwala na zaoszczędzanie na paliwie po przez utrzymanie dobrej trakcji bez konieczności dociążanie tylnich kół co jednocześnie zrzuca kila kilogramów do ciągnięcia?

Co o tym sądzicie?

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale nie w takiej formie... Rozwiązania GB i Poettingera wymagają mocnych podnośników, zaś Lemken oferuje pług zwrotny na uwrociach o niskim wymogach dotyczących mocy. Także wystarczy tu dobre dociążenie ciągnika i wcale nie trzeba monstrualnych mocy. Poza tym naprężenia przy pługu sześciokorpusowym są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla konstrukcji nie opartych na ramach, półrmach. Można by się bardziej rozpisać, jednak ten pług nie będzie często gościł na naszych polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas    0

Mnie osobiście ciekawi czy jest możliwe zastosowanie takiego systemu w mniejszych pługach np. 4 skibowych? Ale najprawdopodobniej mniejsze pługi są za lekkie więc niema co kombinować.

Zgodzę się z Toba ze naprężanie pługu jest bardzo niezdrowe dla jego ramy.

A co do takich pługów na naszych polach to nigdy niewiadomo biorąc pod uwagę ciągłe powiększające się gospodarstwa rolnych.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj