Skocz do zawartości
abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
murtek    122

Jak wspomniałem wcześniej do lekkich prac jak najbardziej ten ciągnik się nadaje. Zresztą można zobaczyć w mojej galerii takowy ciągnik z TURem. Pracuje już ok 6 lat, bez żadnego wspomagania. Przez ten czas załadowałem nim jakieś 300 ton wapna, przewiozłem tony piasku, żwiru, gruzu itd.. Ponadto podwalam nią sobie zboże w stodole. Woziłem również baloty, ładowałem obornik etc. Prawdę mówiąc jest za słaba, aczkolwiek do takich prac wystarczająca. I jak również wspomniałem NIGDY mi nie poderwało tyłka !!! Oczywiście nie ma co porównywać 30 do większego ciągnika z przednim napędem ...

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRYJOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET.NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ)TEL. 697 970 169e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

przemrolnik    13

mi też nigdy nie poderwoało tyłka, to ty URSUSC-385 NIE WCISKAJ KITU JAK NIM NIE ROBIŁEŚ!

nadaje sie do obornika i do roznego rodzaju Bel! :D BIERZ TURA DO CIAPKA I SIE WIELE NIE ZASTANAWIAJ :D

Ursusc385    523

Nie robiłem c-330 z turem i nie chcę, ale robie większym c-360 z krótkim turem i ty mi kitu nie wciskaj ! Masz c-330 dlatego tak bronisz jej, widać że nie pracowałeś większym ciągnikiem z ładowaczem... W c-360 do obornika też musze zakładać skrzynke i się ślizga na błocie, a lepszy dołek przednie koło wpadnie i już stoi, c-330 z orginalną skrzynką waży tyle co c-360 bez skrzynki... Radze tobie troche popracować w cięższych rzeczach np. obornik, piach, bele kiszonki wtedy dopiero możesz sie wypowiadać...

Co z tego że założy on tura do c-330 jak będzie musiał tylko po twardym jeździć ? byle błoto i stoi...

Niestety c-330 ma ciężko ciagnąć samą siebie, jest za lekka taka prawda i nie pisz inaczej bo tak jest

Wiadomość z agroFakt.pl

przemrolnik    13

A właśnie ze sie mylisz! pracowałem ciągnikiem wiekszym nawet od 360 bo to był MF 595!

30 juz ładowałem obornik,piach i mi sie nic takiego nie działo co ty opisujesz o 60

Ursusc385    523

To zacznij brać więcej na widły i łyche...

Już wiem dlaczego Ci tyłu nie podrywa ! :D Bo c-330 nie jest w stanie cięższej rzeczy podnieść :D

przemrolnik    13

daje rade, tylko po co mam przerabiac łyzki i brac więcej? mi sie nie spieszy, a poza tym jak bym miał robic na rekord to kupił bym fadromke :D

murtek    122

"żeczy"- hehe

Zapraszam do mnie za ok 2-3 tygodnie- będę ładował wapno- gwarantuję szczena Ci opadnie. Ps a łychę przy moim TUR`ze mam duuużą !!! A wapno trochę waży. Zrobię specjalnie dla Ciebie test podnoszenia balota słomy, Big Baga oraz podwalania zboża ...

Owszem 30 to gó*no nie ciągnik, ale na wypisywanie takich głupot jak podrywanie d*py itp się nie zgodzę. Aaa i w zimie daje radę przy odgartywaniu śniegu, aczkolwiek nie ma 4x4

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRYJOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET.NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ)TEL. 697 970 169e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

murtek    122

Nie ma sprawy za 2-3 tygodnie będzie filmik ...

Ursusc385    523

Mały błąd sie dla każdego trafi :D

Czekam na filmik, ale słome to raczej podniesie, zboże też lekkie a wapno średnio. lepiej by było nagrać jak bierzesz mokry piach :D

Z tą łychą http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/145564-ursus-c-360-tur-3b/ pełną mokrego piachu, czuć jak tył majta, jest lekki.

Big baga 500kg. miał jeszcze lżej podnieść jak tą bele http://www.youtube.com/watch?v=7KiLKJmAQEY

murtek    122

Hehe i Ty się dziwisz, że d*pę podrywa. Taką łyżkę mają przeważnie ciągniki o mocy ok 80 KM. Ja w swojej 30 mam trochę mniejszą. Porobię fotki i zrobię filmik jak podnoszę mokry piach, gruz, kamień itd.

Wapno lekkie- hmm ciekawe.

Ursusc385    523

Napisałem średnio a nie że lekkie :D

Mam też zwykłego tura z tą małą łychą co wy macie, ale dawno nim nie pracowałem i nie pamiętam jak tam było z podrywaniem tyłu

murtek    122

A ten Twój jest jakiś niezwykły ??? :D

Szczerze chciałbym zobaczyć jak Twój TUR podnosi pełną łyżkę mokrego piasku- nagraj proszę filmik !

Aaa, przecież to głupota montować taką łyżkę do takiego ciągniczka (no chyba, że do zboża)

Ps. Ile razy Twoja 60 przechodziła remont skrzyni ?

Ursusc385    523

Zwykły tzn. na linke

Przy najbliższej okazji nagram, a to będzie pewnie w przyszłym tygodniu :D

C-360 jeszcze nie miała ani razu remontu skrzyni :D od kąd u mnie jest :D

murtek    122
Mam też zwykłego tura z tą małą łychą co wy macie

Tak więc ja również mam niezwykłego TURa (w pełni hydraulicznego) :D Nawet nie wiedziałem, że jest taki podział na TURy zwykłe oraz niezwykłe- ale to szczegół

Czekam z niecierpliwością na filmik...

Ursusc385    523

Jest zwykły mechaniczny i nie zwykły hydrauliczny :D hehe

dobra koniec OT

Postaram się filmik nagrać, ale oczywiście jak będzie pogoda, bo muszę kiszonkę robić, a zawsze jak ją okrywam to turem piach wożę :D

Spróbujcie sobie w górach taka trzydziechą popracować, jak trzeba na zboczach sianokiszonke wozić to będziemy wtedy gadac... zresztą każdy swoje chwali, jak ktoś pracuje na 10ha równych jak stół to i c-330 może służyć jako główny traktor

konarek    0

ja to sie wogóle dziwie jak tur może współpracować z c-330... przecież tam dupsko bedzie fruwać ;)

Na dupsko odpowiedni obciążnik i jazda!!

Dzięki za odp. ale chciałbym wiedzieć gdzie najlepiej tura kupić (w Wielkopolsce) i jaki wyjdzie całkowity koszt z montażem. Pytałem też czy rozdzielacz dorzucają,czy trzeba samemu kupić.

sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

konarek    0

To już nikt niema nic więcej do powiedzenia??

;)

sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł

djmisiu65    0

witam kolegów wink.gif

mam pytanie... w tym roku będę najprawdopodobniej prasował słomę która pójdzie na tereny popowodziowe... słoma ma podobno zostać odebrana TIR-em i tu problem... czy c330 da radę załadować 2 warstwy? oczywiście nie ma 2 sekcji która by wypoziomowała widły tylko zwykła linka która je otwiera... czy nie będzie problemu z załadunkiem? bo własnie zwykle zdarzało mi się że bardzo ciężko było odblokować zatrzask...

kris14    259

Dużo smaru i dobra dźwignia i otwieranie zatrzasku nie straszne [pod warunkiem że nic nie jest pogięte] ;) Ja myślę że da radę 2 warstwy belek na TIR'a ułożyć bo normalnie na stogu można 3 wartwy ułożyć jeśli się nie mylę?

przemrolnik    13

kris14 zapomiałeś dodać zeby jeszcze była dobra sprężyna tam na tym bolcu w srodku co to otwiera, musi byc dobra bo by dobrze nie wrócił i by sie samoczynnie otworzyło ;)

konarek    0

CzEkAm.................

??

sprzedam:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??
    • Przez martin190
      Jakie powinno być spalanie w ursus c-330m. Ostatnio orałem i mi palił gdzieś 4 litry/godz. Czy to nie za dużo? Fakt, ze likwidowałem trawę i mam trochę zaperzone pole. Jeździłem na czwartym biegu obroty silnika jakieś 2400 obr/min. Poradcie coś mi. Z góry dzięki.
    • Przez piotrekkkk
      kupilem plug grudziadza bez kola co zrobic bo nie mozna nim teraz orac
      co musze ustawic i dlaczego tak nisko podnosi podnosnik zrobilem probe to dziwigal mi sie przod

radze skorzystac ze slownika ortograficznego
    • Przez pronarek
      mam pytanie czym sie róznią te ciagniki które napisałem w temacie wiem tylko że 325 i 328 mają inną os niż c-330 ale nie wiem która jest lepsza.
      Potrzebuje ciągniczek taki do opryskiwacza i na podwórko narazie robi to c-360 ale jak pomysle ze latem musze jej przd kazdym rwaniem pomidorów wlc jej konewke paliwa to mi zle a c-330 wydaje i sie ze z masztem sobie poradzi i mniej spali!!!!!!
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam