Skocz do zawartości
misiu86

rozdrabniacz do słomy Tomahawk i inne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
misiu86    0

witam chcę kupić rozdrabniacz do słomy marki tomahawk imam pytanie czy w tej maszynie reguluje się jakoś długość sieczki i czy obroty bębna na balot też sąregulowane

Bartek72511    41

Długosć sieczki:

"System rozdrabniania pozwala rozdrobnić słomę poprzez bijaki w zależności od rodzaju sita do rozmiaru od 15mm do 50mm, a przy wersji wirnika z nożami poprzez płynną regulację od 50mm do 150mm

Wymienne sita oczkowe i bijaki. Dostępne średnice oczek: 13, 15, 18, 21, 28, 36 oraz 120x40mm"

Obracanie: "Bęben obracany jest hydraulicznie poprzez 2 szybkozłącza."

Co do obracania to sam nie wiem czy można regulowac szybkość obracania.

Wiadomość z agroFakt.pl

antek113    0

Witam, mam do sprzedania rozdrabniacz trzy miesięczny, który pracował na Ursusie 1222.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

witam chcę kupić rozdrabniacz do słomy marki tomahawk imam pytanie czy w tej maszynie reguluje się jakoś długość sieczki i czy obroty bębna na balot też sąregulowane

michal1993    350

Pracowałem takim sprzętem model chyba 505 i powiem, że piękna sprawa. Obroty bębna regulowane, ponieważ jest to napędzane hydraulicznie, JD z którym rozdrabniacz pracował miał regulację przepływu i nie było problemu z szybkością. Słoma kręcona wolniej cięła się szybciej, natomiast rzepakówkę trzeba było kręcić trochę szybciej.

Dokładnie, najlepiej działa z regulacją obrotów bębna. Słoma rzepakowa jest bardziej krucha, więc obroty szybsze. Nalezy jednak pamietać, aby rzepakówkę zużyć przed śniegiem lub trzymać pod dachem, bo bardzo wchłania wilgoć.

Jeśli, chodzo o dokładne rozdrabnianie, to najlepiej Tomahawka model 404M lub 505M, w których reguluję się długośc cięcia poprzez sito oczkowe.440x293-tomahawk-knife-system440x999.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się