yacenty

Czyszczenie hydrauliki

Polecane posty

yacenty    3886

Jak wyczyścić hydraulikę w maszynach które do tej pory chodziły w różnych ciągnikach? Za pare dni/tygodni dołączy do stada nowy koń pociągowy, z racji tego ze bedzie miał delikatną skrzynie biegów chciałbym wyczyścić maszyny ze starego oleju w hydraulice. Jak to zrobić? chodzi mi tutaj o pług obrotowy, zestaw uprawowo siewny, talerzówkę i przyczepy wywrotki? Z góry dziękuję za pomoc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najlepiej byłoby rozkręcić węże przy, agregacie,talerzówce i pługu i sprężarką wydmuchać, no chyba, że chcesz wziąć wąż do ust i sam wydmuchać olej, czego nie polecam :rolleyes: . A co do przeczep, to tak samo, tylko, że tłoki trzeba będzie wymontować i parę razy samemu wyciągnąć go i wcisnąć i tak parę razy, aż wszystko z niego wyleci (o ile coś się w środku nie zablokuje).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jak czyściłem przyczepe to odkreciłem przewód zeby olej zleciał i zawór przy tłoku i tez olej wyleciał


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Ja jak czyściłem przy agregacie uprawowo siewnym to tak samo jak look19. Odkręciłem węże i przedmuchalem sprężarką. To dobry i skuteczny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

przedmuchać też można za pomocą gąbki dopasowanej do średnicy rurki a rozdzielacze można umyć w zmywaczach na bazie benzyny


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

na razie zaden, ale musze być przygotowany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A co myślicie o tym żeby rozgrzanym ciągnikiem kilka razy poruszać siłownikami w maszynie,przyczepie i od razu po tym zmienić olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zmieniać olej w czym? W ciągniku czu w maszynie ? Przecież olej się zmiesza . Moim zdaniem pomysł z kompresorem nie najgorszy , ale wydaje mi się żę zostanie sporo oleju (to nie woda olej jest za gęsty żeby od tak sobie spłynął ) Mi się wydaje w zależności czy ktoś chce zrobić prościej gorzej czy lepiej ale bardziej skomplikowanie . Jeśli lepiej to nic tylko wykręcić rurki ,węże i ustawić je tak żeby olej sam ściekł , i tłoki w podobny sposób jesli dwu stronnego działania to odkręcić rurki węże i nim poruszać żeby tłoczysko wypchneło olej i zostawić go w takim położeniu żeby resztki oleju swobodnie spłyneły . A prostszy sposób to z tłoków tak jak wyżej pozbyć się starego oleju a z węży , rurek > podpiąć pod nowy ciągnik i powrót skierować do jakiegoś kanistra czy coś w tym rodzaju i podawać * dotąd nowy olej do tych przewodów aż zacznie lecieć czyściutki nowy olej do kanistra gdzie będziemy czymać powrót :) Takie moje pomysły . Napisz z pod jakiego znaku będzie nowy sprzęcik (pewnie spod znaku wierzgającego jelenia :P )Pozdrawiam

Hmm na MGR bierzesz ten ciągnik?

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj