kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

kamilek0912    2

jesli chodzi o PROW to sluchy chodza o okolicach lipca sierpnia nic wiecej narazie nie wiadomo.

 

co do tego pytania o dopisanie do prow to raczej takiej mozliwosci nie ma.musialoby byc przekazanie calego gosp a ojciec moze to zrobic dopiero po 5 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

co do tego pytania o dopisanie do prow to raczej takiej mozliwosci nie ma.musialoby byc przekazanie calego gosp a ojciec moze to zrobic dopiero po 5 latach.

 

a czy jest jakiś sposób na dostanie dotacji jeszcze raz??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

jezeli juz wykorzystano cala pule 300 tys to nie ma takiej opcji.

naboru na mikroprzedsiebiorstwa juz nie bedzie...

a nabor na nowy prow bedzie od czerwca do końca lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a ten termin od czerwca do konca lipca to oficjalnie?

 

a czy bedzie szansa w tym roku skorzystac z premii MR oraz MGR? Czy to można hurtem załatwiać czy najpierw MR a poźniej(np za rok) MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja mam pytanie , (jak to mówili kolesie z monty pethona )zupełnie z innej beczki. skoro pracujesz w arimr to na pewno orientujesz się jak to jest z paleniem papierosów w budynkach agencji. wczoraj byłem w takowym i na dzień dobry wita mnie chmura gryzącego dymu, czyli kilka osób (pracownicy agencji) stoją w korytarzu i palą sobie fajki.nie pierwszy raz już to widzę . ciągle ktoś tam stoi i kurzy. czytałem paragrafy na ten temat i pisze że można palic jeśli jest palarnia odizolowana i dobrze wentylowana. niestety w naszej agencji dym unosi się na cały korytarz. jakie są rozporządzenia w waszej agenci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

mlody rolnik bedzie napewno i modernizacja tez a razem mozna skorzystac bez problemu..

 

 

co do palenia...u nas malo osob pali i zazwyczaj robia to na dworze lub w przedsionku gdzie jest przewiew...nie ma tak ze jest napalone na korytarzu ja nie pale i nie przeszkadza mi to ze ktos pali wiec nie zwracam uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Mam takie pytanie: czy osoba, która w 2006 roku otrzymała dofinansowanie na zakup maszyny może w tym roku ubiegać się o rentę strukturalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Jakie są terminy rozpatrywania wniosków na różnicowanie złożonych w 2009?, I tak ogólnie jaki jest czas realizacji tego programu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

nie bardzo sie w tych obszarowych sprawach orjetuje...a co do tej renty to musi najpierw spelnic 5 letnie zobowiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Może nie w temacie ale od dzisiaj ARiMR ma nową stronę internetową, może będzie więcej informacji?

Jednak coś działają ;):D

Szczerze to jest beznadziejna, nic nie można znależć, listy co złożyli wnioski PROW też nie widze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Mam takie pytanie: czy osoba, która w 2006 roku otrzymała dofinansowanie na zakup maszyny może w tym roku ubiegać się o rentę strukturalną?

 

Osoba taka może się ubiegać o rentę strukturalną dopiero po 5 latach od wypłacenia pieniędzy gdyż wtedy agencja zwraca weksel a razem ze zwrotem weksla przestaje cię obowiązywać umowa i można nawet sprzedać zakupione maszyny. Przy SPO z lat 2004-2006 nie można przekazywać gospodarstwa w czasie tych 5 lat. Co innego jest z PROW 2007-2013 przy tym programie już można, nie trzeba czekać 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam następujące pytanie. We wniosku o dofinansowanie (PROW) zawarłem opryskiwacz ciągany, rozsiewacz nawozów i zestaw uprawowo siewny- w sumie na wartość ponad 105 000 zł. Podpisałem już umowę itd. Jednak zdecydowałem się dołożyć do opryskiwacz belkę rozkładaną hydraulicznie oraz komputer i w sumie wartość wyjdzie jakieś 140 000 zł. Do tych 105 tys. zł agencja da mi dofinansowanie lecz tą nadwyżkę (czyli ok 35 000 zł) chciałbym zapłacić z własnej kieszeni (czyli bez dofinansowania. Specyfikacja maszyn się nie zmieniła (no chyba że hydraulika w opryskiwaczu) i tu właśnie mam pytanie czy ARiMR nie będzie się "czepiać" ???? Coś słyszałem, że nie można przekroczyć kwoty jaką się ma we wniosku (ja ją chciałbym przekroczyć ale pokryć koszty z własnej kieszeni) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@tomacha001 do cykorii przysługuje wyłącznie JPO (czyli na pytanie należy odpowiedzieć twierdząco)

 

@murtek3 z lepszym wyposażeniem nie powinno być najmniejszego problemu, jedynym ograniczeniem może być wydajność sprzętu jeśli ARiMR nie zakwestionowała kwalifikowalności kosztu zakupu danego modelu opryskiwacza to nie będzie miała żadnych przeciwwskazań co do lepszego wyposażenia wpływającego na poprawę BHP oraz ochronę środowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

Witam.

Chcialbym sie dowiedzies ile jest pieniedzy do wykorzystania w tym wniosku na uslugi i kiedy mozna skladac ten wniosek?.Kamilek zalamales mnie ze dopiero w lipcu ruszaja te wnioski,myslalem ze w kwietniu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej będzie wcześniej niż w lipcu ale jest tu tylko 100tys dotacji i zawsze jest to 50% KOSZTÓW kwalifikowanych(czyli netto) czyli zwrócą ci max od 200tyś netto zakupu(możesz kupic za więcej ale to co ponad 200tys netto to bez dotacji)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

mam pytanie odnosnie wypelniania wniosku o platnosci obszarowe. w 2008 roku mialem podzil dzilki ewidencyjnej - nastapila zmiana jej numeru. od dwoch lat 2008, 2009 i w tym roku nie dostalem zalacznika graficznego na ta dzialke. W ubieglych latach skladalem tzw. oswiadczenie O - 1/01 ze na tej dzialce prowadzona jest uprawa jednego z czterech rodzajow zboz. Na stronie arimr w dokumentach do pobrania na 2010 rok nie ma tego oswiadczenia. Co mam zrobic w tej sytuacji prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

najlepiej zglos sie do swojego biura agencji niech pomoga ci wypelnic wniosek i napewno rozwiaza wszelkie problemy co najwazniejsze jest to pomoc bez zadnych odplatnosci....

 

kolega ma tu racje jezeli model jest ten sam tylko jego wyposazenie inne to nie ma problemu...gorzej jak chcialbys zmienic model opryskiwacza np zamiast RAU bys wzial JOHN DEERE..a tak to bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja to jest w prow jeśli chodzi o płyty gnojowe . czy restrykcyjnie podchodzi sie do zachowania odległości od granic działek czy nie. mam płytę ale znajduje się ona na granicy działki. jest oczywiście ściana betonowa. czy byłby z tym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Wie ktos czy jest jakaś dopłata do użytków zielonych jak sie wsieje motylkowe czy zrobi inną wsiewkę? bo na przeżuwacze chyba nie dostane za więcej hektarów niż złożyłem za pierwszym razem prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

witam czy sa jzu jakeis informacje kiedy odbedzie sie pierwszy nabór na wnioski prow 2010? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj