Łukash

Unia grudziądz ibis XXL

Polecane posty

Łukash    5

Witam. Stworzyłem ten temat ,ponieważ zastanawiam się nad tym ,że używane pługi z allegro są prawie wszystkie z 2004r. Może coś było z nimi nie tak? Pytam ,bo zamierzam kupić 4+1 XXLS a miałem 3+1 XXL z 2003r. I korzystając z okazji jd 7710 (jest razem z pługiem w galerii - tapety) da radę z 5? W czwórce nic sobie nie robił, ziemia średnio ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Moim zdaniem przyczyna wysypu pługow z tego rocznika jest banalnie prosta :unsure: SAPARD w tym roku koncza sie umowy na zakup maszyn z pomoca unijna :blink: Karzdy chce sprzedac "stary" plug i kupic nowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

My ciągamy NH TM 175 5 vario kvernelanda, to na glinie ma co robić, trzeba zwężać, ale ogólnie daje radę z uciągiem tylko musieliśmy dołożyć mu 300 kg z przodu, Twój ma 160 koni więc powinien też sobie radzić, może JD jest cięższy od nh to nie powinno byc żadnego problemu, a chyba ibis xxl jest lżejszy od kverneladna vario? Ale jak wał doczepisz to może być mu ciężko, no nie wiem popytaj tych co mają takiego ibisa, bo podobno pługi Unii ciężko idą.

Ja bym chyba do takiego ciągnika zaczepił dobrą czwórkę szeroką albo vario 4 na resorach bo teraz masz na kołkach to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że pewne roczniki Ibisó miały jakieś wady fabryczne i często są one na sprzedanie. Kiedyś na forum było to opisywane, ale obecnie nie pamietam juz gdzie, to czytałem. Poradzić sobie poradzi, ale pytanie czywarto kupować Ibisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No lepiej jakąś dobrą zagraniczną markę wziąć - kverneland, overum, lemken. Zastanów się nad dobrą czwórką, bo jak pójdziesz w głęboką orkę zimową na cięższej ziemi to 160 koni będzie miało co robić , u nas 175 koni miało co robić czasami z czwórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

niektore ibisy w tych rocznikach miały wadliwą obrotnice. Ja na twoim miejscu trochę bym dołożył i kupił coś zachodniego np.vogel&noot jest dosyć tanią firmą a napewno ma mniejsze opory niż grudziadzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

@bartek11 orałes juz ibisem i vogei&notem? Bo jesli nie to nie bardzo rozumiem jak to mozesz porównac.Overum to szwedzka marka a na swoim podwórku sprzedaje sie 10 procen. Znajomy ma JD160km i z 5 sobie radzi glebe ma rozna od lekkiej po ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja poruszałem temat wadliwych obrotników w pługach unii group oto ten temat.Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to niech pisze. Ja uważam że unia nie robi wcale takich złych pługów. W tym roku nawet na wystawie słyszałem jak facet mówił przedstawicielowi z Unii że tymi pługami to nie da się orać to przywieźli mu na tydzień na próbę Ibisa 4XXL żeby się przekonał.

wada obrotnika w pługach obracalnych Unii Group z 2005 i 2006 r. - Agrofoto.pl Forum


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

witam panowie to moze cos odemnie mam i ibisa 4 obrotowa na azurach bez resora i vogei&nota 4 obrotowa na resorach i powiem wam ze v\n owiele lzej idzie a oram nim głebiej o jakies 5-8 cm jak grudziadzkim prube robiłem tym samym ciagnikiem df agrotronem 128 na tym samym polu i powiem wam ze po grudziadzkim skiba wyskibiona stercząca a po voglu ładnie równo wszystko lezy dodam tez ze ziemia cieżka glina grudziądzki jest z 2001roku a v\n z 2006


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pług mojego kolegi od trzech miesięcy stoi w serwisie i czeka na cześci. Totalna porażka jeśłi chodzi o części do pługów dramat unii porażka unikajcie jak ognia tego dziadostwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ale gość ma teraz nieciekawą sytuację, coś nawali i za 3 tygodnie to ten pług już nikomu nie potrzebny. Ja rozumiem że nieraz do zachodniego sprzętu trzeba czekać 7-14 dni, ale żeby do polskiego tyle czekać i dalej nie ma. Wogle polskie maszyny rolnicze mają tylko atut w postaci ceny, bo innych zalet nie widzę, tylko przyczepy i opryskiwacze w miarę dobre są polskie a sprzęt uprawowy i do ziemniaków to porażka. ( nie wiem może polskie prasy, owijarki i inne takie rzeczy do używane przy produkcji zwierzęcej są dobre , nie znam się wogle na tym, ale przypuszczam że pewnie też rewelacji nie ma.

 

My jak kupowaliśmy pług to nawet do głowy nam nie przyszło pytać się o Unię- mieliśmy kiedyś zanim kupilismy overuma przed 2003 czy 2002 rokiem 4 obrotową uni to dziadostwo było, te dzisiejsze modele trochę lepsze bo mieliśmy pożyczoną 4 uni nową na resorach od sąsiada ( nie wiem jaki model nie pamiętam, to był nawet chyba 3+1) to rewelacji nie ma, dużo gorzej krył od naszego overuma po qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

To, czy pług dobrze kryje i czy lekko/ciężko idzie, zależy przede wszystkim od rodzaju odkładnic. Nawet Ibisy dobrze kryją jeśli mają odpowiednie odkładnice i przedpłużki. Co do ich jakości, to one są cały czas ulepszane i nie można porównywać tych z przed kilku lat z obecnie produkowanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek11    0

ibisem nie orałem ale widze jak sąsiad ora. ja mam czwórke vogel&noot z 2000r na ażurach i Overuma piątke z 2009r na pełnych odkładniach. z obu jestem bardzo zadowolony chociaż Overum stawia mniejszy opor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zauważyłem taki szczegół, że dużo osób pisze: oram, ora. Dziwne, że modzi nie reagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Zastanawiam się nad nowym 5xxls, overum 5 na kołkach i pottinger 5 też na kołkach. Cena ta sama, co lepsze? Z jednej strony resory lepsze a z drugiej overum, to dobra firma. Wie ktoś coś jak jest z pottingerami? Teraz tak patrząc na prospekty pottingera i mimo tańszej ceny od overuma (45tyś) przekonywał sprzedawca do pottingera, zaczyna mnie przekonywać. Tylko zastanawia mnie jak działają kołkowe w pottingerze bo wiem ,że w kuhnie inaczej się ścinają niż w unii. Za tą cenę oferuje servo 45 z szerokością do 54cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalu    0

posiada ktoś zestaw terra do pluga z uni grudziadz tj doprawiacz hydrauliczny ...pytam bo planuje kupic plug z tym walem aczkolwiek ciekaw jestem opni uzytkowinkow takowego sprzetu:)pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Test UG ibis 120-40 (znalazłem w necie może sie komuś przyda)Mój odnośnik


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Może i unia tur ma większe opory orki ale nie słabiej zakrywajo ziemie jak zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj