Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    137

a jakbys dawał to byś miał pod 10 tys srednia a nie 8.

Podejrzewam że nie ma analizy kiszonek, jedynie parametry mleka

Wiesz, musisz mi zaufać. Znam się na tym i znam swoje krowy. Przy tych kiszonkach wykonczylbym swoje krowy. Nie myśl sobie, że nie próbowałem ;). Teraz poprawa genetyki wchodzi tylko w grę. Podniosłem wydajność i to sporo, tak jak mówisz do około dychy. Widziałem co się z krowami dzieje i obliczyłem sobie, że nie opłaca mi się to. To było na siłę. Krowy cierpiały. Jednak najlepsze mają ponad 11, przy tych samych paszach..... Tak jak żywię nie mam kłopotu z zacieleniami, krowy nie zalegają, a takie podniesienie wydajności odbiło by mi się czkawką. Mam w stadzie sporo słabych krów i wystarczy wymienić i będzie wydajność wyższa. Ja ogólnie nie zajmuje się tym z dziada pradziada. Jestem mieszczuchem, który przeniósł się na wieś, a krowy mleczne mam od ponad 15 lat. Tak samo oborę wolnostanowiskowa. Sorry za błędy z tel piszę i sam zmienia czasami...

rolstudent    94

No właśnie nie mam propozycji, bo nie wiem jaką ma obietosciawą. Musialbym zobaczyć kiszonki. Ja nie daje soji, bo mam bardzo dobre objętościowe, a dodanie rzepakowej uzależnione jest właśnie od wartości pasz obietosciowych. Trzeba się tego nauczyć i obserwować krowy. Niech kolega poda jakie ma białko, tłuszcz i mocznik, to będzie o wiele łatwiej cokolwiek powiedzieć....

Byku wie najlepiej. on zawsze najlepiej robi. jego stado jest napewno idalne.

zapomina tylko ze dobra trawa to bialko zwaczowe ktore nigdy w 100 procentach nie zastapi soi. ale u niego parametry sa idalne wiec nie ma z czym dyskutować. Byku poprostu

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Hubert21    9

jesli z josery to nie prospecial tylko lactoplus w dawce 100-150 gram, na pewno wyjdzie lepiej dla krow a podobnie dla kieszenia, zamiast bufforu daj tlenek magnezu 50 gram, drozdze mozesz zostawic.

a soja 1,7 rzepak 1,2

a jeśli chodzi o własne zboże to może zostać tak jak jest a z jakiej firmy ten tlenek magnezu można kupić

daremw    128

może mi ktoś powie jaką dawkę śruty rzepakowej (ewentualnie zmieszanej z sojową ale podstawowe pytanie o rzepak) średnio stosować żeby uzupełnić białko u krów mało intensywnie żywionych i jednocześnie nie? chodzi mi o dawkę powiedzmy na 10 kg kiszonki z qq, kiszonka nie badana ale o dużej zawartości sm, względnie wcześnie siana i późno (pod koniec października) po przymrozkach koszona.

no i jakie korzyści przynosi stosowanie śruty sojowej? chodzi mi o konkretne efekty, znaczy czy przyczynia się znacznie do wzrostu wydajności czy jest to raczej zdowotne, no i czy jest sens stosowania u krów o niewysokich wydajnościach (około 5 - 6,5 tys)? wiem to że część białka jest żwaczowa a część by pass tylko jakie są tego plusy?

rolstudent    94

główny plus dla ciebie. to dotrawienie ziarna kuku. czyli wzrost wydajnosci. soja bardzo szybko przeklada się na mleko. poza tym disrarcza tez duzo energii. dlatego jest tak ważna razem z kuku na początku laktacji gdzie rozdajemy krowe.

bezpieczna dawka rzepaku to 2 kg.

statek    137

tylko trzeba pamiętać że rzepak jest też w treściwej i to w sporych ilościach

rolstudent    94

to zalezy jak pelnoporcjowka.

najtansza 18 niema napewno ani witamin ani buforu.

takie np robicow ma juz wszystko lacznie z zywymi drożdżami

daremw    128

mówicie o 2 kg a u mnie najbardziej wydajne 0.5 kg dostają :)
to że w pełnoporcjowych jest rzepak to wiem, czytałem, zapewne też to traktują jako podstawowe źródło białka w produkcji, w tej chwili jednak pełnoporcjowych nie stosuję, jedyne co dokupuję to rzepak a i to w sumie w niedużych ilościach. teraz znowu mam pytanie o włókniste pasze... czyli chodzi mi głównie o sianokiszonki ze starszych traw (był problem z pogodą do zbioru w czas). jeśli w kale jest bardzo dużo "igiełek" i jest on dość gęsty (lecz nie całkiem stwardniały) to trochę ograniczyć tą sianokiszonkę czy nie przejmować się i żywić jak do tej pory? czy też dorzucić czegoś do paszy?

Edytowano przez daremw

statek    137

tak jak mówi rolstudent bedzie najbezpieczniej

Do tego daj 1kg rzepaku na glowe i z 0,5kg soji :)

Byku wie najlepiej. on zawsze najlepiej robi. jego stado jest napewno idalne.

zapomina tylko ze dobra trawa to bialko zwaczowe ktore nigdy w 100 procentach nie zastapi soi. ale u niego parametry sa idalne wiec nie ma z czym dyskutować. Byku poprostu

Po co ten zaczepnych ton? Napisalem Ci tylko, że ja najpierw badań glebę zanim jak głupek nasypie wapna na pole. Czytaj kolego ze zrozumieniem! Wyraźnie napisałem, że dawałem soje. Ale, że mam dobre kieszonki z lucerny i kończyny, to przestałem dawać. Nie dyskutuj ze mną, bo nie masz szans. Czytaj i ucz się, bo ja wiecznie żyć nie będę. Zawsze coś wiedzy liźniesz i nie będziesz wpisywał bzdur. Chcesz, żebym Ci doradził to ładnie poproś! Po prostu byku hahaha;).

statek    137

sorry ale kiszonka z lucerny i koniczyny nie zastapi białka jelitowego. Nie twórz reguł na podstawie jednego stada. Być może masz krowy które więcej niż 8 nie dadzą i ok, ale są też inne stada które stosują soje, i bedą ja stosowały nawet mając kiszonki o 22% zawartości białka. 

daremw    128

chyba następnym razem zajadę do Ciebie na szkolenie a nie towarzysko he he

a jeszcze tak odnośnie bilansowania białka... przeczytałem gdzieś że najlepiej przyswajalna jest pasza która ma 13% białka, to czy (w uproszczeniu) kiszonka z kukurydzy by miała 9% białka to przy dawce dziennej np 20 kg kiszonki powinno się dorzucać 0.8 kg białka czyli gdzieś 2,3 kg śruty rzepakowej?

*pomijam zapotrzebowanie bytowe zwierzęcia itp*

sorry ale kiszonka z lucerny i koniczyny nie zastapi białka jelitowego. Nie twórz reguł na podstawie jednego stada. Być może masz krowy które więcej niż 8 nie dadzą i ok, ale są też inne stada które stosują soje, i bedą ja stosowały nawet mając kiszonki o 22% zawartości białka.

Kolego ja nie tworzę reguł. Nie czepiaj się mnie bezpodstawnie! Ja napisałem co jest u mnie i jak się sprawdza, jakie żywienie. Ty zaś radzisz stosować soje i rzepak nie znając pasz obietosciowych. Pogódź się z tym, że przez internet możesz sobie jedynie pofilozofowac, co w praktyce nijak się nie przełoży.... A może to 1,7kg rzepaku jest akurat? Hahaha.

rolstudent    94

Po co ten zaczepnych ton? Napisalem Ci tylko, że ja najpierw badań glebę zanim jak głupek nasypie wapna na pole. Czytaj kolego ze zrozumieniem! Wyraźnie napisałem, że dawałem soje. Ale, że mam dobre kieszonki z lucerny i kończyny, to przestałem dawać. Nie dyskutuj ze mną, bo nie masz szans. Czytaj i ucz się, bo ja wiecznie żyć nie będę. Zawsze coś wiedzy liźniesz i nie będziesz wpisywał bzdur. Chcesz, żebym Ci doradził to ładnie poproś! Po prostu byku hahaha;).

poprostu glupoty piszesz i tyle. co tu gadać. Szynon zresztą uwaza tak samo. ale co cie z błędu będziemy wyprowadzać. wież sobie dalej ze jesteś najmadrzejszy i wiesz wszystko.

musisz dorzucić bialka i napewno energi

proponuje 10 kg trawy na 20 kg kuku. plus dodatki

Nie zgodzę się z kolegą! Daj 11 KG trawy i 20,5 kuku... Hahaha dobre :)

poprostu glupoty piszesz i tyle. co tu gadać. Szynon zresztą uwaza tak samo. ale co cie z błędu będziemy wyprowadzać. wież sobie dalej ze jesteś najmadrzejszy i wiesz wszystko.

a kto to Szynon? To ten od 1,7 rzepaku?

rolstudent    94

byku ty czepiasz sie szczegółów jak dziecko w podstawówce. a my tu lecimy pewnymi skrutami myśliwym. Darek w przeciwieństwie do Ciebie załapał o co chodzi. zreszta napewno ty tez masz stosunek trawy do kuku zbliżony 1 do 2

reszta to juz jest korekta.

to tak jak z tymi badaniami. ja je robie tylko nie musze się tym chwalić.

Szymon to ja :P

Szymon ja mam na imię Zbyszek. Może zaczniemy od początku bez zbędnych docinek i mądrości. Zalogowalem się tu, żeby się czegoś dowiedzieć i pomoc,jak będę w stanie i nie potrzeba mi jakiś zbędnych utarczek itd., itp. No chyba, że chcecie, to do waszej wiadomości, że radzę sobie w taki sytuacjach i na prawdę nie jestem tu po to, żeby drzeć przysłowiowe koty...

byku ty czepiasz sie szczegółów jak dziecko w podstawówce. a my tu lecimy pewnymi skrutami myśliwym. Darek w przeciwieństwie do Ciebie załapał o co chodzi. zreszta napewno ty tez masz stosunek trawy do kuku zbliżony 1 do 2

reszta to juz jest korekta.

to tak jak z tymi badaniami. ja je robie tylko nie musze się tym chwalić.

Już się czegoś nauczyłeś! Brawo!

Teraz żegnam panów, bo jutro trza krówska doić. Mimo wszystko miłej nocki zycze :)

rolstudent    94

to po kiego czorta przecytowales 5 czy sześć postów pokoli wszystkich krytykując?

Edytowano przez rolstudent

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie