Polecane posty

icek1    179

a ja mam pasata b5  500000 km przebiegu i zrobione przezemnie 50 tys km spalanie strednie 5,2 l ON na 100km Naprawy tylko wymiana oliwy w silniku a przegląd przeszedł bez problemu z sugestią bym wymienił przednie przewody hamulcowe dla własnego bezpieczęnstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No lepiej wymień, mojemu koledze w audi a 4 pękł pzedni. Na szczęście na podwórku, gdy chciał wyjechać na ulicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja mam Peugeota 407sw, Poloneza Caro Plus i BMW e-36 z 91 roku, przebieg 386 tyś, ale chyba zafałszowany na gazie 1,8, pali 9 litrów błękitnego paliwa, przez 6 lat wymieniłem łożysko w kole i maglownicę od wspomagania bo ciekła- to jest ponoć bolączka tych aut.
Peugeot ma 170 tyś 1,6 hdi, 2007 ale coś dużo pali bo ok 7 litrów, z napraw to wymieniłem tylko wyświetlacz na środkowym panelu, też ponoć wada fabryczna. Do wymiany pójdzie dwumasa w najbliższym czasie bo zaczyna ją być słychać.
Polonez ma 220 tyś z 2001 roku, zero rdzy, pali 12-13 litrów gazu, ale wcale się nie psuje. Tylko oleje wymieniane i filterek od gazu. Na wielopunkcie więcej palą te auta, ale są w miarę mocne i się nie psują.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Jak złomowałem Fiata Crome w 2004 roku to miał na liczniku 660 tys km, na złomie nie chcieli uwierzyć, że samochód jest w stanie tyle przejeździć, zwłaszcza benzyniak. A ile miał rzeczywiście , to nikt nie wie, jak kupiłem to na liczniku było 160 tys, czyli standard handlarza. Jeździłem też Volvo 850 , miało 770 tys (nie moje, sprowadzone ze Szwecji), diesel.

Teraz mam AR 156 2,4 JTD, na liczniku 176 tys km, z czego 15 moje, na razie, odpukać OK. Pali od 5,5l/100KM wzwyż, czyli da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Toyota Corolla 1,4 D4D 2012,  51 tyś km 

Fiat cinquecento 704 1998  - 132 tyś km

Mercedes Benz Vito 2008 - 102 tyś  km

BMW E60 2007-  145 tyś km

 

Wszystkie samochody są od nowości i przebiegi są faktyczne  :)

 

Nie rozumiem, kwestii  jak można jeździć złomami z przebiegami po 500 tyś i więcej , 300 to juz gruchot

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

hehe kolego nie szpanuj ze masz tyle aut i ze stac cie na nie , prawda taka ze przykladowo samochód z 2000r i przebiegiem 600000 pojezdzi dluzej i bez awaryjniej juz ta twoja bmka
jak dbasz tak masz i bmw z 2013 moze byc gruchotem jak nie bedziesz dbal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Auta mamy, taty siostry czy szwagra a jego cc  704. Lepszy już passat z 300 tys przebiegu niż takie cc. Niech każdy jeździ tym na co go stać, aby sprawne było. Chociaż to forum rolnicze wiochy tu robić nie trzeba bo szpanować naprawdę nie ma tu czym. 

PS cinqueocento 700 już gdy wyjeżdżałeś nim z salonu było gratem. Masa ludzi, gdy wtedy kupiła ten samochód po kilku miesiącach sprzedawała bo nie dało się tym jeździć normalnie. CC 900 była bardzo fajnym i ekonomicznym autem jak na tamte lata.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Wszystkie są moje, a akurat CC nie mój tylko dziadka :) Ale widać że zabolało

 

CC 700 było i jest bardzo dobrym i ekonomicznym autem , a Ci pajace o których mowisz, to byli głąby którzy nie potrafili obsługiwać się takim autem, które miało gaźnik elektroniczny.  Zapytaj się prawdziwego fachowca czy profesjonalistę, (nie partacza) to Ci powie to samo,

 

PS: Jeśli będziesz regularnie odwiedzał  serwis i wykonywał przeglądy na czas, to auto będzie śmigać bardzo długo

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ojciec ma cc 704 i jak dla mnie to jest samochód dobry na pole.Na gazniku ma spory apetyt na paliwko a osiągi wiadomo "W uszach szum ,w oczach łzy na liczniku 43"

Nie twierdzę że to zły samochód ale raczej na krótkie trasy.Powyżej 300 tys złom,dla niektórych starszych silników to rozgrzewka np.merceds w123,w124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Peugeot 206, silnik 2.0 HDi, niedawno minął 320000km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszystkie są moje, a akurat CC nie mój tylko dziadka :) Ale widać że zabolało

 

CC 700 było i jest bardzo dobrym i ekonomicznym autem , a Ci pajace o których mowisz, to byli głąby którzy nie potrafili obsługiwać się takim autem, które miało gaźnik elektroniczny.  Zapytaj się prawdziwego fachowca czy profesjonalistę, (nie partacza) to Ci powie to samo,

 

PS: Jeśli będziesz regularnie odwiedzał  serwis i wykonywał przeglądy na czas, to auto będzie śmigać bardzo długo

 

Śmieszny jesteś, myślisz, że dzisiaj samochodem komuś zaimponujesz. Ludzie nie takie mają. Skoro cc jest dziadka to po co piszesz o nim w temacie o swoich samochodach. Pewnie i reszta taka sama twoja

Chwalić się umiesz pięknie a czytanie ze zrozumieniem ci się kłania. Gdzie ja napisałem o mechanikach wg ciebie pajacach. Napisałem tylko, że kilku znanych mi osób po zakupie 700 w salonie sprzedawało ją po kilku miesiącach góra roku. I kupowało albo 900 albo inne auto. Były trzy modele cc sporting, 900 i pralka. 700 praktycznie nie jechała tylko burczała. Co w połączeniu z kwadratowym wyglądem dało jej przydomek pralka. Niektóre pralki podobnie burczały.

Ale fajnie, że napisałeś o tych mechanikach, pajacach. Bo jak widać coś było na rzeczy i 700 faktycznie w porównaniu do 900 często trafiały do mechaników. Ci zwani przez ciebie pajacami nie chcieli grzebać się w tym złomie by skasować parę zł. Mechanik wolał w tym czasie naprawić kilka aut i wziąć za to kasę. Podsumowując 700 w porównaniu do 900 praktycznie nie jechała tylko burczała. Spalanie jak na osiągi tez było wysokie. Wuja miał 900 zrobił grubo ponad 240 tys z czego część na gazie. Do mechaników praktycznie nie jeździł. Serwisy robił sam  Tak więc nie chwal złomu tylko dla tego, że dziadek go ma. Bo kto zna te auta tj. 700 i 900 tylko cię wyśmieje.

PS znani mi mechanicy zwani przez ciebie pajacami co to 700 nie chcieli dotykać. Dzisiaj maja warsztaty w których wyposażenie jest droższe niż rzekomo twoje vito i bmka kiedyś w salonie razem. Więc takimi pajacami chyba nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@up Dobrze piszesz że  ma zero osiągów bo zanim się rozpędzisz to musisz już hamować  :) Na gaźniku asian to porażka lepiej zmienić na webera.Z tą pralką dobre  ;) .Jak nie jezdzisz daleko to jakoś się dodyrdasz do celu.Popularność 700 była spowodowana ceną  bo  900 była zbyt droga jak na te parametry ale dużo lepsza to jest cennik fiata z 1997 i nie tylko http://i.imgur.com/OTzFRR6.jpg

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Mój pierwszy samochód- Renault 19 Chamade (sedan) 1,7 B, fajny samochód był, miło wspominam, przez 6 lat zrobiłem nim jedynie 20tys km a jak sprzedawałem miała 198tys. Przebieg był autentyczny, spalanie 7l benzyny na 100km w cyklu mieszanym  silnik i skrzynia były bezawaryjne ale co z tego jak blacha była tragiczna, lpg nie opłacało się montować ani blachy robić. Poszła za 1200zł do dziś jeździ.

 

Mój teraźniejszy samochód to Audi 80 b4 2.0 90km B+lpg. 95r. Jest już 6 rok u mnie, świadomie go kupiłem taniej niż cena rynkowa ale z paroma uszkodzeniami. Części tanie, psuje się w nim tylko to co ulega naturalnemu zużyciu. Kupiłem go z przebiegiem 233tys km byłem swiadom, że ma pewnie ze 400 ok. W zeszłą zimę wyjmowałem akumulator to znalazłem w skrzynce kartke z napisami po Niemiecku i z liczbą 680 000. Przetłumaczyłem to i była to kartka od wymiany rozrządu przy takim właśnie przebiegu. Zamurowało mnie. :unsure:   dodałem do tego przebieg który auto zrobiło w PL (po przekroczeniu granicy miał 190tys km) to wyszło mi, że aktualnie ma prawie 870tys km... Wszystkie części które w nim wymieniłem były oryginalne ( a były to tarcze hamulcowe, pompa wody, wszystkie elementy zawieszenia, przeguby zewnętrzne, końcówki drążka, łożyska tył, poduszki pod silnikiem i skrzynią) Widać Niiemcy dbali. To jest dopiero trwałość i wytrzymałość-  mierzyłem ciśnienie sprężania i było równo po 11. Teraz w lato będę wymieniał uszczelniacze zaworowe bo troche oleju pije i znów bedzie hulał trochę km. LPG zużywa 11l/100km w cyklu mieszanym. Dla mnie bdb samochód tani w utrzymaniu, dużo miejsca, zadowalający komfort jazdy. Nic więcej mi nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MarcinC360 Audi 80 B4 zawsze mi się marzyło kupiłem któregoś pięknego dnia za 1200zł z LPG 2.0 po lekkim dzwonie zrobiło się ale auto mimo wielu zachwytów ludzi mnie nie urzekło. Spalanie spore przyśpieszenie średnie. Piszesz że dużo miejsca właśnie malutko w porównaniu np. do Vectry czy Laguny a niby segment ten sam...Audi poszło do wujka który ma ją po dzisiaj dzień... Co do przebiegu może i tyle mieć tylko nie wiadomo z którym silnikiem :P 

 

Moje osobiste obecne auta.

Renault Megane Combi 01r 1.4 16V LPG 253 tys km w tym 100 tys km na LPG

Fiat Panda 03r 1.2 LPG 159 tys km

No i moje dwa kółka

Piaggio X9 01r 125cm3 51 tys km

 

Co do Pandy kolega posiada z takim silnikiem jak moja z przebiegiem 400+ tys km ... Nie wiadomo ile ma na tą chwilę dokładnie ponieważ Fiat nie przewidział licznika na więcej km i na wyświetlaczu wyświetlają się tylko kreseczki (silnik oryginalny)

 

Auto moich rodziców którym często też jeżdżę:

Renault Scenic 99r 1.6 16V 302 tys km... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Przy tym silniku 2.0 90 czy 115KM to rewelacji nie ma z przyspieszeniem i ze spalaniem tak jak piszesz, ale za to dobry do gazu. Ja tam zadowolony jestem z ilości miejsca :) Ładne kwiatki z tym licznikiem w Pandzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cc700 - strefa zgniotu za bagażnikiem, strach tym jeździć bo nawet przy małej prędkości przodu nie ma. I niech nikt nie pisze że jest ekonomiczne, bo jak ktoś przeliczy możliwości tego auta do spalania, to wyjdzie że to jedno z najmniej ekonomicznych aut, lepiej kupić Corse w gazie albo golfa z dieslu, ekonomiczniejsze i trochę bezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To tak samo jak z maluchem. Na swoje możliwości to jeden z najbardziej paliwożernych samochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Z obydwoma panami się zgodzę małe silniki nie są wcale ekonomicznie oczywiście z wyjątkami .Ale w przypadku cc700 czy malucha to jest zero ekonomii bo żeby tym płynnie jechać to trzeba cegłę na gaz położyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, sprzedam Kombajn zbożowy Bizon super z056 stan bardzo dobry, rocznik 1981, silnik po remoncie zrobił 500mth, nowe sita, opony przód 100%, +wózek do hedera 
      Cenna  24 tys  do negocjacji
       
    • Przez qlawyufok
      Witam,
      sprzedam oponę Firestone 600/65 R38.
      80 % bieżnika stan idealny nie popękana oryginał z 1 montażu John Deere  Więcej info pod numerem telefonu 607 441187
      Cena: 4200 zł
       
       

    • Przez Ursusc360polska
      Witam  Mam na sprzedanie Zgrabiarkę Pasową z266 w stanie idealnym. Cena 850 zł do negocjacji. Zgrabiarka stoi w Chwałowicach w powiecie Radomskim (Mazowieckie). Nie jestem handlarzem po prostu wymieniam sprzęt na większy. Tutaj daję link do ogłoszenia, jeżeli nie można to proszę administrację o usunięcie ! https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-pasowa-CID757-IDrXJFF.html#ca4513dfb6 Pozdrawiam ! 

    • Przez wrbl
      Witam
      Czy ktoś mi coś powie na temat mojej skrzyni Vario (FENDT 714 2002), zdjęcia przestawiają test jaki robiłem na skrzyni 1 i skrzyni 2 i co oznacza komunikat o hydrostacie, proszę o pomoc
      Pozdrawiam
       
       
       

       
    • Przez Ares1x
      Witam, jesteśmy zainteresowani zakupem NW TS 135 A . Ma on dość duży przebieg 10.800 godzin, warto bać się takiej liczby godzin?
      Ciągnik krajowy, pracował w dużym gospodarstwie na pomorzu głównie przy opryskiwaczu. 
      Oraz co myślicie o tych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj