piotrekkkk

Wskaźniki i czujniki

Polecane posty

andrzej78    588

Trzeba nabyć kompletną oprawkę kontrolki za kilka złotych, jeden przewód do masy , a drugi do przyłącza przewodu świec żarowych włącznika grzania i rozruchu . Jeżeli jest to pilna sprawa, możesz wykorzystać kontrolkę znajdującą się poniżej od sygnalizacji spadku ciśnienia pneumatyki.

P.S. Pomysł z klejem super glu nie jest dobry, gdyż naraża na koszty w postaci wydatku na klej oraz w przypadku przepalenia żarówki eliminuje mozliwość jej wymiany i generuje kolejny koszt  zakupu nowej kontrolki. :D Należy też wspomnieć o ryzyku związanym z nieumiejętnym obchodzeniem się z tak silnie klejącą substancją. :)

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klj    54

a nie lepiej byłoby kontrolkę owinąć raz taśmą izolacyjną i sprawdzić czy wystarczy no i kontrolka będzie się trzymać w oprawce . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Świetny pomysł, biorąc pod uwagę wygórowane ceny kontrolek i żarówek . Zawsze te 2,5zł w kieszeni . :P Tak na marginesie - Kiedy sie kończą ferie i durne tematy ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosneek    1

Ferie juz dawno skończone, po prostu chcę sobie zrobić taki bajerek i się pytam bo nie chce czegoś popsuć, chyba od czegoś jest forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Forum tak ale z takimi błachami sprawami pisać? A to świadczy że ktoś nie myśli lub chce mieć wszystko na tacy podane i to nazywa sie lenistwo Po 2 jak to nazywasz bajerem to pozdro bo to fabrycznie dawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

W swoim C328 posiadam taki zegar: 3f4789b74fdc9f6d7fa9e4c4673f

Chciałbym zamienić go na taki: 551255.jpeg&key=95891682d38d532d8f97d202

Tylko problem tkwi w tym, że mam podłączony czujnik ciśnienia oleju i temperatury silnika - nic więcej. Czy w tym czarnym zegarze zamiast powietrza mogę podłączyć czujnik oleju? Podejdzie takie rozwiązanie? Czy są inne zegary gdzie mogę mieć tylko te dwa wskazania?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne że możesz , ...tylko działać nie będzie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10

Witam, mam problem, gdy podłączam klemy do akumulatora to mimo wyjętego kluczyka zapala się w stacyjce podświetlenie lewego zegara od ciśnienia oleju i ladowania oraz zapala się kontrolka ładowania? Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem? 

Edytowano przez ursusc335m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Podłączyć kable jak trzeba , ktoś musiał namieszać , albo zwarły się gdzieś dwa kabelki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Nie bardzo stacyjka jest w stanie się zewrzeć wynika to z jej budowy , co innego kabelki może gdzieś który za długi albo druciki wystają i zwiera się z obok przyłączem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj