daniel373

DEUTZ-FAHR Agro XXL 600KM!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rogeryk    0

Kiedyś z Xeriona się śmiano jak wchodził do produkcji a teraz nawet w Polsce pracują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

@agrotron ty też się zastanów co piszesz przecież challenger jest o wiele krótszy i moim zdaniem na gąsienicach lepiej można przenieść moc niż na koła...a po za tym który ciągnik nie zostawia śladów???ciągnik na gąsienicach jest bardziej stateczny nie zakopie się tak łatwo i na podmokłym terenie też lepiej sie zachowuje

gdzie tam niby napisałem że lepiej przenosi moc??? jednak dokładnie nie przeczytałeś...napisałem że 4 osie mają POMÓC w lepszym przeniesieniu mocy a nie że koła lepiej przenoszą. I po drugie krótszy nie znaczy że mniej śladów zostawia zwłaszcza jeżeli ma tylko dwie gąsiennice z których jedna przy skręcaniu chamuje a druga po prostu ryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba, pewnie Trisix'owi chcą zaszkodzic, choc klasa mocy nieco wyzsza. 4 osie, zeby pewnie w miare normalnie mogło jezdzic po drogach, tyle ze ja bym to zrobił jak ma rosomak, czy większe ciezarówki, ze 2 pierwsze osie w jedna, trzecia na stałe a czwarta w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie wiem co Wy wszyscy widzicie takiego innowacyjnego w tym ciągniku..? Pojemność skokowa jego silnika jest tylko o litr większa od V8-ki Jamza z K 700...

Po prostu kolejny przegubowiec, tyle że z czterema osiami...

 

Nic w tym nie ma nadzwyczajnego, 'ruscy' od dawna robią trzyosiową wersję K700, próbowali nawet robić sześciokołowe T 150K, ale to była trochę za mała moc na takie podwozie, dwie osie mu w zupełności wystarczyły.

 

Moc też mnie nie powala, już na początku lat 80-tych na wschód od nas wypuścili próbną serię K710 z silnikiem 500KM, niewiele później na zachodzie (w Niemczech konkretnie) mieli za to 500 konnego Schlutera Profi Trac z czterema kołami skrętnymi i silnikiem o pojemności 21 litrów (czyli niewiele mniejszym niż we wspomnianym K710...), a nawet tak niewielki kraj jak Węgry miał 'za komuny' swoją dwusilnikową Rabę 500...

 

Zrobili pokaz możliwości i tyle, ta idea raczej nie ma szans się przebić bo na naszym kontynencie w temacie przegubowców zawsze rządzić będą 'ruscy' i to się nie zmieni, nawet w Niemczech królują różne wersje K 7xx, jak już 'bauer' będzie chciał być patriotą to sobie najwyżej do niego zamówi silnik Mercedesa...

W Europie chyba tylko MF chciał kiedyś lansować 'przeguby' z czego nawet "licencyjnie" próbowało korzystać jugosłowiańskie IMT, ale jak wiadomo dziś już nie ma 'u nas' łamanych 'Masseyów'.

 

A już na pewno nie kupią go na wschodzie, jak tam ktoś wcześniej pisał, bo akurat tamtejsze władze dbają o to aby był zbyt na rodzimą produkcję, a nie na zalew importowego chłamu...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Nie podoba mi się ten ciągnik. Wygląda tak dziwnie. Cofanie jak z przyczepką jednoosiową. Jesli do tego dojdzie pług pół zawieszany, to będzie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko że pługa półzawieszanego nie zawiesisz, bo ten ciągnik nie ma TUZ'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie podoba mi się ten ciągnik. Wygląda tak dziwnie. Cofanie jak z przyczepką jednoosiową. Jesli do tego dojdzie pług pół zawieszany, to będzie tragedia.

 

Bzdury gadasz.

Ciągnikiem przegubowym cofa się normalnie. Tylna półrama nie 'lata' na przegubie jak przyczepka w zaczepie, bo jej skrętami sterują siłowniki, więc jeśli nie skręcisz kierownicy to będzie cofał prosto bez ingerencji kierowcy.

A jak Twoim zdaniem cofa np. Skoda z PHX-em? Bo ja wiem, że cofa bez problemu, podobnie jak np. 'mały' czy 'duży' Kirowiec.

 

A TUZ na pewno można zainstalować, to nie USA, tu ciągnik musi mieć układ zawieszania. Nawet wielkie maszyny, np. zestawy Lemkena są 'u nas' półzawieszane, a nie przyczepiane tak jak za oceanem...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja na moje to SDF poprostu wchłonął DTU i zaczął ich ciągnik robić pod swoim szyldem. Podobnie zrobił CASE ze Steigerem(Quadtrack). Ja osobiście bym chciał zobaczyć kiedyś porządny test porównawczy tych wszystkich ciągników o mocy ponad 500km.

Ciekawe jaki układ jezdny sie sprawdza najlepiej: gąsienicowy klasyczny, 4 kołowy łamany, 4 koła skretne(xerion), 4gąsienice łamany(quadtrack), 6 kołowy(trisix), 8 kołowy łamany(agro xxl). Mam nadzieje, że Profi o czymś takim pomyśli

 

K1ROVEZ

Raba 500 to była raczej licencja Steigera więc Węgrzy zbyt wiele do niej nie wnieśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Wszystkie przegubowce Raby były mniej lub bardziej na licencji Steigera...

 

Chyba tylko typ 180 to jest ich własny pojazd, który, można by powiedzieć, że o wiele lat wyprzedził Xeriona w swej koncepcji, mimo, że kabinę miał na stałe...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbino    0

mi ten ciągnik się podoba, ale pomyślcie ile to bydle pali np. przy sianiu????

Moim zdaniem fendt trisix jest lepszy i mniej pali i ma lepszą zwrotności i jest o wiele ta niszy.

 

I ma tuza z przodu i z tyłu.

 

Powiem jedno ciągnik Deutz Fahr Agro XXL to ciągnik typowo do ciągnięcia czegoś na zaczep

a nie na "cięgna,,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

6m talerzówkę a z tyłu na zaczep agregat uprawowo siewny ;) i jedziesz :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj