kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

piootr    4

@deer tylko ty masz nówke siewnik a ja starego monosema ale na biegu jałowym nasina nie odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ile mogę brać za owijanie bel warfamą Z-555 , i tak nie w temacie to jak sobie radzicie z zwalaniembel z owijarki sztywnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U mnie koleś jak siał kuku siewnikiem z dozownikiem nawozu za zasianie 4 hektarów wzioł 700 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0

ile w tym roku zamierzecie brać za belki?? tyle samo co w tamtym roku??

ja prasuję prasą sipma farma II Z-279/1... w tamtym roku za sianokiszonkę z dowozem i owinięciem brałem

20 zł + gospodarz sznurek i folia. a za słomę brałem 10 zł.. i w tym roku zastanawiam się czy nie podnieśc ceny

gdyż paliwo i wszystko tyle poszło do góry :oangry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dołączam się do pytania :)

 

Ile za zbelowanie jednej belki sianokiszonki ze sznurkiem -prasa pasowa zmiennokomorowa, bela 1,2 ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

ja w tym roku brałem za siew kukurydzy siewnikiem gaspardo 130zł /ha ale byli w okolicy szalency co jezdzili po 90 zł.zrobiłem sobie obliczenie z którego wynika że:

 

traktor 60zł

siewnik 30zł

traktorzysta10zł

paliwo minimum 4 litry x 4.20zł=ok.17zł

no i coś musi pozostac ok.10 zł RAZEM 127zł

 

normalnie rozumując trzeba obsiać12ha (cały dzień kręcić ),by zarobić na 30 litrów ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

ja też chciałem się dowiedzieć, ile brać za belowanie (mój sznurek, folia) i zwózka... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Za siew kukurydzy z nawozem brałem 140 zł/ha -siewnik 6 rzędów talerzowy. 2 ha/h -zużycie paliwa 4 l/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Z tego co napisałeś 140 zł za godz. siania ? Chyba za ha. Ja w przyszłym roku chyba pojadę na godziny. Wstępnie liczyłem to jak w tym roku wychodziłoby 350 zł/godz.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
ja w tym roku brałem za siew kukurydzy siewnikiem gaspardo 130zł /ha ale byli w okolicy szalency co jezdzili po 90 zł.zrobiłem sobie obliczenie z którego wynika że:

 

traktor 60zł

siewnik 30zł

traktorzysta10zł

paliwo minimum 4 litry x 4.20zł=ok.17zł

no i coś musi pozostac ok.10 zł RAZEM 127zł

 

normalnie rozumując trzeba obsiać12ha (cały dzień kręcić ),by zarobić na 30 litrów ropy.

 

u mnie ON już po 4,50PLN więc cena rośnie z minuty na minutę

 

ja ile brać za ugniatanie sianokiszonki??? chyba na godzinę stwaka powinna być tylko ile????  PROSZĘ o szybką podpowiedź!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do belowania w tamtym roku braliśmy za belowanie zwożenie owijanie i układanie, sznurek i folia klienta po 25 zł konkurencja brała nawet po 27, paliwo było po ok 3.50-3.60 więc po ok 1 zł taniej czyli ok 27% taniej jak teraz więc i cenę w tym roku trzeba by o tyle podnieść do poziomu ok 32 zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja jak robię usługi to też palieo x3-4 bo przu siewie gregatem uprawowo siewnym to trzeba liczyć x4 bo paliwa duzo nie idzie a ciągnik siewnik i brona aktywna wszystko musi na siebie zarobić za zaoranie pola 200zł za godz tu nie rozróżniam czy z wałem czy bez nie bawiem się w kasowanie od ha bo niemam mozliwości zmierzyć a na słowo to nie bardzo a i hektar hektarowi nie rowny bo samo zurzycie paliwa w orce w zalezności od pola może wynosić 5l/haza grubera też biorę 200zł za godz i tu mam duzo klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ile za godzine transportu? (bo na kilometry to cięzko bo licznika km w zetorze nie mam a kilometrt kilometrowi nie równy)

Zetor 5211+wywrotka 1-osiowa 4t

Chodzi mi o godzine jazdy do klienta z miejsca załadunku (czyli ode mnie z domu)

Rozrózniać cenowo że wioze 3t a innym razem 500kg?

100zł/h w jedna strone bedzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

waga ładunku zależy od ciebie czy od klienta??

bo jak od klienta to nie różnicuj ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
waga ładunku zależy od ciebie czy od klienta??

bo jak od klienta to nie różnicuj ceny

To jest tak że ja z dziadkiem produkujemy dachówke kręgi i inne betoniarstwo

No i trzeba to klienetrii odwieźć i załadowac/rozładować ręcznie

Więc jak bo coraz więcej osób chce na kilometry ceny ustalać z góry no i właśnie chciałbym żeby ktoś podał mi cene jaką on stosuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

samochodami biorą chyba ok 3zł za kilometr netto a rozładunek to zależy jaka jest cena tego co sprzedajecie bo jak cena jest konkurencyjna (znaczy niższa jak u konkurencji) to za rozładunek tez sobie dolicz bo to ciężka praca jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U mnie za 1ha brali 100zł chyba nie tak źle


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
samochodami biorą chyba ok 3zł za kilometr netto a rozładunek to zależy jaka jest cena tego co sprzedajecie bo jak cena jest konkurencyjna (znaczy niższa jak u konkurencji) to za rozładunek tez sobie dolicz bo to ciężka praca jest

No to była by stawka troche niska ale przy większej ilosci km to byłoby ok, a jak ciągnikiem sie jeździ po kilka kilkanaśnie kilometrów to nieopłaca sie zapinać wnet przyczepy... TAk z 4zł/km + 20zł na wstęp bedzie ok?

Ile ciągniki palą w trasporcie na 100km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

100km to ok 3 godziny jazdy trzeba przyjąć a ze spalaniem to zależy jakim ciągnikiem i co ciągasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9
u mnie ON już po 4,50PLN więc cena rośnie z minuty na minutę

 

ja ile brać za ugniatanie sianokiszonki??? chyba na godzinę stwaka powinna być tylko ile???? PROSZĘ o szybką podpowiedź!!!

 

Ode mnie gościu za ugniataniem forszajem brał jedną dziesiątą tego co ja zapłaciłem za cięcie. Trochę to głupio to przeliczał ale tyle chciał to tyle dostał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
Cena paliwa razy 3-4.

 

Ode mnie gościu za ugniataniem forszajem brał jedną dziesiątą tego co ja zapłaciłem za cięcie. Trochę to głupio to przeliczał ale tyle chciał to tyle dostał :)

 

myślę że jak 100 PLN/h wezmę będzie w miarę OK


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ile wziąć za sprasowanie prasą z nożami i owinięcie folią, siatkę i folię sam kupuję, tylko materiał jest zamawiającego usługę??..


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj