jaczyk

Jakie ciśnienie przy malowaniu pistoletem?

Polecane posty

jaczyk    0

Mam kompresor Eurotec 50litrowy, do niego dokupiłem zestaw ( pistolet, ropownica... ), też tej samej firmy. Czy ktoś, kto orientuje się w temacie lakierowania, mógłby mi co z grubsza wyjaśnić, jakie ciśnienie nalęży ustawić przy malowaniu np. farbą nawierzchniową. Chodzi mi oto, że np. podane jest aby malować przy ciśnieniu 3,5 bar, to znaczy że ma być tak ustawione na manometrze w chwili gdy nie maluję, czy w chwili gdy jest wciśnięta rączka pistoletu ?, bo różnica choć niewielka, ale jest ( około 0,7 bar )

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zacznij malować a sam dojdziesz do wprawy jakie ciśnienie powinieneś mieć ustawione i gęstość farby - też jest ważna. Najlepiej nalej trochę do zbiorniczka przy max ciśnieniu i zacznij malować. Później ustawiasz dysze powietrzne w pistolecie (zawsze ustawiam na minimum) i dawkę farby. Wydaje się trudne, ale nie jest trzeba samemu dojść do wprawy ;) A i jeszcze jedno, po każdym malowaniu dokładnie umyj cały pistolet z farby, bo później mogą być niemiłe zabawy z zawieszaniem zaworu dyszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Jeśli spada ci ciśnienie na manometrze po wciśnieciu spustu to znaczy że reduktor nie wyrabia lub po prostu to szajs, ewentualnie jeśli przed reduktorem jest za cienki wąż to tak też będzie. Ciśnienie dla pistoletu wtedy ustawiasz tak żeby było w czasie malowania jak w instrukcji napisane. Malowanie jakimiś tam miniami, czy farbami alkidowymi to pikuś - łatwo się je nakłada, zwykle są za gęste w puszcze jak do malowania pistoletem i trzeba je roźcięczać. Trudniej jest malować lakierami samochodowymi, są one po rozrobieniu dość żadkie i nie jest to samo malowanie jak minią :D, lakier taki musi się sam rozlewać na elemencie dla uzyskania dobrej powłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaczyk    0

Mam przy kompresorze manometr i reduktor, czy taki który umieszcza sie przy pistolecie jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten ustala stałą wartość ciśnienia,masz go bezpośrednio przy pizdolecie,łatwo dokonać regulacji i odczytu,kosztuje niewiele.Dużo zależy od pistoletu,ten za 30 zł nie napawa optymizmem,chociaż doświadczony lakiernik (jesli go ruszy)potrafi cos nim wyrzeżbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jeśli faktycznie ma wydajność te 165 l/min to niby da się tym malować mój ze sprężarki jelczowskiej ma chyba 130l/min i maluje nim pistolet posiadam taki sam jak w tym zestawie do malowania zwykłymi emaliami sie nadaje ale do czegoś lepszego to sie absolutnie nie nadaje. ja swoim chlastam już trzeci rok rzeczy typu przyczepa kultywator i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaczyk    0

nie chciałem zakładać nowego tematu a mam pytanie jak jest z trwałością takich kompresorów http://www.allegro.pl/item878145841_hit_kompresor_eurotec_2400watt_24l_akcesoria.html czy z tak małym zbiornikiem nadaje się do malowania, ewentualnie jaki byście mi polecili z góry dzięki za pomoc!

 

Mam identyczny kompresor, tylko z butlą 50 litrów.Jeśli chodzi o trwałość to do domowych zastosowań napewno się nadaje ( znajomy robi metalowe barierki na balkony i takim samym 50 litrowym maluje już 3 lata i narazie sprawuje mu się bez zarzutu ) Ja swój kupiłem pół roku temu, pomalowałem już nim kilka maszyn rolniczych i narazie jest ok.

Nie wiem do czego ma on ci służyć ale odradzałbym ci kompresora o poj. 24 l.

Ja jak miałem kupować to też zasięgałem porad i większość osób radziło mi żeby kupić przynajmniej 50 litrowy, i mieli rację. Poprostu chodzi o to że taki mały będzie przy cokolwiek dłuższym malowaniu cały czas pracował.

Różnica w cenie jest bardzo niewielka, ja zapłaciłem 420 zł wraz z kompletem do malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam kompresor firmy krzak z obi czy castoramy, dałem za niego 250zł - ma 24l, malowałem nim już kilka przyczep i było ok, fakt chodził non stop ale od tego jest maszyna aby pracowac.

Co do akcesoriów - zdecydowanie nie polecam takich zestawów za 30-50zł, pistolet do malowania to porażka, pistolet do pompowania kół wogole nie trzymał wentylka.

Dopiero jak kupiłem lepszy pistolet do malowania na alledrogo za 120zł - dopiero wtedy zaczeło się dać ładnie malować. Ten kompresor mam juz jakies 3sezony i jest OK - jak sie zbyt duzo nie robi w warsztacie to wystarcza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale chciałem zapytać czy da radę malować podłączając pistolet pod instalację pneumatyczną (wyjście do przyczepy) w C-330??? Mam do malowania małą przyczepkę i pistoletem było by szybciej i ładniej niż pędzlem, ewentualnie jaki był by najlepszy do tego pistolet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Pewnie, że się da pomalować jak podłączysz do tylnego wyjścia powietrza w c330, tylko powietrze będzie troszkę brudne i potrzebny będzie filterek ,taki montowany przy pistolecie i traktor musisz postawić dalej, bo wciągnie pył z malowania przez filtr do silnika.Pistolet na takie malowanie, to nawet może być z marketu za 50 zł ,jak się trafi, to niektóry nieżle maluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj