szark93

Gryka

Polecane posty

bortys2001    42
1 godzinę temu, toooomaszewski napisał:

Rocznie jakieś 5 ton gryki i tona pszenżyta. Szukam czegoś nowego na wniosek.

Do gryki wszystko się nada bo łatwa do wyczyszczenia, mam wialnie z wibrositem ISM, jest jeszcze podobny alistan ale dwa razy droższy, dasz grykę na wialnie i oddzieli ci lekkie frakcje i puste nasiona, później dałem na sito 3-3.5mm i oddzieliłem jakieś drobne pozostałości, połówki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

A znacie może kogoś kto kupi 8 ton w Dolnośląskim? Obdzwoniłem wszystkie skupy zbóż w okolicy inikt nie jest zainteresowany gryką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Cześć, podobno do gryki jest jakaś dodatkowa dopłata, oprócz tej co do każdej innej uprawy? Jaka jest to stawka za hektar?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
23 godziny temu, bonio85 napisał:

1500 zł

I to w normalnej uprawie czy tylko w ekologii?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja z tą tatarką mam urwanie głowy. Znajdują mi ją w konwencjonalnej gryce i mam problem z odbiorem... wziąłem od nich nasiona pewnie były zmieszane i teraz to ja mam problem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Ktoś może ma doświadczenie w gryce z uzyskaniem zielonego zabarwienia kaszy ? Czy to zależy od terminu pokosowania czy może od odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
9 godzin temu, Sebusk napisał:

Ktoś może ma doświadczenie w gryce z uzyskaniem zielonego zabarwienia kaszy ? Czy to zależy od terminu pokosowania czy może od odmiany ?

Rozwiń swoją wypowiedz bo nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Chodzi mi o to czy ktoś zna sposoby zbioru lub (jeśli to zależne od odmiany) odmianę gryki taką żeby po wytworzeniu z tej gryki kaszy była ona zielona a nie kremowa jak to jest zazwyczaj. Nie wiem wcześniejsze pokosowanie? Dosuszanie na suszarni niską temperaturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja to się słabo znam na uprawie a co dopiero na robieniu kaszy ;) 

panowie jakie plany zasiewów na nowy rok? Ja planuje Ok 20 ha i  chyba bede wszystko kontraktować bo widzę że przez ostatnie lata ten model się sprawdza.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja chyba odpuszczam, eko gryka po 1zł to lepiej mi łubin posiać


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
6 godzin temu, bonio85 napisał:

gdzie kontraktujesz?

W nowym sezonie chyba będzie to firma nasienna Granum. Zobaczymy jeszcze po ile będzie kwalifikat bo w tym roku był po 7. 

6 godzin temu, Matey napisał:

ja chyba odpuszczam, eko gryka po 1zł to lepiej mi łubin posiać

Tak spadła cena? Ostatnią jaką słyszałem to była 1300 za konwencje. Z miesiąc temu to było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tarabaniłem do jednej firmy, też mieli po 1300, ale wymagają kwitu z labo że nie zawiera glifosatu - handlowiec nie oddzwonił z wyceną to albo temat umarł albo przed świetami to normalne, dopiero po Trzech Króli coś sie może ruszy.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48
Taurus83 napisał:

6 godzin temu, bonio85 napisał: gdzie kontraktujesz? W nowym sezonie chyba będzie to firma nasienna Granum. Zobaczymy jeszcze po ile będzie kwalifikat bo w tym roku był po 7.  Jak coś to będę miał na sprzedaż Grykę C1 smuga kwalifikowaną cena w granicach 6-7 zł.


Matey napisał:

ja chyba odpuszczam, eko gryka po 1zł to lepiej mi łubin posiać Ktoś ładnie przycina ... Jeśli masz całe auto gryki to po 2 zł sprzedasz do Biopolu sp zo.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
58 minut temu, Sebusk napisał:

 

 

 

 

o dziękuje Ci bardzo za kontakt, firma z szydłowa? zadzwonie po nowym roku, widzę że daleko nie mam to transport mnie nie zje 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj