szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231
14 godzin temu, Agrest napisał:

Zadzwonił gość z Janowa Lubelskiego.  To 120km do mnie. I co dziwne U nich jest zagłębie gryczane i u mnie też . Widać coś jest na rzeczy jak dalekiej konkurencji chcą podebrać towar.

Tylko pytanie czy będzie rosło czy się zatrzyma.  

Osobiście marzy mi się 3000+.😀 

a jakie wymagania odnosnie towaru? badają na glifosat? podeslesz na PW nr do niego?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Po co to siejecie ??  Nawet chyba porządnej dopłaty do tego nie ma? Nie lepiej Lubin groch bobik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Gryka bardzo dobrze radzi sobie z chwastami i potrafi dać dość sensowny ekonomiczny wynik przy niemal zerowym nakładzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Koszenie+uprawa+siew+nasiona =0  ??? Do jakiej szkoły ty chodziles ? Ja powiem inaczej. Gryka przy niewielkim nakładzie potrafi dac bezsensowny wynik ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jest... 750 do ha. A sieje się bo tak jak u mnie dochód z gryki podobny jak z pszenicy z tym że gryka to dobry przedplon pod inne rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
21 minut temu, tofik420 napisał:

Jest... 750 do ha. A sieje się bo tak jak u mnie dochód z gryki podobny jak z pszenicy z tym że gryka to dobry przedplon pod inne rośliny.

Nie ma szans ze dochód taki sam jak w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jest kolego tylko trzeba płodozmian trzymać bo gryka kilka lat w jednym miejscu plonu nie da. Tak jak zresztą większość roślin. 

Tego roku średnia z ha 2200kg myślę że po nowym roku po 200 będzie . Nasiona własne trochę fosforu pod korzeń 0 oprysku. Dodać pakiet 750 i już jest lepiej niż pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, Kobek napisał:

A gdzie on napisał, że to równa się zero? 

" przy niemal zerowym nakładzie " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Nie musisz mi tego cytować ja to widziałem i tu nie jest napisane, że równy zero. Także kłania się czytanie ze zrozumieniem. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

.. Myślę że będzie po 200.. być może się mylę ale wiele na to wskazuje że nie a nawet gdyby sprzedać po 140 to też nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

U mnie sieję grykę rok góra dwa potem tytoń po tytoniu pszenica i dalej gryka. Nawóz to unifoska albo superfosfat około 200kg i siew 80-90 kg/ha. Jeśli gryka jest po pszenicy to nie pryskam no chyba że od jednoliściennych. Potem pokosówka i kombajn

Edytowano przez tofik420
Ten sam post nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
18 minut temu, tofik420 napisał:

.. Myślę że będzie po 200.. być może się mylę ale wiele na to wskazuje że nie a nawet gdyby sprzedać po 140 to też nie jest źle

A wiesz po ile jest kasza gryczana 1 kg na giełdzie np Elizówka Lublin . Jak może być droga gryka .

kasza gryczana [kg] 2019-10-22 3.20 0,00 3.60 0,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

O jakiejkolwiek opłacalności można myśleć od 1800 za tonę,1400 to jeszcze za mało.Ale w polskim rolnictwie jest sporo ludzi którzy lubią robić darmo więc kto bogatemu zabroni.Jednak to że cena idzie do góry bardzo cieszy.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wszystko zalezy od człowieka. ja posiałem gryke na poplon a ze wydała nasiona to skosiłem wiec dla mnie czysty zysk


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Dnia 27.10.2019 o 22:35, tlewandowski napisał:

moim zdaniem trzymać, u nas chcą kupować i płacą dzisiaj 2000 za eko a odbiór po nowym roku to znaczy że już wiedzą że będzie droższa i chcą sobie

cenę zapewnić już teraz , nie twierdze że pójdzie na 3000 bo to też nie jest normalna cena , po prostu nie ma gryki a gadanie że ze wschodu przywiozą to nie do końca tak jest bo tam towar jest słabej jakości i nie pewny jakościowo

i niezbyt to chcą kupować, kupują trochę ale mieszają z naszą żeby sobie cenę trochę zbić

znam już takich co nakupowali po 1000 ton i później wyszedł glifosat i różne cuda

Kto płaci 2000 za eko? Dasz namiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj