szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25624

Gdzie widzisz opłacalność w gryce za 1200?

Orka zimowa, włókna wiosną, siew nawozowym 100kg gryki, talerzówka, pokosówka lub desykacja, omłot i 500 do 1000kg na przyczepie. Ile dołożyłeś/zatobiłeś?

Robisz zakupy codzienne, zauważyłeś spadek wartości pieniądza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tylko ja posiałem gryke po groszku na zielone nasiona miała byc na przyoranie jak wykosze to czysty zysk


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie usługa koszenia przez niektórych uslugodawcow to 400 do 500zl na hektar, doliczyć paliwo na obróbkę pola, na nasiona, zmarnowany rok bo można bylo co innego zasiac i okazuje sie ze zostaje skórka za wyprawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

GRYKA SKOSZONA W poplonie po jeczmieniu i po grochu plon 1 tona klasa iv ponad 15 ha czysty zysk. Podwójne zniwa na dolnym slasku trzeci rok z rzędu u mnie. 

Plon lepszy niż u niektórych w płonie głównym.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
3 godziny temu, mtz55 napisał:

GRYKA SKOSZONA W poplonie po jeczmieniu i po grochu plon 1 tona klasa iv ponad 15 ha czysty zysk. Podwójne zniwa na dolnym slasku trzeci rok z rzędu u mnie. 

Plon lepszy niż u niektórych w płonie głównym.. 

W mojej wiosce kolega też kosił w tym roku po jęczmieniu, plon w okolicach 1t chociaż wizualne gryka była taka sobie i było dużo samosiewów jęczmienia. Wyszedł finansowo lepiej niż na jęczmieniu, oczywiście trzeba jeszcze to sprzedać, ale u mnie w okolicy zbyt jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Coraz więcej bajkopisarzy na tym AF jedna tona gryki po 800, jak się trafi to czysty zysk. Ciekawe. A co mówią lekarze?

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
6 godzin temu, miszka16 napisał:

Coraz więcej bajkopisarzy na tym AF jedna tona gryki po 800, jak się trafi to czysty zysk. Ciekawe. A co mówią lekarze?

To była gryka wysiana na plon wtóry po jęczmieniu ozimym, nawóz to co zostało z jęczmienia, prosta uprawa i bez oprysków. Skosić też się udało bez zasuszania, październikowy przymrozek -3 bardzo ładnie ściął grykę. U nas na siew grykę można spokojnie po 1200 sprzedać.

 

Dzisiaj rozmawiałem z gościem który posiał po jęczmieniu ozimym proso i nakosił 1,5 t/ha ale wymaga dosuszania także gra również warta świeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
17 godzin temu, eagle19 napisał:

To była gryka wysiana na plon wtóry po jęczmieniu ozimym, nawóz to co zostało z jęczmienia, prosta uprawa i bez oprysków. Skosić też się udało bez zasuszania, październikowy przymrozek -3 bardzo ładnie ściął grykę. U nas na siew grykę można spokojnie po 1200 sprzedać.

 

Dzisiaj rozmawiałem z gościem który posiał po jęczmieniu ozimym proso i nakosił 1,5 t/ha ale wymaga dosuszania także gra również warta świeczki

Tak akurat .Gryka skoszona w październiku nie wymaga dosuszenia.Uważaj bo uwierzę.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Jak taka pogoda jak teraz to będzie mieć ok16.% jednak dzień krótki i mgły. ja zadowolony jestem że wyleczyłem się z siewu tego gówna 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Akurat w tym roku była taka pogoda że doschła po przymrozkach na pniu. Sam też zebrałem i sucha,leży nieczyszczona na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja też nie siałem w tym roku, miałem tylko dwa małe kawałeczki poplonu i myślałem co by jej nie skosić na ziarno, ale zwierzyna za bardzo mi zniszczyła i się nie opłaciło. Pokosówki nie sprzedawałem stoi jeszcze w gotowości.Te 16 procent to mierzone wilgotnościomierzem czy tak na oko?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Zadzwonił gość z Janowa Lubelskiego.  To 120km do mnie. I co dziwne U nich jest zagłębie gryczane i u mnie też . Widać coś jest na rzeczy jak dalekiej konkurencji chcą podebrać towar.

Tylko pytanie czy będzie rosło czy się zatrzyma.  

Osobiście marzy mi się 3000+.😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

1400 to juz dobra cena patrzac na to co wczesniej bylo. Moze jeszcze podskoczy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ano mam😀. Historia kołem się toczy. 

Jakąś granicę cenową przewidujesz?

Trzymać do nowego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

moim zdaniem trzymać, u nas chcą kupować i płacą dzisiaj 2000 za eko a odbiór po nowym roku to znaczy że już wiedzą że będzie droższa i chcą sobie

cenę zapewnić już teraz , nie twierdze że pójdzie na 3000 bo to też nie jest normalna cena , po prostu nie ma gryki a gadanie że ze wschodu przywiozą to nie do końca tak jest bo tam towar jest słabej jakości i nie pewny jakościowo

i niezbyt to chcą kupować, kupują trochę ale mieszają z naszą żeby sobie cenę trochę zbić

znam już takich co nakupowali po 1000 ton i później wyszedł glifosat i różne cuda

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
12 godzin temu, Agrest napisał:

Zadzwonił gość z Janowa Lubelskiego.  To 120km do mnie. I co dziwne U nich jest zagłębie gryczane i u mnie też . Widać coś jest na rzeczy jak dalekiej konkurencji chcą podebrać towar.

Tylko pytanie czy będzie rosło czy się zatrzyma.  

Osobiście marzy mi się 3000+.😀 

Pomarzyć zawsze można :) Też mam takie marzenia ale raczej się nie spełnią. Ja chyba potrzymam do grudnia i zobaczę co będzie się działa ale po 150 zł raczej bym sprzedał, bo potrzebuje wolnej przestrzeni w magazynach.

Ta cena 140 zł to za czyszczoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Tego nie pytałem ale pewnie tak. W moim rejonie jest tak że przywozisz na kaszarnię, przechodzi przez czyszczalnię dostajesz śmieci z powrotem i fakturę za wagę po czyszczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Jesteśmy z tego samego regionu ale tak to chyba tylko w Bak-Rolu robią. Wiesz o jakieś innej firmie w której też to praktykują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Nie pytałem.  Ale mój dolny pułap cenowy to 1600.  Nie mam dużo ale tak sobie postanowiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj