Jarekb20

Problem z Fendtem 300 LSA [WOM]

Polecane posty

luka84    0

Dzięki Juzy. Kupiłem go uzywanego 5 lat temu z Agrotechnik Tafiły ,z niemiec pochodzi, Nie miałem wczesniej z nim problemu do teraz. Coraz dłuzej musi sie grzac wczesniej wystarczyło pół godziny teraz to pól dnia robie i nic, sprawdzałem elektrozawór i jest dobry tarczki tak samo, przepiełem kable z blokady na ten elektro magnez od wom-u i chodzi, w przycisku prąd jest modem tak samo sprawdzałem i jest dobry, Mam pytanie jak jeden z przycisków jest wadliwy to czy i drugim mi sie nie uda wom-u załaczyc, czy sa ze sąba jakos powiązane ze tak to określe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Kody bledow sa jednocyfrowe wiec jak miga 3 razy krotko i pozniej jest dluzsza przerwa, wtedy taki blad sygnalizuje uszkodzenie sterownika E-Box. ( Oczywiscie jesli dobrze odczytales i naprawde pokazuje sie blad numer "3":) W przy sprawnym systemie i na cieplym oleju walek musi osiagnac docelowe obroty w ciagu 3 sekund, jesli do tego nie dojdzie nastepuje blokada z wskazaniem bledu. Przy zimnym oleju czas trwania moze sie wydluzyc powyzej 3 sekund i wtedy nalezy postepowac troche inaczej. Trzymac wcisniety przycisk WOM (wewnwtrzny lub zewnetrzny) tak dlugo, az walek nie osiagnie maksymalnych obrotow. Dzieki trzymaniu przycisku, omijamy system samokontroli.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka84    0

Dziekuje kosti68 i JD1052. Mozna E-Box naprawic i gdzie ? czy lepiej poszukac nowy? jaki jest koszt E-Box?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzy    0

Dla pewności sprawdziłem. Przy zimnym brak dzialania, nawet przy długim wciskaniu. Po rozgrzaniu migają jednostajnie kilka minut tak jak wcześniej pisałem, a gdy zgasną wszystko dziala. Ponowne uruchomienia i miganie jednostajne 14, 9 i 42 mignięć zaleznie od przerw w uruchomieniach. Po uruchomieniu po kilkunastu minutach przerwy już brak reakcji. Zadnej sekwencji kodu błędów. Byłem zaskoczony ponownym miganiem po uruchomieniu, ale widocznie mało był rozgrzany.Kiedyś lepiej rozgrzany tylko raz mignął przy ponownym uruchamianiu.Aby uprzedzić,że brak samodiagnozy napiszę, że w innych testach pokazywał kody błędów. Czytałem gdzieś,że układ sprawdza się po osiągnięciu przez silnik temperatury 70 stopni- czy ktoś może to potwierdzić ewentualnie, czy to bujda?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję biorącym udział w dyskusji w tym temacie oraz za udzielone rady i informacje.

P.s. Wszystko niby gra tylko dluuugie grzanie teraz, a co będzie zimą.

Edytowano przez juzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka84    0

Juzy znalazłem na agrofoto podobny temat, Jarekb20 miał taki sam problem w swoim Fendziku, pisałem do niego ale narazie brak odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzy    0

Masz swojego dłużej i pewnie wiecej obserwacji. Czy nie zauważyłeś różnicy w nagrzewaniu się silnika i osiąganiu temeratury?

Przy okazji zapytam jaki olej zalałeś do skrzyni?

Edytowano przez juzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka84    0

Wczesniej to wystarczyło jak pochodził 10 min w zime przy -25 i załaczał. ale teraz to jest katastrofa nic nie chodzi, wczoraj pół dnia pracował i nic, olej do skrzyni zalewałem 80W-90. stary to troszeczkie za gsty był i myslałem ze to jest jego przyczyną. co do czujnika temp. wydaje mi sie ze są masowe. sprawdzałem go i jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasek2    0

witam panowie miałem taki sam problem jak wy udało mi sie go rozwiazac w prosty sposob jak jeszcze was to interesuje to moge pomoc tel.790 281 608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tafily    0

kolego przyprowadz do agrotechnika tam ci pomogo ,miale podobny przypadek i mi pomogli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Ja miałem podobny problem. Udało mi się go naprawić. Jak wspominał kosti jest to wina E-Box. Ja przelutowałem dwa kondensatorki (na zdjęciu te brązowe) i zaczęło wszystko działać. Koszt ok 30gr :)

post-15647-0-81383600-1353357164_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka84    0

Diękuje serdecznie wszystkim za pomoc w ustaleniu usterki w 308. po wymianie kondensatorów wszystko wruciło do normy wałek załancza sie bez zadnych problemów. Dziękuje i podrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzy    0

U mnie także naprawione i wszystko działa aż miło.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8211    0

Ponawiam temat. W moim 312 lsa z 1990 roku przyciski wom mrugają 5 razy, przerwa i znowu 5 razy itd. Kiedy mrugają wom nie działa. Traktor popracuje trochę w polu, olej się rozgrzeje i problem znika. Wystarczy żeby wyłączyć silnik, ciągnik trochę ostygnie i problem pojawia się znowu. Czy ktoś wie co to za bląd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam mam problem z fentem 312 lsa turbomatic z 1992 roku. nie dziala wom, kontrolka miga 2 razy. sprawdzalem elektrozawor prad dochodzi i otwiera go dobrze, nawet jak przytrzymam dluzej przycisk to nie reaguje. nie mam pojecia co moze byc przyczyna prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam fendta 312 i mam w nim wałek załączany ręcznie dżwignią, moje pytanie to czy da rade przerobić to na przycisk? bo jak sie tak cały dzięn to dzwignia na ciągam to aż plecy bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam podobny problem Fendt 312. Problem mam z pokazywaniem prędkości przedniego wałka, odpalając ciągnik i przy próbie załączenia wałka przedniego klikamy przycisk krótko, wałek się nie załącza. Po przytrzymaniu przycisku przez 5 sek wałek załączy się pomijając procedure samodiagnozy ale nadal nie wyświetla się prędkość obrotowa. Ale tutaj najlepsze jeśli przed uruchomieniem wałka odłączymy czujnik prędkości obrotowej oczywiście na pulpicie wyświetla się komunikat o błędzie że czujnik został odłączony następnie podłączamy go ponownie. Komunikat znika i w tym momencie jeśli włączymy wałem pokazuje nam prędkość obrotową przedniego womu. Ale nadal da się go załączyć tylko przez przytrzymanie przycisku przez 5 sek. Czujnik jest nowy. Ma ktoś jakiś pomysł ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Mój problem z jakim sie borykam w Fendzie 311lsa polega na tym ze slizga się WOM, przyczyna tego jest rozkręcająca się śruba która reguluje napięcie spreżyn ściskających tarczki. Już kilka razy odkręcałem ta śrubę, zmieniałem na inna jednak wciąć ta śruba się luzuje i wałek znów się ślizga...tarczki zmierzone maja ok 3,6mn grubości...kupiłem również jedna nowa sprężynę by porównać czy stare się już nie wypracowały, jednak stara od nowej niczym się nie różni.

Edytowano przez fobos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2016 o 21:10, jasiuhonda napisał:

witam mam problem z fentem 312 lsa turbomatic z 1992 roku. nie dziala wom, kontrolka miga 2 razy. sprawdzalem elektrozawor prad dochodzi i otwiera go dobrze, nawet jak przytrzymam dluzej przycisk to nie reaguje. nie mam pojecia co moze byc przyczyna prosze o rady.

odgrzewam co oznacza ten błąd może masz opis kodów do tych błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Witam. Mam problem w fendt 312 rok 1995 z wom. Ciągnik kupiłem uszkodzony i już go zrobiłem tylko mam problem z tylnym wom. Przedni wom działa poprawnie. Mianowicie wom tylny ma błąd 6.1.0.5 to jest czujnik od obrotów tylnych i nie pokazuje obrotów który wymienię. Uruchomię wom w trybie awaryjnym po przytrzymani przycisku 5 sekund się uruchomi ale problem polega że wałek jak nacisnę przycisk żeby go wyłączyć to tylny wom wyłączy się z dużym opóźnieniem to jest wina tego czujnika czy czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Piotrek5685477
      Witam, mam problem z hamulcami w Fendt 310 lsa. Otóż hamulec wpaduje jak gąbka i nie hamuje, ciągnik nie dawał wcześniejszych oznak, brak wycieków. Proszę o szybką pomoc.
    • Przez kBieszczad
      WITAM
      Pilnie potrzebuje instrukcji obsługi lub ksiązki pojazdu dla traktora Fendt 311 lsa r 91.
      Gdzie można kupić lub czy ktoś ewentualnie wie gdzie można ściągnąć w wersji elektronicznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj