pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
Jk1976    67

Ma ktoś w lubelskim bobik na sprzedaż do siewu

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
14 minut temu, ZetorForterra1990 napisał:

Też chciałem kupić. Jak pojeździłem i zobaczyłem co ludzie proboja z dziurami po strakowcu sprzedać to sobie odpuściłem. Zamówiłem kwalifikowany.

W jakiej cenie kupiłeś i jaka odm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2
1 godzinę temu, ZetorForterra1990 napisał:

Też chciałem kupić. Jak pojeździłem i zobaczyłem co ludzie proboja z dziurami po strakowcu sprzedać to sobie odpuściłem. Zamówiłem kwalifikowany.

U mnie w swoich nasionach pomimo dwóch zabiegów na strąkowca (być może nie wstrzelone w czas) też jakieś 15-20 % jest z dziurkami, ale dla ciekawości zrobiłem próbę kiełkowania na nasionach tylko z dziurkami i normalnie kiełkuje jakieś 75% nasion z dziurkami. Także o ile nie jest przez robaka uszkodzony zarodek ziarniaka w większości takie nasiona kiełkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że u innych też 75% zjedzonego bobiku kiełkuje? I czy jesteś pewien, że jak wykiełkuje z dziurką, to będzie rósł z takim samym wigorem aż do przejścia na odżywianie korzeniowe jak ten, który nie ma dziurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Nie wiem jak u innych, dzielę się tylko swoim doświadczeniem które zrobiłem, co do wigoru takich nasion roślinki rosły do około 30 cm i nie zauważyłem różnicy w stosunku do roślinek z nasion bez dziurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
1 godzinę temu, ZetorForterra1990 napisał:

Kupiłem bobasa i Capri. Cena 3000 

Taki z centrali to ile będziesz siał na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max_Kott    4

Koledzy rolnicy jak wysokie plony bobiku realne są do uzyskania w sprzyjającym roku? W sąsiednim temacie wywiązała się mala dyskusja na ten temat, ale zdania udzialaja sami teoretycy. Czy praktycy potwierdza to co pisze autor poniższego artykułu w komentarzach pod artykułem, że zbiera 7 t/ha bobiku?

 https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/jakie-bobowate-siac-wczesna-wiosna,126996.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Mój najlepszy plon bobiku to 6,5 t/ha na III klasie. Warunki pogodowe na to pozwoliły. Znam ludzi, którzy zbierali ponad 7 t/ha na II klasie. Ogólnie bobik ma najwyższy potencjał plonowania spośród roślin strączkowych grubonasiennych w naszych warunkach klimatycznych. Do tego hodowla odmian zrobiła w ostatnich latach duży przeskok pod względem plonu. Jednakże jako roślina jara jest narażony na niedobory wody i jak już wcześniej pisałem potrzebuje najlepszych stanowisk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max_Kott    4

Brzmi to perspektywicznie i obiecująco. Jutro zabieram się realizację planów rozpoczynających przygodę z bobikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
Dnia 12.03.2023 o 13:10, ZetorForterra1990 napisał:

Kupiłem bobasa i Capri. Cena 3000 

Czy tego bobasa to trzeba dedykować ?

1 minutę temu, marcianjargit napisał:

Czy tego bobasa to trzeba dedykować ?

Desykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
22 godziny temu, Max_Kott napisał:

Czy szczepicie bobik bakteriami?

Ja nie szczepie, ale na moich glebach z racji polodozmianu bakterii nie brakuje. Ogólnie odnośnie bobiku zdania praktyków są podzielone. Teoria głosi by szczepic

4 godziny temu, marcianjargit napisał:

Czy tego bobasa to trzeba dedykować ?

Desykowac

Bobas nierówno dojrzewa. Jest podatny na wyleganie. Odpowiedź się sam nasuwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukson    16
Dnia 29.03.2023 o 19:21, marcianjargit napisał:

Czy można pryskać bobik powschodowo

Powschodowo sensowny chyba tylko corum. Drogi ale robi co ma robić. Zeby mieć pokryte wieksze spektrum po siewie dawałem jeszcze sam chlomazon i pozniej corum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez mati2450
      Witam 
      Posiadam pierwszy raz zasilany łubin wąskolistny gorzki i po ostatnich mrozach zrobił się żółty. Nie mam pojęcia czy się odmłodzi czy odrazu lepiej przesiać. Zalacze zdjęcia prosił bym o pomoc 

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez Agro_ZnaFca
      Witam, korzystaliście z pakietu Soja N+ system? Warto zakupić? Jakie macie opinie o nawozie dolistnym Plonvit motylkowe i o szczepie bakterii Primseed N+ Soja? Czy niezaprawiane nasiona mam zaprawić również preparatem fungicydowym? Jeśli tak to w jakiej kolejności ma to wszystko wyglądać? Dzięki za odpowiedzi na moje obszerne pytanie 🙂

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj