pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
Bobik - test
karban    33

Hej, stosuje ktoś w praktyce bronowanie przed i powschodowe przeciw chwastom w bobiku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Cześć, 30-tego kwietnia poszło 625ml/ha Corum, 8-go maja to samo, obydwa zabiegi bez wspomagacza, jest ponad tydzień od drugiego zabiegu a niektóra komosa jakby nic sobie nie robiła z oprysku, bobik odmiana Granit, po niedzieli Agil na jednoliścienne, jak myślicie komosa siądzie czy będzie rosła dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Myślę, że powinna klapnąć, tym bardziej w kwietniu już zwalczana. Ja robię 1 zabieg, dawka max idzie, bo inaczej tę większą to może nie wziąć. Dopiero będę jechał na dwuliścienne ,bo najpierw walczyłem z perzem. 

Na jednym kawałku żałuję, że nie odkurzyłem bron i nie przejechałem ze dwa razy w kwietniu, bo mam cały zielnik na polu. Najgorszy przy bobiku jest oset, który potem zostaje w polu na lata. Jeszcze nie mam sposobu na niego w bobiku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Tak, raz że zostaje w polu a dwa, że przy czyszczeniu na czyszczalni też zostaje z ziarnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
Napisano (edytowany)
Dnia 17.05.2020 o 13:53, karban napisał:

Myślę, że powinna klapnąć, tym bardziej w kwietniu już zwalczana. Ja robię 1 zabieg, dawka max idzie, bo inaczej tę większą to może nie wziąć. Dopiero będę jechał na dwuliścienne ,bo najpierw walczyłem z perzem. 

Na jednym kawałku żałuję, że nie odkurzyłem bron i nie przejechałem ze dwa razy w kwietniu, bo mam cały zielnik na polu. Najgorszy przy bobiku jest oset, który potem zostaje w polu na lata. Jeszcze nie mam sposobu na niego w bobiku. 

Ja na ostrożeń stosuje Butoxone i nie mam z nim problemu 

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Napisano (edytowany)
43 minuty temu, lebek5 napisał:

Ja na ostrożeń stosuje Butoxone i nie mam z nim problemu 

A kiedy jedziesz? Bo przy osecie zalecają żeby miał min. 10-15 cm, mniejsze rośliny mogą nie pobrać wystarczająco substancji, żeby korzenie uschły. 

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, lebek5 napisał:

Ja na ostrożeń stosuje Butoxone i nie mam z nim problemu 

U mnie po Butoxonę bobik poskręcało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

U mnie po Butoxonę bobik poskręcało

A ile tego wlałeś na ha i w jakiej fazie był? Corum kiedyś dałem 1 2/3 litra, bobik zżółknął, ale przeżył.

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

U mnie po Butoxonę bobik poskręcało

Mi nie pokręciło jedyne na nakładach  trochę pożółkł  z biegie czasu minęło tak jak po comandzie, ja daje 2-3l na 330 wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Jak tam sytuacja z bobikiem? Dolało, czas wilgotny, temperatura nie za wysoka. Teoretycznie to warunki dla niego, powinien bujać. Ciekawe czy ta susza wpłynie na  wysokość roślin, o liczbie strąków nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

U mnie zaczyna pojawiać się mszyca. Trzeba to będzie spryskać ale narazie pogody nie ma. Cały czas coś popaduje a w niedzielę ma jeszcze dolać fest. Ogólnie to bobiki są ładne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIz    1

Czy można pryskac bobik tebukonazol plus axoksystrobina plus proteus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

U mnie lipa będzie. 300 kg/ha plus siew w każdy lejek to porażka. Nadal zielony, gęsty, czysty, ale strączek średnio może z 5 na roślinie, a zdarzają się i gołe.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam czy na wiosne przed siewem bobiku można rozlać 10-15tys litrów gnojowicy od świń? Zalecają żeby pod bobik rozsiać koło 50kgN azotu więc chyba gnojowica nie zaszkodzi? myślę żeby posiać groch lub bobik, pod groch wiem żeby nie dawać azotu ale bobik nigdy nie uprawiałem i może mi ktoś podpowie? chce to później śrutować dla bydła opasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Czym odchwaszczacie bobik bo siewie?

Dawniej  był sprawdzony  zabieg Afalon+ comman ale afalon został wycofany chyba 2017 roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
Dnia 27.01.2021 o 15:36, 90210grzesiu napisał:

Miałem kiedyś bobik po oborniku to strąki były malutkie, tylko łodyga wielka.

za duzo azotu i wybujało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Może ma ktoś z Was na sprzedaż bobik granit potrzebuje 500 kilogramy  najlepiej województwo lubelskie lub podkarpackie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Witam, jakie plany na odchwaszczanie doglebowe bobiku zaraz po siewie w tym roku? Bo te późniejsze to troche dupa i potem mnóstwo zielska rośnie. Mam niby receptę na mistral+ pendifin,jakie wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj