bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Gość   
Gość
Mirek przy takim czosnku nie luskaj maszyna kolego! po co ci goal dzisiaj, masz czosnek na wierzchu? normalnie dał stomp plus roundup i do tego gebler aby pedimentalina do ziemi nie weszła a zrobiła warstewkę na wierzchu i będzie super kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Witam, Zrobiłem w tym roku analizę gleby i wyszło P-35 i K-92, po obliczeniu zapotrzebowania na czosnek i obliczeniu współczynnika sorpcji wyszło mi że muszę dać 1145kg superfosfatu i 520kg siarczanu potasu na hektar, możliwe to? Liczyłem z 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,ile płacicie ludziom  z sadzenie czosnku na godz czy dniówkę,a może ma ktoś sadzarkę automatyczną używaną na sprzedaż w rozsądnej cenie to proszę o zdjęcie,cenę i miejscowość,luteks77@gmail.com 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

3 rury o srednicy ok. 4-5cm ,redlica na dole. I masz sadzarke ja ją robiłem w tamtym roku w ok. 4godziny spawania i jest. W dzień hektar posadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0

Zetor a co daje teraz oprysk Roundapem? Roundap działa poprzez wchłanianie przez cz. zielone i przez to niszczony jest korzeń. Teraz ziemia wyrobiona nie ma, a przynajmniej nie powinno być ani jedngo chwasta. Więc jak tutaj zadziała Roundap? Nie kwestionuję że to źle, tylko wyjaśnij jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Z tego co wiem, to zetor kropi stompem z roundopem nie odrazu po sadzeniu tylko po 2-3 tygodniach jak jakis chwast zdazy juz wykielkowac. Chcialem tak zrobic jak polecal, tylko mam troche nieregularny kawalek pola i miejscami sie zweza i delikatnie pryskam sasiadom, jednemu po truskawkach drugiemu po pszenzycie, ktore za kilka dni pewnie wyjdzie na wierzch. Chyba, ze bym zakorkowal skrajne dysze, ale troche strach tym roundapem na styk z sasiadem pryskac.

Pytanie. Sam stomp ani truskawce, ani zbozu nie zaszkodzi jak cos na nie prysnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Jeżeli masz blisko sąsiada to z randapem uważaj bo jak zniesie mgłę unoszącą się za opryskiwaczem (nawet bez wiatru) to możeśz mieć nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@luteks77

Wiem, przez to jednak zrezygnuje z roundapu i polece wieksza dawka stompu.

Stomp nie zaszkodzi wschodzacemu zbozu u sasiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mały a mnozyles przez współczynnik? są mnożniki przeliczający z formy pierwiastkowej na tlenkowa. tak jak kolega napisał nie od razu pryskam tylko około 3 tygodnie, zwłaszcza teraz będę czekał na deszcz aby stomp zadziałał , a gleber to taki adiuwant aby deszcze nie wmyly oprysku w głąb gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Ja kawałek posadziłem i już skubany się ukorzenił

Edytowano przez Patitek285
Poprawa Tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 22.09.2018 o 11:03, jacek3773 napisał:

zetorlublin7341 puściłem ci zdjęcia na maila

Ja dopiero za dwa tygodnie posadzę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
patitek jaka odmiana że masz na wierzchu już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Zetorlublin, właśnie mnozylem przez współczynnik sorpcji i dawka fosforu wtedy jest w moim przypadku 4 razy większa( mnożnik od 1.5 do 5 w zależności od zakwaszenia), forma pierwiastkowa na tlenkowa też przeliczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę na jesieni opryskać na chwasta stomp aqua+afalon. Pryskać odrazu po sadzeniu czy poczekać trochę aż chwast się zazieleni (ale żeby czosnek nie wykiełkował)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@dawidursus323

Wydaje mi sie, ze odrazu po sadzeniu, to ma wlasnie za zadanie nie wypuscic kielkowanych chwastow, chyba, ze zrobisz tak jak zetor i poczekasz 2-3 tygodnie i do stompu dodasz roundapu. 

Pisaliscie cos o deszczu. Stosowac stomp przed planowanym deszczem czy wlasnie po ?

 

Jaki rozstaw miedzyrzedzi stosujecie i dlaczego?

Sadze recznie, w planie bylo 33cm, ale przestawilem znacznik na 40cm i nadal mi sie to jakos malo miejsca wydaje. Ciezko stwierdzic ile z tych 40cm faktycznie zostanie, bo rowek z jednej i drugiej strony juz zabiera po 1-2cm, czosnek tez swoje na boki urosnie, a w awaryjnym planie mam wjechac w miedzyrzedzia glebogryzarka.

Stosowal ktos glebogryzarke w formie niszczenia chwastow i napowietrzania ziemi? Nie widzialem na zywo, ale napisane, ze 25cm szerokosc robocza. Tylko po filmikach jakos slabo to widze zmiescic w miedzyrzedzia robione teoretycznie na 40cm. Druga sprawa sa takie koncowki na kose spalinowa, ktore imituja glebogryzarke. Taka glebogryzarka na kosie chyba by bylo latwiej manewrowac w razie zbyt waskiej przestrzeni. Ciekawa sprawa

Wiadomo, na wasze hektary to nie ma racji bytu, ale na 10-20 ar ?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

zetorlublin7341 Harnaś, pośpieszyłem się z łuskaniem i nie chciałem żeby zgnił więc posadziłem bodajże 27/28 września i już ma korzenie ale na wierzch jeszcze nie wychodzi(teraz tak przeczytałem to powinienem napisać że się ukorzenił a nie wykiełkował). Coś czuje że będę miał problem w zimę.  Oczywiście nie posadziłem całego, czekam na odpowiedni termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pomału kolego do jego wykiełkowania może jeszcze sporo zejść czasu a ukozenic musi się na zimę bo nie przetrwa, ja sadzilem pod koniec i dopiero wypuszcza korzonki ale siedzi 15cm pod ziemią także może mu zejść trochę. nie radzę kombinować z glebogryzarka od truskawki, czosnek mocno się rozrasta na boki i niszcząc jego korzenie możesz sobie kłopotu narobić. polecam albo pielnik który robi maks 2cm albo chwastownik bronę. co do takich ilości nawozów napisz jaką klasa gleby, bo jak niżej niż 2 żadna gleba nie przyjmie ci w jednej dawce takiej ilości fosforu i potasu ja bym to na dwie - trzy dawki podzielił kolego aby kompleks sporpcyjny to wchlonol, chyba że masz 1 klase ale takich niedoborów byś napewno nie miał. tak jak slim pisze stomp tylko na wilgotną glebę, ja czekam dalej, owsa dzikiego już nadchodziło to niech rosnie na wiosnę .będzie mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj