bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

taho56    8

zgadza sie ja tez za tydzien pedowanie (pole nachylone południowy stok) na rownym troche pozniej. wogole zauwazyłem ze czosnek najlepiej rosniej na południowych stokach mimo ze sadzony pozno bo 11 listopad

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0

Ja mam ponad 100h Lubaszy i pędów brak. Północno-wschodnia polska. Sadzony koniec października. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
9 godzin temu, Teedy6 napisał:

Ja mam ponad 100h Lubaszy i pędów brak. Północno-wschodnia polska. Sadzony koniec października. 

100ha czosnku? Ciekawe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
3 godziny temu, 19seba napisał:

Ile masz ludzi do pedowania na taki areał ? 

Na 100ha ? To ze 100 ludzi potrzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teedy6    0
4 minuty temu, taho56 napisał:

moze 100 głowek lubaszy koło domu a nie 100 hektarów 

No w końcu trochę temat ruszył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
11 godzin temu, Quis napisał:

Na 100ha ? To ze 100 ludzi potrzeba :D

Przy takiej ilości ludzi na polu to myśleli by że pokazy są jakieś i inni sami by przychodzili 😁 no ale jednak się wyjaśnił areał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60
Dnia 27.05.2023 o 07:20, Teedy6 napisał:

Ja mam ponad 100h Lubaszy i pędów brak. Północno-wschodnia polska. Sadzony koniec października. 

Wyciskacz kit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Swoja droga ciekawe czy w PL sa uprawy po 100ha+ czosnku. W hiszpanii ponoc maja po kilka tysiecy hektarow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Dlatego zasypują nasz rynek chociaż to zmierza u nas w tym samym kierunku mechanizacja zwiększenie powierzchni niższe ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

Przy tej suszy dzielicie dawki odzywki i pryskacie częściej? teraz powoli strach żeby go nie przypalić, a trzeba będzie mu dostarczać już powoli dolistnie bo z ziemi niedługo nie będzie pobierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

Poludniowa wlkp w maju prawie nic deszczu, a prognozowane opady dopiero za 2 tygodnie. Dla zboza moze juz byc za pozno. Pierwszy raz czosnek nawadnialem beczkowozem. Dzisiaj poprawka.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

U nas w maju 30 litrów i ostatni deszcz 2 tygodnie temu w czym było wtedy 14 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

u mnie tez obeschlo w miare, nawet farci bo co tydzien-10 dni deszcz (podkarcpacie) odgrzebałem pare sztuk, miedzy 3-4 cm ma  a dopiero w kwiat idzie wiec bedzie rakieta. nowe pole, ziemia mu podpasowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj