bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

grys    279
1 godzinę temu, Łukii napisał:

Witam  , odnośnie   , że jest teraz mocznik z inhibitorem i nie sprawdza  sie on w nawozeniu dolistnym to pytanie jakim zamiennikiem mocznika można pryskac czosnek ?

poszukaj jeszcze może sa gdzieś na skupie resztki mocznika czystego albo można kupić nawozy azotowe dolistne jest saletra wapniowa w płynie można dodać RSM ale bardzo ostrożnie połowe mniej jak mocznika żeby nie przypalić albo wczesniej rozpuścić mocznik i inchibitor się osadzi na dnie i też będzie działał jak dawniej moim zdaniem ten cały inchibitor to zasługa firm robiących odrzywki dolistne bo każdy dawał mocznik do beczki zamiast tych ich ambitnych czary mary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Czy wyjdzie mi jeszcze czosnek zimowy jak bym go już posadził bo jak sadziłem to zapomniałem o jednym pudełku i tak pewnie się zepsuje pytam z ciekawości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 25.02.2022 o 21:09, farmer1111 napisał:

Czy wyjdzie mi jeszcze czosnek zimowy jak bym go już posadził bo jak sadziłem to zapomniałem o jednym pudełku i tak pewnie się zepsuje pytam z ciekawości 

kiedyś sadziliśmy zimowy na wiosnę podobna sytuacja i lipa malutkie główki ale może lepiej jak ma zgnić w pudełku

Dnia 24.02.2022 o 00:44, krzyszto_f97 napisał:

Witam

Czym pryskacie na wiosnę? Chodzi o herbicyd, jest sens poprawki Stompem?

 

jest sens bo istnieje szansa że będzie mniejsze prawdopodobieństwo zachwaszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
42 minuty temu, grys napisał:

kiedyś sadziliśmy zimowy na wiosnę podobna sytuacja i lipa malutkie główki ale może lepiej jak ma zgnić w pudełku

Wiosenny na zimę sadziłem wypróbować i też był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

większa szansa że wiosenny sadzony zimą urośnie jak zimowy na wiosnę bo zimowy musi przejść proces jaryzacji a wiosenny aby nie wyskoczył za wcześnie czyli szanse większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0
Dnia 10.03.2022 o 10:21, grys napisał:

kiedyś sadziliśmy zimowy na wiosnę podobna sytuacja i lipa malutkie główki ale może lepiej jak ma zgnić w pudełku

jest sens bo istnieje szansa że będzie mniejsze prawdopodobieństwo zachwaszczenia

Ja poprawki robiłem Emblem plus Stomp. 

Można jeszcze być Bandur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Witam, 

Myślicie, ze można już powoli sadzić czosnek wiosenny? Jeszcze są przymrozki w nocy tak do -4 i zastanawiam się czy już zacząć czy wstrzymać się z tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Śmiało, im wcześniej tym lepiej. W mojej okolicy sadzili już 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

też myślę że można sadzić jary na razie mamy nocne mrozy ale ile on potrzebuje czasu aby się ukorzenić tak że zanim on wyjdzie to będzie ciepło , sypiecie już azot na zimowy czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Ja myślę w tym tygodniu przed deszczem sypnąć. Wyszedł wam już do wierzchu, bo u mnie się dopiero ledwo przebija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

u mnie na miesiąc ni zapowiadają deszczu masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Jakiej temperatury potrzebuje czosnek do przechowywania na zimę tak żeby nic się z nim nie stało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Panowanie posadziłem czosnek wiosenny i mam dylemat czy stosować już Stomp. 
Susza taka i czy warto pryskać na sucha ziemie czy lepiej poczekać może jakiś deszcz spadnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
13 godzin temu, mikolaj9598 napisał:

Panowanie posadziłem czosnek wiosenny i mam dylemat czy stosować już Stomp. 
Susza taka i czy warto pryskać na sucha ziemie czy lepiej poczekać może jakiś deszcz spadnie? 

z mojego doświadczenia wynika że pendimetalina nie lubi przymrozków i suszy ja bym poczekał , ja stosuje jesienia a potem w połowie maja ale za pomocą belki herbicydowej z sporo mocniejsza dawka stompa ale osłonki zasłaniaja w 90% czosnek więc ewentualnie opryskane sa łodygi przy ziemi więc to wogule nie działa na czosnek i jest czysciutko do kopania a do maja stosuję ekopielnik takie grabki raz na 2 tygodnie przejazd kiedyś jezdziłem prawie do kopania ale trzeba było im większy tym wolniej jechać zeby liści nie uszkodzić a i tak jak sie zaczeło kopanie i poszły deszcze to w momęcie zachwaszczenie rosło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    0

Panowie taki temat. Jaką pompę ogarnąć do podlewania. Mam rzekę około 200 m od czosnku przy moim polu. Na końcu chciałbym dać zraszacz bijakowy połowy. Jaka pompa, jaki przekrój węża itp. Za rady z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Jest ktos zainteresowany Vydate 10 w plynie do oprysku na nicienie? W PL nie do dostania. Cena okolo 200-220zl/litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Rozmawialem z kims kto stosowal to 2x po 3l dawalo super efekt. Jak niema duzej presji to moze wystarczy mniej. Kto chetny zapraszam na priv, niedlugo bede zamawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Witam. Nawadnia ktoś 1ha? Potrzebuję jakiegoś taniego sprzętu do podlewania 1ha. Zbiornik( stare szambo) 80m3.oraz prąd przy gospodarstwie. Kawałki  po 1ha max 300m od szamba. Susza się zapowiada na maxa i trzeba coś myśleć. Mam 200m przewodu czarnego 32mm. Muszę jakąś pompę do tego i zraszacz chociaż jeden. Pole szerokości 50m. Jaka pompa to dźwignie? Ma ktoś doświadczenie w tym kierunku? Można zestaw za 5-10-15 tysięcy ale nie w tym roku😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 30.03.2022 o 22:14, astrzab napisał:

Witam. Nawadnia ktoś 1ha? Potrzebuję jakiegoś taniego sprzętu do podlewania 1ha. Zbiornik( stare szambo) 80m3.oraz prąd przy gospodarstwie. Kawałki  po 1ha max 300m od szamba. Susza się zapowiada na maxa i trzeba coś myśleć. Mam 200m przewodu czarnego 32mm. Muszę jakąś pompę do tego i zraszacz chociaż jeden. Pole szerokości 50m. Jaka pompa to dźwignie? Ma ktoś doświadczenie w tym kierunku? Można zestaw za 5-10-15 tysięcy ale nie w tym roku😁

Ja podlewam taki obszar.

Zestaw lacznie z wezami i trojnikiem 3500zl. Pompa i zraszacze troche ponad 2 tys. Reszta to weze i osprzet. Fakt to na 4 przestawienia to robie ale to nie problem dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj