bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

janczar810    302

Wydaje mi się że super by szło zbieranie słomy zwykłą zgrabiarka 7gwiazd. Zaczynając grabienie od środka do boku i potem nawet można to zostawić na podpalenie aby jak co ochronić przed mrozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
29 minut temu, janczar810 napisał:

Wydaje mi się że super by szło zbieranie słomy zwykłą zgrabiarka 7gwiazd. Zaczynając grabienie od środka do boku i potem nawet można to zostawić na podpalenie aby jak co ochronić przed mrozem

Czy zgrabiarka gwiazdowa nie połamie czosnku co jest widoczny już na wierzchu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

To tak na zdjęciu wygląda że słomy jest tam strasznie dużo , w rzeczywistości ona ładnie siądzie ,chroni przed mrozem korzenie jak nie ma śniegu , jednocześnie zapobiega nagrzewaniu się ziemi gdy w zimie są okresy gdzie tep. nawet rośnie na kilkanaście stopni , co przy włókninie ma zgubny skutek bo czosnek w tedy pod nią ma około 20 i zaczyna ruszać by po paru dniach dostać znów nawrotem mrozu,  potem wiosną słoma wstrzymuje porost chwastów i leży  do czasu pierwszych zabiegów czyli spokojnie kwiecień co nie przeszkadza w zasileniu nawozem jak już jest potrzeba , potem z grubsza zebrać widłami a reszta wymiesza się przy rekultywacji z ziemią , chwastownik dobrze to robi i śladu nie ma  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

A ja mam jeszcze z 700 główek 5+ na handel jakby ktoś potrzebował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

55+ ktos ma? Bo moj dostawca sie konczy powoli a mam zbyt na 800-1000 tygodniowo. Chetnie odkupie po dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Kurde a my już wysprzedali wszystko, musimy przez zimę zrobić chłodnie na czosnek i zwiększyć areal bo powoli to co jest robi się za małe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
6 minut temu, micgal39533 napisał:

Kurde a my już wysprzedali wszystko, musimy przez zimę zrobić chłodnie na czosnek i zwiększyć areal bo powoli to co jest robi się za małe :(

Jaka cena czosnku tak się zapytam , bo jest taki jeden powiada że nie ma ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Jak ktoś potrzebuje czosnku to mam około 13 tys od 5 do 6+ i około 240 kg od 4-5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

U was tez czosnek rosnie jak szalony przy tych temperaturach. Jeszcze pare dni tamu ladnie siedzial w ziemi a teraz juz czesckowo na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

U mnie dziś znalazłem jeden na wierzchu reszta narazie w ziemi ale kiełki są jasne także na pewno rośnie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
5 godzin temu, pawel213333 napisał:

U was tez czosnek rosnie jak szalony przy tych temperaturach. Jeszcze pare dni tamu ladnie siedzial w ziemi a teraz juz czesckowo na wierzchu

Kiedy sadzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Mój 23 października posadzony to jeszcze nie widać, dzisiaj w nocy pierwszy śnieg spadł to znowu wilgoci będzie,deszcze padają ostatnio często i błoto na polu,niektóre ząbki przez to ciepło przegniły jak patrzyłem czy się ukorzenił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

U mnie z deszczami kiepsko. Woda drynarka nie leci jeszcze. Jak tak dalej bedzie to sucha zima bedzie a wiosna bedzie masakra z woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy i jak wyglądają Wasze plantacje? Mój sadzony z końcem listopada lada dzień ujrzy słońce, a plan nasadzen był na I połowę. Października , a że inne prace się przyciągnęły wyszło jak w.w . "Nie ma tego złego , aby na dobre nie wyszło" ?? Ciekawe jak to będzie. 

Mimo wszystko agrowloknina w pogotowiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

U mnie w 2018 w grudniu wszystko było no wierzchu miało po 4 liście i bez przykrycia wytrzymał, teraz nie byłem już z miesiąc i nie chce mi się nawet iść co będzie to będzie przy takiej pogodzie to za miesiąc trzeba w pole ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Mój sadzony 17-20 październik jeszcze pod ziemią widać że idzie do światła ale co zrobisz z naturą nie wygrasz a i przewidzieć ostatnio trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ma ktos przykryty agrowloknina ?

Mam hiszpana, dobre 10-15cm juz od ponad miesiaca przykryty i zastanawiam sie czy nie odkrywac...

Na dlugoterminowej dzien w plusie i kilka nocy maks po -4 gdzies w lutym.

W tym momencie lekko zolte liscie mu sie porobily, ale tak chyba mial juz po pierwszym tygodniu przykrycia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj