bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

ja jeszcze kopę, zielony spoko, ładny i zdrowy, jak by ktoś chciał kupić do sadzenia zapraszam koledzy. w przyszłym tyg będę miał wyniki z laboratorium odnośnie nicieni ale myślę że będzie ok. w ofercie mega biały i harnaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Ja również po kopaniu. Czosnek ładnie wisi. Jak na tą susze to plon ładny. Badania laboratoryjne wykazały brak nicienia więc wszystko jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

A ja jeszcze walczę  zasadziłem go na glinie i ciężko z wykopaniem zrobiłem sobie nóż  do podcinania ale nie daje rady po prostu za płytko wchodzi nie wiem czy nie kupię pługa 2 skibowego odkręcę odkładnię i drugi pług i zobaczę , no chyba że popada bo zapowiadają cały tydzień deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Ja jak mialem czosnek na 4 klasie to wyorywaczem spokojnie 30 si ekopalo a na borowinie ursus 902 ciezko ma juz nie mowie ile wzmocnien dospawalismy ale w koncu jakos idzie.Jeszcze 0.5 ha i wianek.

3 godziny temu, micgal39533 napisał:

beton , na kombajnie po całym dniu to brzucha nie czułem 

Na glinie , borowinie da rade wbic kombajn w ziemie w taka susze ?Bo na wyorywacz 1.60 szeroki bez 200 kg obciaznikow to nie ma co jechac na ta chwile na pole kopac.

Edytowano przez Fifi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
1 godzinę temu, Fifi123 napisał:

Ja jak mialem czosnek na 4 klasie to wyorywaczem spokojnie 30 si ekopalo a na borowinie ursus 902 ciezko ma juz nie mowie ile wzmocnien dospawalismy ale w koncu jakos idzie.Jeszcze 0.5 ha i wianek.

Na glinie , borowinie da rade wbic kombajn w ziemie w taka susze ?Bo na wyorywacz 1.60 szeroki bez 200 kg obciaznikow to nie ma co jechac na ta chwile na pole kopac.

Właśnie ja musiałem na wyorywacz dac 200kg klasa ziemi IV a co dopiero na glinie. Płn Wlkp SUSZA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0
Dnia 6.07.2019 o 05:35, zetorlublin7341 napisał:

ja jeszcze kopę, zielony spoko, ładny i zdrowy, jak by ktoś chciał kupić do sadzenia zapraszam koledzy. w przyszłym tyg będę miał wyniki z laboratorium odnośnie nicieni ale myślę że będzie ok. w ofercie mega biały i harnaś

Kolego ile kosztuje badanie na obecność nicieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
LUKASZ82mtz napisał:

Dnia 6.07.2019 o 05:35, zetorlublin7341 napisał:

ja jeszcze kopę, zielony spoko, ładny i zdrowy, jak by ktoś chciał kupić do sadzenia zapraszam koledzy. w przyszłym tyg będę miał wyniki z laboratorium odnośnie nicieni ale myślę że będzie ok. w ofercie mega biały i harnaś

Kolego ile kosztuje badanie na obecność nicieni?

kolego nie wiem. mam tam kumpli z studiów i robią mi za warzywa 😁 ale się spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Ja robiłem badania i koszt jest około 70 zł. Podejrzewam że wszystko zależy od laboratorium. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Na Warmii niby coś pada,ale do kopania jest kicha. Zrobiliśmy wyorywacz, rozerwalo go. Zaczęliśmy kopać kopaczką elewatorową. W połowie kopania rozleciala się i ona. Nie wiem czym to wykopać. Dziś może będzie próba drugą kopaczka trochę w lepszym stanie. Oby się udało ,bo czosnek już dłużej na polu zostać nie moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Nie wiem jak u Was z harnasiem ale jeśli mój byłby do dziś w ziemi to chyba i tak by został. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Co to za pytanie :D jak chcesz mieć czosnek z małym korzeniem to taki zostawiasz, jak bez to wycinasz cały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
7 godzin temu, s4lim3 napisał:

Co to za pytanie :D jak chcesz mieć czosnek z małym korzeniem to taki zostawiasz, jak bez to wycinasz cały :D

To nie dla mnie,tylko dla kogoś i się nie określił jak chce,zapytałem bo nie chcialem się narobić jak głupi a potem będą kręcić nosem 😀ale już ogarnięta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Po ile sprzedajcie czosnek na brudno? 

I jaki kaliber dajecie na nasienie? 3 lata sadzilismy ok 5.5 ale w tym roku chciałbym obsadzić trochę 4.5-5 i nie wiem czy jest w tym sens ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
1 godzinę temu, pieter1991 napisał:

Po ile sprzedajcie czosnek na brudno? 

I jaki kaliber dajecie na nasienie? 3 lata sadzilismy ok 5.5 ale w tym roku chciałbym obsadzić trochę 4.5-5 i nie wiem czy jest w tym sens ;)

Ja posadziłem w tamtym roku 4.5-5 jakieś 6tys ząbków i nie polecam, nawozy tak samo , opryski tak samo a główki większej jak 5 nie miałem i to sporadycznie jak zacząłem kopać to chciałem to olać ale niestety wykopałem bo na polu nie zostawię...

Jak u was zbyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Nie ma reguły i wiele również zależy nie koniecznie od wielkości zabka tudzież główki, oczywiste i najważniejsze to stanowisko, ph, przepuszczalność, wilgoć, odmiana, przedplon, nawożenie, ochrona, POGODA, próchnica - zębów :P

!!!podstawa to zdrowy materiał do nasadzeń

tylko tyle :D

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

z malych cebulek z czosnku ludzie mieli glowki po 8-9 cm wiec wiec.Ja sadzilem z 4-4.5 i glowki minimum 4.5 cm  50% 5-5.5 troche 6 cm wiec nie jest zle tyle ze 5 najwiekszych zabkow z glowki wybieralem.

Edytowano przez Fifi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Potrzebuje kupic 2 tys szt harnasia bo chce nabyc material z innego pola. Moze byc nieoczyszczony glowki 5.5 w zwyz. Oferty na priv lub pawelr19@wp.pl. lubuskie wielkopolska dolnośląskie lub zachodniopomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

My zasadzili jeden przejazd 4 rajki każda inna klasa 4- 4,5 -5 i kulki i 3 klasy glowy takie same a na kulkach większe 7-8cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0

Proszę o wyjaśnienie co to są kulki...


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj