bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asus921    250

A robil ktos testy nie pedowania czosnku ? U mnie wszystko opedowane, jedynie zostawione byly te co pedy wypuscily bardzo pozno (slabsze itd) dlatego wynik nie miarodayjny.

U dziadka na dzialce kilkadziesiat sztuk czosnku w miare rownego pod wzgledem lodygi, lisci itd i kilkanascie sztuk zostalo tylko opedowane. Wynik - opedowane 5cm, nieopedowane 6cm. 

Osobiscie tego u niego nie robilem, widzialem tylko czosnek po wykopaniu. Jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Może zdradzicie czym rozłupujecie główki na ząbki przed sadzeniem? Może macie jakiś ciekawy patent, lub wiecie z czego użyć wałki,zeby zrobić luskarkę jak mają z filmu na Youtube? Na jednym filmie ,który znalazłem jest fajna łuskarka obita blachą trapezową. Idzie jak burza. Nie mam pojęcia z czego są użyte w niej wałki rozłupujące. Dzisiaj zakończyliśmy kopanie na szczęście. Trochę mokro u nas teraz ,ale już dłużej nie mogliśmy czekać. Przespalismy jakiś tydzień lub dwa. Człowiek uczy się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

 Jak sprzedajecie czosnek na brudno to przycinacie łodygi i korzenie, sprzedaż na sztuki czy kg ,w jakiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kupię hiszpana sadzeniaka PW

sprzedam Harnasia i szerokolistny

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu będzie Hiszpan na sadzonki. Ceny nie znam, ale już kilka lat wstecz była w granicy 10zl za kg, worki 20kg, kaliber od 6.5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Słyszałem że hiszpan poszedł do góry  i to znacznie podobno podpisali jakąś umowę z Brazylią i tam idzie tak mi mówił jeden handlarzyk , ale czy to prawda nie wiem mówił że czosnek nasz może być drogi z tego względu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0

Słyszałem  ze w lubelskim jest  ładna  późna  odmiana czosnku. Wie ktoś  coś  na ten  temat?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugo30    0

Czołem Panowie, czy ktoś przechowuje czosnek po obraniu? Czasem mam większe zamówienia i chciałbym przygotować wcześniej i przechować. Jakie parametry musi mieć chłodnia? Taka chłodnia samochodowa wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Czy czosnek w paczkach po 25 sztuk, ulozony na stropie obory, na 10 cm warstwie slomy ma szanse wyschnac? Drzwi na strychu sa otwarte z dwoch stron na przewiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladeusz    0
19 godzin temu, s4lim3 napisał:

Marcin u nas też mają tą pozna odmianę :)

Warta zainteresowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1

Jak były ulewy w maju to go trzy razy zamuliło tak że niektóy jak kopałem to był nawet tak z 18 cm pod ziemią. Przeszła przez niego raz woda po ulewie ale to bylo moze tak z 30 minut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Jest wilgotny? Po 3-5 dniach zacznie ci wychodzić zielony meszek, to jakiś grzyb chyba, zwłaszcza jak go wpakujesz w karton czy zamknięta skrzynie, miałem podobnie z kilkoma sztukami, ciągle wilgotny byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj