Zaloguj się, aby obserwować  
michal7211jaron

Dobrostan zwierząt.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak wiemy za niedługo przestaną obowiązywać ulgi i wszyscy będą musieli spełniać normy europejskie jeśli chodzi o dobrostan. Już teraz aby skorzystać z prowu trzeba te wymogi spełniać.

 

Jednak z kąd wziąć te wytyczne. ARiMR i MinRol na swoich stronach nie mają żadnych informacji na ten temat.

Kiedyś wysłałem maila do jednej z nich z prośbą o przesłanie na PDF-a z czymkolwiek o dobrostanie i nic.

 

Czy macie coś na ten temat i czy to jest z wiarygodnego żródła, a może ja i niektórzy inni nie wiemy gdzie szukać.

 

Jak mamy coś robić to dobrze, a nie zwracać pomoce i dopłaty bo stanowisko było 10cm za wąskie, a drzwi 7cm za niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Musisz udać się do weterynarii i oni mają listę SPIWET i tam jest wszystko napisane odnośnie dobrostanu.Wystarczy że weterynarz wypełni tą listę i stwierdzi że wszystko masz dobrze to wtedy nie musisz się o nic martwić.ja miałem wypełnioną taką listę http://www.siw.wwm.pl/download/12042006/DO..._I_PROT_POD.DOC i do tego jeszcze odpowiedni załącznik dla danej hodowli


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Witam panowie i panie jeżeli mieliście takie kontrole w swoich gospodarstwach to podzielcie się czego najbardziej "czepiali się" inspektorzy a także jakie nakładaja kary za brak spełnienia którychś z wymogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6
Napisano (edytowany)

hihihi zależy kto przyjeżdża na kontrolę ;) ja miałam w tym roku kompleksową kontrolę. najważniejsze kolczyki i paszporty, jeśli nie masz a zadzwonią wcześniej to pewno wiesz co zrobić, a jak nie wiesz to pisz na prv. następnie stanowiska. mi brakowało kilku cm w każdym, ale wystarczyło wyciąć rurki między krowami i zmierzyć od ściany do ściany i było git.ilość światła w oborze. potem stały dostęp do wody. cielaki uwiązane tylko na czas pojenia. paszarnia-wiadomo. faktury za płyny i pasze. karty leczenia bydła, jeśli były leczone. księga kejestru bydła uzupełniona(sprawdzają ze swoim wykazem) no i chyba tyle.

 

kar nie dają tak odrazu, masz czas na naprawienie błędów a potem rekontrola.

Edytowano przez marzencia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wielkie dzięki, no ja własnie mam mieć kontrolę i mam mały problem z paszportami, ale i tak nic nie zmienię bo cielaki hasają z matkami na polu :D a kolczyki dopiero jutro zamówię tak więc będzie trzeba się tłumaczyć. W księdze raczej względny porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

poidła najlepiej. u nas nalaliśmy wody do koryt, bo nie mamy poideł. a w szopie dowiązaliśmy wiadra. oczywiście wiadomo z jakim skutkiem ;) woda została momentalnie wylana. ale wymóg spełniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u sąsiada czepiali się że wszystkie trzonki przy widłach i łopatach muszą być metalowe. Podobno bydło nie może mieć kontaktu z drewnem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no to, to już perfidne czepialstwo.. choć zawsze można osprzęt za drzi wystawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

on naprawdę musiał wszystkie trzonki na metalowe przerobić i obić wszystkie drzwi od środka blachą. U mnie już ze trzy lata kontroli nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj