Bartek72511

Kupno Bizona

Polecane posty

dzarjan8111    271

Zastanawiam się nad zakupem kombajnu zamiast Bizona Super, chodzi głównie o dylemat między wyborem Rekord czy BS. Areał wynosi ok. 45ha plus zarobki, a kwota przeznaczona na zakup wynosi do 50 tys. zł. Z racji ze coraz częściej widać czerwone BS-y w tym przedziale cenowym mam trudny orzech do zgryzienia i licze na wasze sugestie. Te żniwa jeszcze pewnie powalcze tym który posiadam aktualnie ale po moze będa jakieś atrakcyjne oferty więc prosze o pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Witam .

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam tak 45 tysi na ten zakup ) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! a i jeszcze jedno czy bedzie mozna w nim tak jak w bizonie super odciac wialnie ?

dzieki za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wszystko, on może być bardziej zjechany niż dziesięć lat starszy, jak odciąć wialnię? szlifierką ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam 45 tys na ten zakup) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! A i jeszcze jedno czy bedzie mozna odciac wentylator tak jak w bizonie super ?

 

Pozdro i dzieki za odpowiedz

 

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r mam 45 tys na ten zakup) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?! A i jeszcze jedno czy bedzie mozna odciac wentylator tak jak w bizonie super ?

 

Pozdro i dzieki za odpowiedz

 

hehe ..

 

ales mi pomógł ... pytam o szczegóły ... a myslałem ze wystarczy tylko pasek zdjac od wialni a ty mi ze szlifierką wyskakujesz( moze powiesz jeszcze jaka ;-p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Chciałbym kupić Bizona Z056 mam pytanie na co zwrócić w nim uwagę, miałem małego claasa i chciałbym zmienić na coś większego , może coś poradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

jesli masz możliwość kup bizone z eksportu mam 3 eksportowe i powiem tak chodza prawie bez awari. zwróć uwagę czy ma nie spawaną lub popękaną ramę pod gardzielą bo to w polsce prawie kazdy ma popękane tego sie wystrzegaj,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Kupując Bizona największą rolę odgrywa cena i czy był garażowany.A po za tym możesz sprawdzić wytrząsacze,podajniki czy są dziury w środku,ważna jest też sieczkarnia,stan hedera.sprawdzić jak działa hydraulika.cisnienie w silniku i ogólnie stan wizualny.A skąd jestes ?troszkę wiem cos o nich,mogę doradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Ja mieszkam nie daleko radomska. Dzięki za informacje, mam takie pyanie wrzuca tutaj 3 takie Bizony i zastanawiam się co może być nie tak że są w takiej cenie. http://olx.pl/oferta/sprzedam-bizon-z056-CID757-ID6KXV7.html#5852710ed4

http://olx.pl/oferta/sprzedam-bizon-super-zo56-mega-okazja-tanio-CID757-ID6EN0R.html#5852710ed4

http://olx.pl/oferta/bizon-super-z-056-tanio-CID757-ID6P1xz.html#5852710ed4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Poprostu czytaj jest tego ma forum.jak silnik na końcówce takie ceny sa.a zeby dobrze kupić trzeba sie dobrze znać.jestem mechanikem ale bizon ma te swoje zużycia i nastawy.moze wygladac ładnie a w środku złom.

 

Po kolei napisze:silnik,korozją,łożyska,rama peknieta,wentylator,sita,podajniki,łańcuchy każde,pasy,gardziel czy popekana,podłoga,ślimaki,naped mlocarni,kiepski dostęp ale musisz sprawdzić odrzutnik,napęd kosy,przyspieszacz motowidel,kosz sitowy pęka,wytrzasacze czy cale takze ich lozyska(piekielna robota,-jak siadzie łożysko lepiej wyciąć i wstawić drewniana panewke),uszczelnienia gumowe,wariator napędu,skrzynia czy ładnie biegi wchodzą,hamulce czy sa wraz z ręcznym(ja wogule nie używam),chlodnica-nowa 1tys kosztuje,o silniku nie ma co pisac na oko to maroko trzeba znać te autobusowe silniki.,obudowa wentylatora dol gnije,cepy,kiepsko druty i prostoliniowosc jego potrafi sie wyciąć jak palak,wariator nastawu wiatru,luz wahacza wariatora napędu.reszte a pewnie to nie wszystko prócz pier**lektrzeba troche ingerować lub wiedzieć jak sie zużywa.

Kupiłem dwa takie o podobnej cenie i choćbym nie chciał musialem z dwóch jeden zrobic .....rada moja wes rolnika ci ma minimum 3 lata bizona i nie pojawia tematu bo o tym pełno tu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Dzięki za rady, powoli będę się rozglądał, mam mechanika takiego co prawie cały czas robił przy takich rzeczach tylko on też nie zawsze może jeżdzić dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie lepiej kupic kombajn z kabiną ? DO 20 tyś kupisz już jakiegoś claasa mercatora w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Raczej z kabiną, a merkator da radę z łubinem?? u mnie gościu kosił takim merkatorem 75 i cały czas się zapychał na tym łubinie, a widziałem bizona u znajomego to ciał bez problemu i to zarośnięty nie pryskany łubin.

 

Raczej z kabiną, a merkator da radę z łubinem?? u mnie gościu kosił takim merkatorem 75 i cały czas się zapychał na tym łubinie, a widziałem bizona u znajomego to ciał bez problemu i to zarośnięty nie pryskany łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Całkiem możliwe że miał źle ustawiony kombajn bo ja swoim mercatorem 70 dorównuje w szybkości młócenia rekordowi. mercator 3,60m a rekord 4.20m, Szybciej jadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

mercaor, dobrze ustawiony, nie ma problemu z niczym. wiem bo jeździłem takim 12 czy 13 lat.

niemniej jak na dzisiejsze czasy, to juz konstrrukcja przedpotopowa. Nientóre rozwiązania ma nawet gorsze niz bizon (palce w chederze, naped kosy). Inne z kolei lepsze.

 

Niemniej zeby kupic w miare zdrowego mercatora z kabina i sieczkarnia, to 25k musisz miec minimum.

Ja swojego sprzedałem za 27500 bodajze drugiemu klietowi, który przyszedł ogladac, a w stanie był takim sobie- bez tragedii, ale dosc zuzyty (wiec az boje sie wyobrazac sobie, ak musza wygladać inne maszyny, bo ów klient mówił, ze juz pare obejrzał i moja najlepsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dlaczego niektóre bizony są żółte na przykład z 1985 .r są też czerwone, dziś oglądałem taki. Wszystko ok pasuje cenę trzeba troszkę zbić, ale jest żółty. Ktoś mi powiedział że to odrzut z importu,ale czy to prawda? A może to coś złego i lepiej go odpuścić.

Bardzo proszę o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

poczytaj w wikipedii RomanWiatra mac :)

W wikipedi nic nie dostrzegłem na temat żółtego koloru, a o co chodzi z moim nickiem dopiską "mac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

to były czasy wiecznych braków.

jaką farbe mieli, taką malowali.

Zgadza się:)

 

Czytałem artykuł moze w PDF.w necie tylko tyle co najwięcej mozna oczytac z faktami:

Co do głównych kolorów krajowych Bizonów w różnych latach to ja sprubuję napisać na podstawie swoich obserwacji.

-Czerwone (pewnie też były różne odcienie w co niewnikałem) były przez cały czas produkcji, w sumie z wyłączeniem 1986r. (bordowe) choć spotkałem ze 2 czerwone z tego roku.

-Pomarańczowe (mam na myśli wszystkie odcienie) weszły hyba w 1980r. Prawdopodobnie były cały czas w przeciągu lat 1980-1988 (w przeciągu tych lat sadzę zmieniała się liczba kombajnów w tym kolorze w stosunku do całości produkcji jak i barwa koloru, na początku były raczej takie żółte) znowu należy wyłączyć rok 1986 choć pewnie jakieś zdarzyły się w pomarańczowym kolorze tak jak to miało miejsce z czerwonymi.

-Bordowe, wszystkie widziałem z 1986r.

W 1987r. powstawały też w takim kolorze "czerwono-bordowym".

Myślę że tak ogólnie by to wygladało, pewnie zdarzają się jakies odstępstwa w kombajnach produkowanych na przełomie roków. Mogłem również nieznacznie się pomylić w podanych granicznych datach bo dane podaję na podstawie obserwacji a kombajnów z dwóch-trzech roczników niewidziałem.

Gdyby do kolorów dodać jeszcze wersje napisów, stare i nowe kabiny, koła itp. powstało by wiele "odmian" kombjanów Z056 różniących się jakimś z tych detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacek105    18

Witam zamierzam kupić kombajn nie wiem który lepszy rekord z058 czy super z056 możecie coś doradzić i na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Oczywiście szukaj Rekorda jest trochę bardziej wydajny a poza tym ceny są podobne więc lepszy rekord. Na co zwrócić uwagę ? Wiadomo patrz żeby nie był malowany i żeby farba była w miarę wyględna czemu? Bo po tym poznasz jak był traktowany stanu łożysk nie ocenisz ale patrz na bęben czy cepy nie pogiete, jaki jest stan klepiska czy noże w sieczkarni nie są zbyt zdarte, dobrze obejrzyj silnik czy nie kopci zobacz też olej czy kiedyś był wymieniany :D Zerknij na targaniec czy nie spawany albo jak spawany. I dość ważne jest to w jakim stanie są pasy zwłaszcza jezdny i główny pas młocarni bo te dwa są najdroższe. Owocnych poszukiwań życzę i pozdrawiam :)

Edytowano przez Landfarmer

Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Nie powiedział bym że są w podobnych cenach :)  Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy m.in. czy nie jest spawana rama,słupki przy mocowaniu przenośnika pochyłego, a szczególnie tylna oś w okolicach głównego sworznia, ocenić wygląd zewnętrzny bo po nim możemy wywnioskować jak bizon był użytkowany. Ważnym elementem  jest  też sprawdzenie czy przypadkiem silnik nie był rozmrożony (za pompą wtryskową ).Wiele  rzeczy  można było by jeszcze wymieniać;)  Do oględzin proponował bym zabrać ze sobą jakiegoś mechanika lub użytkownika bizona bo jeśli nie miałeś styczności z bizonem to zakup może okazać się nieudany :)

Życzę  owocnych poszukiwań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

zwróć też uwagę na sita i chłodnice podejrzyj . Nie bój sie pytać o to i tamto , bo sąsiad mało gadał , kupił 56 i w te żniwa wołał nas na usługi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj