zetor7745

Co sadzicie o przyczepach Pronar

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pronar
dyczkowski    3
Ja źle zrobiłem że nie wziąłem wyższych opon do mojej T-672 bo te standardowe się grzeją :lol: , a w ogóle źle zrobiłem że nie wziąłem T-672/1 bo różnica cenowa nie duża :lol:

 

Chodzi ci o to ze piasty ciepłe po dłuzszym transporcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Piasty się nie grzeją tylko opony :lol: Po przejechaniu 40 paru km z prędkością około 40km/h i z 7 tonami pszenicy (bo to już końcówka była, ale śmiało jeszcze ze 1.5-2 tony by weszło) opony przy minusowej temperaturze parowały i były ciepłe :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie dziwne, że się grzeje, jak ona jest wyliczona na 30km/h. W okolicy ma dwie ósemki na małych kołach i nie brał opcji 40km/h i żałuje, bo jak wapno woził z cukrowni jakieś 50km drogi, to średnio 5 km od domu mu opony strzelały, bo jeździły z jd 6200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Widziałem u dilera przyczepę Pronar 8ton , osie 30km/h, ale opony były o indeksie prędkości A8 czyli 40km/h.Tak samo mam w swoim Metaltechu Db8000 kupiłem wersje 30km/h ,a opony są 40km/h.Myśle,że przyczyną strzelania opon było przeładowanie przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego nie cytuj postów, zwłaszcza, gdy nie masz nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Popieram, podejrzewam to samo, przyczepy za pewne były przeładowane i po dłuższej drodze opony poprostu nie wytrzymały.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
Widziałem u dilera przyczepę Pronar 8ton , osie 30km/h, ale opony były o indeksie prędkości A8 czyli 40km/h.Tak samo mam w swoim Metaltechu Db8000 kupiłem wersje 30km/h ,a opony są 40km/h.Myśle,że przyczyną strzelania opon było przeładowanie przyczepy.

 

Podaj dokładne parametry tych opon....firme, rozmiar itp. Z góry dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

W Pronar 8t były opony 400/60-15.5,indeks nośności 145,prędkości A8 producenta nie pamiętam ,natomiast w moim Metaltechu DB8000 były opony Petlas 15/55-17 o indeksie nośności tylko 137,wziąłem ich za d.... i z wielkim bólem wymienili mi na opony 360/65-16 o indeksie nośności 148 odpowiednim do ładowności tej przyczepy firmy Trelleborg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Zgadzam się z kolegą wyżej, osie są 30 km/h ale opony założone 40 km/h, ale u mnie mogło to być winą tego że za mało powietrza mam, bo były lekko ugięte ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W instrukcji obsługi mam napisane co jest w wyposażeniu standardowym i w opcji, do każdego innego kraju przyczepy mają inne wyposażenie i różnią sie częściami (chyba) ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

W końcu jutro przyprowadze moje Pronarki T672/1 z pomostami i plandekami ;)

Szkoda tylko że nie wziąłem kól innych no ale trudno.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

u mnie mają 4 przyczepy pronara i wszystko dobrze niedość że fajnie się prezentują to też nie przepuszczają ładunku jak kiedyś umnie na żniwach co przyczepa po zboże pojechała a tu dziura w przyczepie i szypko plandeke zakładać na przyczepe ;) bardzo polecam tę przyczepy i życze żeby ci posłużuły na wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srawa z innej beczki: kupiłem pzyczepę Pronar T671 (jednoosiówka 5t ładowności). To jest koszmar jak w tej fabryce nie myślą...

1. nie da się mocniej skręcić bo cięgła od TUZa haczą o dyszel (jeżdżę n HITCHu)i żeby nie poprzycinac kabli trzeba je wiązać na gumie, żeby były w powietrzu

2. z drugą przyczepą nie da się skręcać bo wyjścia pneumatyki i hydrauliki w jednoosówce są na tej samej wysokośi co hak i przy pierwszym skręcie (nawet nie wielkim) krzywi się w/w wyjścia( co tez zrobiłem)

3.długi zwis i nisko osadzona belka ze światłamiskutecznie przeszkadzają przy jeździe po nierównym terenie

4.wąska oś - przyczepa bardzo niestabilna

Mieszkam w górach i szukałem prostej przyczepy, z naciskiem na oś ciągnika (HITCH), stabilnej, a tu g...no - ładnie wygląda, ale rozwiązania techniczne - porażka


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

ad. 1- to wina Twojego ciągnika że chaczysz TUZ'em o dyszel, z każdą przyczepą jednoosiową tak będziesz miał ;) jak chcesz mieć zaczep na hitch'a to musi on być nisko żeby to jakoś podczepić, jedyne co możesz to podnosić cięgna,

ad. 2- ja takiego problemu w mojej przyczepie Pronar nie mam. Nie wiem jak Ty skręcasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 cięgna mam podniesione do samej góry, musiałem nawet przełożyć bolce, tak żeby po "zdeżeniu" z dyszlem mogły się poddać jeszcze trochę w górę. Porównaj dyszel np. ze starym polskim rozrzutnikiem jednoosowym - tam jest prowadzony nisko od samej przyczepy, w pronarze wychodzi w poziomie spod skrzyni ładunkowej i dopiero przy ciągniku schodzi gwałtownie w dół i właśnie o to miejsce zahaczam.

Ad.2. Wyjście pneumatyki jest zamocowace 20cm od środka zaczepu i ma długość ok 15 cm, to dale max. kąt wychylenia dyszla ok 45 stopni, a weź pod uwagę,że dyszel jest trójkątny, to dodatkowo zmniejsza ten kąt


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

porównywalem.ma identyczny jak w metel-techu.wogole toone roznia sie tylko szczegolami.

nie wiecie czy do propnaru da sie zamówic plandeke? ;)

 

nie ma żadnego problemu, ja kupiłem w tym roku 6-cio tonówkę z plandeką

 

8T z pronaru sa bardzo ładne i na pierwszy rzut oka ogólnie super ale porównując je np z metaltechem to mają wszystko cieńsze i nie wiem jak to by było gdyby ktoś chciał na niej ciężkiego przewozić na długie dystanse...

 

jak mogą mieć wszystko cieńsze skoro 6-cio tonowa z Pronaru ma masę własną 2120kg, z Metaltech-u 2150 kg???

 

Dom Handlowy Henryki i Pawła Korbanków

PRZYCZEPA T653/2 - PRONAR Sp. z O.o. - ciągniki, przyczepy, wozy paszowe, kombajny zbożowe, owijarki, prasy belujace, zamiatarki, pługi odśnieżne, posypywarki piasku, ładowacze czołowe, maszyny komulane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie sztuką jest zrobić ciężka przyczepę, sztuką jest zrobić lekką, ale wytrzymałą konstrukcyjnie. Diabeł tkwi w szczegółach, zobacz sobie gęstość spawów na burtach w MT lub Wieltonie. W ww. są dwa razy gęściej, poza tym jakość powłok lakierniczych, do tego jeszcze rama, która jest podstawą przyczepy, burty sobie zrobisz, jak się zniszczą, ale ramy nie wzmocnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

przyczepy Pronar bardzo ciężko idą Pożyczyliśmy rok temu na żniwa ze szkoły rolniczej 2 sztuki naładowaliśmy na nie po 7ton i traktor na drodze bieżnik zostawiał ;) A naszymi autosankami gdzie wchodzi 8ton na sztuke z dwoma bez problemu idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po asfaltowej drodze? Jakie autosanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj