pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Gość   
Gość
24 minuty temu, piotrdd napisał:

Tylko taka udaje się raz na 10 lat :)

Naprawdę? To ja zasieje a ty wyrównasz mi stratę co ty na to, niewiem czemu się czepiasz tych 8 ton jak to nic nadzwyczajnego tylko czy to jest uzasadnione ekonomicznie niby łatwiej chronić ale za to ostro z azotem i pogoda nie zawsze współpracuje. 

 

 

w tym terminie siewu to jest takie prawdopodobne jak murzyn na  wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, piotrdd napisał:

Ok, napiszę to tak zmień ziemię i może zmienisz zdanie :)

Jakbym siał w ostanie dni listopada to cała wieś by pękała ze śmiechu.

w moim rejonie na lubelszczyznie w gminie niedrzwica duża takich rzeczy sie nie praktykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma się co śmiać, gość spróbował  i teraz wyjdzie co i jak. Co do siania na wschodzie to polecam wstać dziś o 4 rano i polecieć z nawozem. Dziś o 5 było -2 zestaw już był gotowy na sypanie. Do 7 rozsiałem  8 ha i bez bagienka się obyło. Dziś też zapowiadają przymrozek więc Panowie ruszajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

To co wy buraków nie siejecie czy co, tylko nie pisz że siejecie jare po okopowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
10 minut temu, racyl napisał:

Jakbym siał w ostanie dni listopada to cała wieś by pękała ze śmiechu.

w moim rejonie na lubelszczyznie w gminie niedrzwica duża takich rzeczy sie nie praktykuje

przesadzasz, sieją tam u ciebie przeciez pszenice po burakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W tamtym roku miałem pszenicę po kukurydzy na ziarno zasianą początkiem listopada. Można powiedzieć, że wzeszła na wiosnę jak sie ciepło zrobiło, ale pierwszy odróch to był taki, żeby zapinać pług. Dałem jej szanse, 2 konkretne strzały z RSM i ochrona w miarę. Plon był piękny jak na możliwosci działki, nie będę podawał ile ton bo przecież tu na forum mieć mniej niz 8 ton na piasku w suchym roku to straszna porazka. W każdym razie chcę napisac że się da. Ale rok rokowi nierówny.

W tym roku po burakach wychodzi mi jęczmień bo miałem późny odbiór, ale jakby było bardziej sucho to ryzykowałbym znów z pszenicą.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja też sieje jęczmień jary po burakach i nie widzę w tym nic dziwnego. Gdyby buraki wcześniej schodziły to może siałbym pszenice oz.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

przesadzasz, sieją tam u ciebie przeciez pszenice po burakach

sieją ale nie aż tak póżno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

W Niedrzwicy też sialiśmy pod koniec listopada 2017, a co z tego będzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie 300kg na hektar żeby była większa szansa że coś przetrwa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Normalnie sieję 130-140 kg/ha, po kuku 200 kg/ha i to w zupełności powinno wystarczyć - pszenica na razie wyszpilkowała i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Śmiałem dla próby 24 października 2016 pszenicę 130 kg na ha i tam gdzie nie wymokła gęstość łanu wzorowa kłos gróby I ziarno tež 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
3 godziny temu, racyl napisał:

Jakbym siał w ostanie dni listopada to cała wieś by pękała ze śmiechu.

w moim rejonie na lubelszczyznie w gminie niedrzwica duża takich rzeczy sie nie praktykuje

Ja kiedys zasiałem na wariata 13 grudnia pszenice ozima po brokule. plonem nie odbiegała znacznie od tej w optymalnym terminie ale ziarno drobniejsze miała


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ilu jest takich spóżnialskich w waszych okolicach ?

To czemu w takich razie producenci nasion zalecają zwiększony zasiew odpowiednio do opóżnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

oczywiście ze wysiałem gęsciej niż ta w normalnym terminie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no tak ale te 140-150kg w listopadzie to nie wiem czy się śmiać czy płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Chłopie nie jesteśmy spoznialscy tylko po rzepaku siejemy jęczmień zimowy i pszenżyto a po burakach pszenicę a u nas 8t jarej namlocic to cud po za tym ten co sieje w optymalnym terminie raczej tą tonę więcej wyciągnie (z zimowej) i drugi piotr dobrze piszę i się nie nabijaj bo nie jeden ma taką technologię wyprobowana to nie Żuławy że czy zimowa czy jara 10 t xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze kilka lat temu to leżał śnieg w listopadzie  i takie wynalazki nie wchodziły w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Niektórzy to na pszenicę 7-10 rozkrzewień sianą wcześnie dają 80N , a na słabsze to 100N w RSM 26.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj