damianXXL

Wyciek paliwa z pompy na ciegle. Perkins 4p

Polecane posty

damianXXL    49

Witam. Jak wymienić o-ring w pompie 4p na ciegle gazu? Mocno cieknie paliwo. Probowalem ale nie idzie sie tam dostać. Boje się na sile zeby nie rozwalić czegoś w pompie

post-65714-0-56303000-1506935563_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie jest to takie łatwe, trzeba zdjąć dekielek i musisz zapamiętać jak była zapięta sprężynka. tu masz poradnik


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

można to zrobić bez zdejmowania pompy z ciągnika i polecam zaopatrzyć się jeszcze w komplet uszczelek bo pod pokrywą będzie do wymiany i na cięgle gaszenia od razu zrobić. Koszt ok 50 zł. Jak masz wybite w obudowie to dodatkowo jakieś 250 za pokrywkę jak nie będzie polskich dostępnych.
albo kombinacja z tulejką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Najgorzej nie mam uszczelki pod dekiel i nie wiem czy u siebie w agrotexie dostane, o-ringi mam cały zestaw w róznych rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Najgorzej nie mam uszczelki pod dekiel i nie wiem czy u siebie w agrotexie dostane, o-ringi mam cały zestaw w róznych rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

I du..a. Na początku ładnie pięknie po uszczelnieniu i wymianie o-ringów, odpowietrzyłem i zapalił odrazu. Ale....
Dałem cienko silikonu czerwonego na uszczelke pod dekiel a silikon sie zrobił ja rzadkie gó...o!! W pore zerwałem to gó...o i nie poszło w pompe. No kur... co za szajs. W buty niech sobie napchają tego silikonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A po kiego Ty tam ten silikon pchasz? Jak nie umiesz to zostaw to i wezwij mechanika. Pretensje do całego świata ale pojęcia za grosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No kuźwa pytałem 2 mechaników od napraw ciągnikow czy dac lekko silikonu to mowili dać bo moze cieknąć. Więc cieniutko dalem. Jak im pokazalem dekiel to zdziwieni ze to z pompy perkinsa

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Juz uszczelnione. Pompa sucha. Oringi włozone lepsze. Silikon typowy do takich uszczelnień.
Kolega wyzej ma racje o zapachu octu nie nadaje się.

Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj