Rendi19

Naprawa odkładnicy

Polecane posty

witejus    528

kto naprawia dokładnie to nie wiem ,wiem że odkładnice ,odkładnie i inne elementy robocze wymienia się ,jaki pług

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5006

Wiatam znacie może kogoś kto naprawia dokładnie do pługów obrotowych z Dolnego Śląska

Nie znam, bo mieszkam za daleko. Nie jesteś w stanie nic wyrzeźbić samemu? Można wstawić kawałki z innych odkładnic, jeśli budżet nie pozwala na nowe odkładnice.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

pimper21    55

gdzieś w okolicy Kaczej Górki jest kowal który robi takie rzeczy, tylko o ile pamiętam to jest Wielkopolskie ale robił to dość ładnie , odkladnie się nie oblepialy i dobrze odkladaly. A ci wyżej co piszą że to rzeźba itd. to powiem tylko ze są pługi do których nie ma części zamiennych np. niech mi ktoś znajdzie cokolwiek do pluga Wiegard "powodzenia" :)

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Sadek    565

Tak, ale jest to robienie zamiennika a nie naprawianie starego, fakt można coś wspawać ale to w własnym zakresie bo z usługi to będzie drogo i jie na długo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

pimper21    55

nie zrobienie zamiennika tylko koleś wstawia kawałki resora uprzednio go formując w miarę nie wygląda to jakoś estetycznie ale robotę robi, mowa tu o tym kowalu, aczkolwiek nie za przeczam że sa firmy które dorabiaja zamienniki :)

Zetor Team

witejus    528

gdzieś w okolicy Kaczej Górki jest kowal który robi takie rzeczy, tylko o ile pamiętam to jest Wielkopolskie ale robił to dość ładnie , odkladnie się nie oblepialy i dobrze odkladaly. A ci wyżej co piszą że to rzeźba itd. to powiem tylko ze są pługi do których nie ma części zamiennych np. niech mi ktoś znajdzie cokolwiek do pluga Wiegard "powodzenia" :)

mówisz masz

https://www.olx.pl/oferta/piers-ploza-odkladnica-odkladnia-do-pluga-wiegard-k12g-CID757-ID605yW.html :ph34r:

https://www.olx.pl/oferta/odkladnia-pasujaca-do-pluga-wiegard-k9g-CID757-IDdSUUZ.html#4c8019fd80

Edytowano przez witejus

Sadek    565

nie zrobienie zamiennika tylko koleś wstawia kawałki resora uprzednio go formując w miarę nie wygląda to jakoś estetycznie ale robotę robi, mowa tu o tym kowalu, aczkolwiek nie za przeczam że sa firmy które dorabiaja zamienniki :)

Ma to sens w przypadku gdy jest problem z częściami, bo tanio to też pewnie nie wychodzi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

pimper21    55

nie wychodziło to aż tak drogo, bynajmniej tak. kumple mówił , ja na swoim robiłem rzeźbę sam xD. Jeżeli kolega który zakładał temat chcę jakieś namiary na tego kowala to dzisiaj będę u znajomego to wezmę . A te odkladnie z olx na pewno nie od tego wiegarda co ja miałem :)

Zetor Team

AlaCapone    5006

Dobrą opcją jest rzeźbienie samemu, bo oprócz tego, że będzie taniej to dochodzi zadowolenie, że zrobiłeś coś sam i jesteś coś wart..

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcinzac
      Witam
      Jestem tu nowy przepraszam od razu jeśli w złym miejscu wstawiam post ale troszeczkę to potrwa zanim się rozeznam
      mam pytanie odnośnie pj4 agromasz  ustawienia go ...pług nie kryje do końca wiem że nie jest to jakiś super sprzęt ale oglądając różne zdjęcia i filmy myślę ze cos nie do końca mam ustawione ..a pyzatym zaobserwowałem że wieżyczka nie idzie równo za podwieszeniem belki w ciągniku pług ucieka na lewo stojąc z tyłu...dodam że ciągnik prowadzi się prosto nie ma tendencji do uciekania w żadną ze stron ktoś coś może podpowiedzieć???..dodam że pług ustawiłem równolegle znaczy ramę do pola stopki sa pod kątem 90 stopni tak jak książka pisze a efekt ..hmmm

• Przez mrugolek
      Witam. Czy plug o szerokosci 3x45 bedzie brał równo z ciagnikiem ? Z góry dziekuje :)
    • Przez coolman111
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest wasza opinia na temat okładnic ażurowych przy pługach? Na pewno dużo z forumowiczów posiada takie pługi. Ja mam ażurowego TUR-a z Unii i bardzo mi się podoba jego praca. Jest mniejsze tarcie i okładnice tego tupy nie obklejająsię ziemią :unsure:. Może ich trwałość jest troche mniejsza niż normalnych okładnic (mam ten pług od 2000r. i zauważyłem, że już lekko się przydarły), ale ogolnie jest dobrze .
    • Przez Narko
      Prosze o orietacyjna wycene pluga Huard TR65 na podstawie zdjec. 

• Przez panRys87
      Witam. Proszę was o pomoc w identyfikacji pługa. Potrzebuję kupić płozy i odkladnice ale nie wiem jakich szukać. Na odkladnicach jest wybite Krone U9 oraz U9L a naklejki są Niemeyer. Na wiezyczce także są jakieś pozostałości po naklejce na której mogło być Vogel Max. Naklejki były tam od dawna bo odcień farby jest inny pod nimi. Podaję zdjęcia jak to wygląda. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.