koksstb

Dzierżawa pola "na gębę" - co myślicie o układzie ?:)

Polecane posty

koksstb    1

Witam , mam do Was pytanie chce oddać pole w dzierżawe na gębę jakiś 1,30ha , i chciałbym zrobić coś takiego :

-ja brałbym dotacje za pole

-płacił bym podatek

 

a dzierżawca

- kosił by mi taniej drugie pole przykładowo 100zł taniej na polu ?:)

- i tyle z jego obowiązków

 

co myślicie o takim układzie , czy to ma sens i bezie oki ?:) ?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

1.30ha tego co chce oddać w "dzierżawe na gębę "  brać za to dotacje i płacić podatek , a drugiego mam 70ary wzięte od chłopa w dzierżawie i płace za to podatek i nie biore dotacji bo dotacje bierze chłop a ja płace podatek , bo to jeszcze po staremu dzierżawie to ze 20 lat :)

Edytowano przez koksstb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

na gębę to chłop w szpitalu umar komplikujesz życie sobie jak ci się ten biznes opłaca to czemu nie to twoje pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Dlaczego sądzisz , że komplikuje sobie zycie ?:) to jak Ty byś to widział zrobic by było dobrze ?:) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak się chętny na tą dzierżawę zgadza to oddaj. Przy takich warunkach interes dla Ciebie, dla niego i tak mało opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Pole przy samym domu ale nie mam zdrowia nie moge dzwigac za bardzo i chcialbym oddac ten kawalek w dzierzawe . Tylko na jakich warunkach zrobic to by bylo dobrze? Czy tak ze ja biore dotacje za to pole i place podatek a ten co ode mnie bierze dzierzawe nic mi nie placi i zbiera tylko pole? Czy jak Wy robicie i co mi proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

żeby było według prawa to dopłaty są dla użytkownika więc spisujesz z nim umowę w urzędzie gminy on płaci podatek składa na dopłaty a ty w umowie piszesz wartość czynszu dzierżawy i w ten czynsz doliczasz sobie wartość dopłat jakie otrzymywales za tą działkę tylko kwestia jak komuś ufasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

mniej ważne jak najważniejsze z kim, to o czym napisane wyżej też nie jest takie proste nie każda gmina chce spisywać umowy dzierżaw odsyła do geodezji a w geodezji spiszą umowe tylko jeśli jest do celów emerytalnych, lub na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Hmm a tak gdybym chcial oddac w dzierzawe na slowo miedxy soba czyli ja i wujek. To dobrym rozwiazaniem oczywiscie po za urzedem bylo by gdybym bral ja doplate placil podatek a wujek by tylko zbieral to pole, czy to bylo by korzystne dla mnie? Czy oprocz tego powinien placic mi jeszcze czynsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Czynnik decydujacy to jakość tej Twojej ziemi ??? Czy to jest ziemia która da przy rozsądnych nakładach 7-8 ton z 1ha.pszenicy? Czy raczej 3 tony owsa?
Jeśli ta druga wersja
to rób jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

W tym roku na tym kawalku zebralem 5wozow niepelnych pszenicy ozimej przy nakladzie 200kg polifoski przed zasiew a na wiosne podsypalem 100kg saletrzaka i 150 kg saletry amonowej. Nigdy nie mialem do czynienia z dzierzawami dlatego chce Was dopytac bym zrobil to wszystko rozsadnie i nie stracil na tym

Edytowano przez koksstb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Ja też mam pytanie w sprawie dzierżawy. A chodzi o to że gdybym dał pole za pewną kwotę gościowi który jest na vacie to czy nie musiałbym odprowadzić do skarbówki podatku od dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Kolego Zetor nie psuj mi tematu:-) albo wypowiedz sie w mojej sprawie co o tym myslisz i jak robia u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

@koksstb człowieku o co Ci chodzi chcesz to daj tą ziemię w dzierzawe "na gębę" i nie bij piany wokół tematu bo nie widzę większego sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Nieee. Po prostu prosze was o odpowiedzi jak Wy byscie rozstrxygneli ta dzierzawe gdybyscie byli w takim przypadku. Czyli co kto pobiera i placi oraz w jakiej kwocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się ustala w każdym przypadku inaczej . Jednemu pasuje dopłacić do 1ha do dopłat 3 tysiące , a drugi odda pole i jeszcze się podzieli dopłatą. Jedni lecą z 10 arami do notariusza , a inni przy flaszce załatwiają dzierżawę 10 ha na dziesięć lat bez żadnego papierka . Rób tak jak Ci wygodnie i tyle w temacie .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Zrób po swojemu i nie pytaj na forum bo tu co jeden to mądrzejszy ale nikt ci nie odpowie bo to ty znasz tego dzierżawcę i sam sobie na to musisz odpowiedzieć każda sytuacja jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

No tak po swojemu, ale nie mam orientacji ile powinno mi na tym zostac bym nie byl mocno stratny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to jest zdrowe i rozsądne podejście , moim skromnym zdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Pytalem goscia mowi ze bierxe dzierzawe a wlasciciel doplate wlasciciel placi podatek i 6metrow zboza z hektara za to. Czy tak jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Nad czym Wy tutaj się rozwodzicie, wszystko zależy od tego jaka to ziemia 6tej klasy nikt bez dopłat nie będzie obrabiał, bo z dopłat się dokłada jeszcze do tego interesu, owszem można nic z tym nie robić to zarośnie krzakami, na dobrej ziemi z samej produkcji jest dochód więc właściel może chcieć takiego układu że bierze dopłaty, wszystko zależy od ziemi i od sytuacji, bo są też tacy co skożystali z modernizacji prow czy na Młodego Rolnika szukają na powiększenie i mogą się zgodzić na większy czynsz, jak to ktoś powiedział ziemia bez ludzi dziczeje, właścieciel ma działkę w dobrej kulturze a dzierżawca też chciałby coś zarobić a opłacalność jaka jest każdy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksstb    1

Tak to 1 i 2 klasa ziemi. W tym roku wyszlo mi ok 5 wozow pszenicy z tego kawalka. Ale mam 2ha wszystkiego wiwc policzyc podatek nawozy rope itd nie liczac wlasnej pracy to malo mi zostaje dlatego chce oddac w dzierzawe.

Edytowano przez koksstb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj