Skocz do zawartości
Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    259

Są to ciągniki zbyt lekkie do cięzszych prac uprawowych, ale jeśli piszesz, że ma być na 11ha to w sam raz.

Tylko, że New Holland nie ma dobrej opini jeśli chodzi o bezawaryjność.

Wiadomość z agroFakt.pl

młody17    12

Widziałem tydzien temu NH TD70D stoi w Wialanie musiał być świeżo przywieziony bo miał poprawionych kilka żeczy np. lewarki od biegów nie są juz proste tylko powiginane :lol: i pare jeszcze takich drobiazgów ;) Jak dla mnie spoko ciagniczek na 11 ha byłby wsam raz, bo 70 konnym ciagniczkiem na takim areale to zrobisz góra 200mth na rok więc nie bedzieszs go przemęczał ;)- takie jest moje skromne zdanie. Sam jak powiekszymy z tatą areał to się nad nim dobrze zastanowie :) A myślałes nad Zetorkiem 7441?? Według mnie fajny sprzęcik, tylko podobno strasznie lubi paliwo?? pozdro 4all

kris14    259

Również słyszałem, że zetorki lubią ON.

Oszczędne są ciągniki z silnikami Perkins'a (np:Ursus, Farmtrac) oraz SIZU (np: Valtra).

Dzisiaj na rynku jest taki wybór, że trzeba się poważnie zastanowić.

W mojej okolicy są 2 Lampo 50 i jak narazie są bezawaryjne (pracują jako ciągniki pomocnicze więc się zbytnio nie przemęczają) tylko jednenu zdarzyło się coś ze sprzęgłem, ale awarie szybko usunięto.

Jeśli ciągnik ma służyć do pracy w polu nie bierz ciągnika z silnikiem chłodzonym powietrzem.

Gaz to nie samo co ciecz :lol: .

arassso    3

ja z tego co widze jak ludzie maja u nas lampo i rollery a i fabryka SDF polska kilometr od nas jest tooo o ja ciagniki wysmienite nawet gmina sobie kupiła Lampo i pomyka a roller SDF polska to do niego zapieła rozsiewacz nawozów 1100 kg soli nawalają w niego Tur z przedu płyg przy tuze do odsniezania i smigają tym ulice do Lublina odsniezaja to tylko piszczy tak pocina naprawde godny uwagi ciagniczek jeszce nie widziałem i nie slyszałem złego słowa na te ciagniki od ich uzytkowników a zwinnośc i małe palenie to jest ich bardzo wielki plus. sam bym sobie kupił takiego zamiast 360 akurat do transportu lazejsze prace a 385 tylko jako wół pociagowy chociaz jak by kupic tego 70 koni lampo to nie wiem czy by nie róqnało sie z 385 ale watpie 3 cylindry moze by i sżło ale dusiła by sie maszynka. a wyobrazcie sobie ze roller przed wejsciem watu brutto kosztował 74 tyś zł prosto z sdf jak jeszce sprzedawali bo teraz juz w fabryc nie kupi trzeba do dealera

Arni    1

A w fabryce zawsze były tańsze co?

A u dealerów teraz będą drogie jak niewiem.

kris14    259

Dealerzy ustawiają sobie marżę, więc ceny są wyższe niż u producenta.

Również wejście SAPARD'u i SPO spowodowało, że ceny rosną (producenci skorzystali z zbytu maszyn).

młody17    12

Z tego co raz wyczytałem na forum to fabryka SDF nie prowadzi sprzedazy pojedynczej, że rolnik pójdzie i kupi jeden ciagnik prosto z taśmy?? Nie wiem moze sie myle, jak tak to mnie poprawcie. Ja pamietam jak tata kupował cegłe na dom to u dealera kupił taniej, niz prosto z cegielni bo oni maja dużo nizsze ceny bo biorą duże ilości, więc z ciągnikami może byc tak samo??

pozdrawiam mlody 17 :lol:

Arni    1

Słuchajcie czy jd 5620 na 11ha był by dobry?

Balzak    2

Postaw na Zetora Proxime 8441 cena 106 tyś, ju kupiłem go i jestem zadowolony pracuje u mnie na 60 ha i spokojnie wystarcza a cena jest w miare przyzwoita, nie mam z nim zadnych problemów. o ursusach i pronarach słyszałem rózne opinie nawet gosciu co był u mnie na przeglądzie mówił ze do pronarów to sie duzo jezdzi bo są awaryjne a do zetorów to tylko na przeglądy poza tym części dostępne wszedzie, i łatwa i prosta budowa bez zbednych bajerów tak wiec jak cos to i sam mozesz drobne usterki naprawić jezeli takowe wystąpiło. pozdrawiam

cezar1111    0

chciał bym kupiś ciągnik do 100tysiecy złotych poradzcie czy wybrać nowy czy używany nowy to bardziej belarus pronar

mirasek    7

Gdybym miał do wyboru zachodnią używke i nowego pronara to zdecydowanie wybrałbym używany zachodni ciągnik, tylko szukanie wymaga czasu i trzeba dokładnie go sprawdzić żeby nie trafić na mine. Ale to tylko moje zdanie... :D

Piotrus89    3

Istnieje taka opcja, ze przyprowadzisz sobie jakis stary niemiecki parch za kupe kasy i okaże sie ze po wyjezdzie w pole sie rozsypie, weź to potem napraw: po pierwsze części po drugie koszty. Różnie bywa. Wiadomo, 15-letni Fendt ma lepsze wyposażenie niż nowy Pronar 82.

mirasek    7
Wiadomo, 15-letni Fendt ma lepsze wyposażenie niż nowy Pronar 82.

Nie chodzi mi tutaj o wyposażenie ale o jakość wykonania. I za 100k pln Fendt będzie młodszy niż 15 lat :D Oczywiście kupno używanego ciągnika to loteria, ale jak sie go dobrze sprawdzi (co jest wykonalne) nie musi tak być. Nowy sprzęt jest fajny bo nowy, jest gwarancja (przeważnie tylko rok) i to jest plus. To już zależy od podejścia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez soler
      Witam wszystkich użytkowników tutaj. Bardzo proszę o pomoc w wyborze ciągnika oraz wskazówki do oceny stanu technicznego przy zakupie.
      Koledzy trochę dłuższy post, ale chce wyjaśnić sytuacje dokładnej.  Więc dostałem małe gospodarstwo rolne po dziadkach gdzie się wychowałem. Budynki + 4 ha ziemi ( pierwsza i druga klasa ) Obecnie mieszkam w UK max jeszcze przez 2 lata,  ale żonę z dzieckiem i teściem wysłałem rok temu do Polski. W tym roku chciałem zająć się tylko 1 ha na start. Reszta została w dzierżawie na rok jeszcze. Planowałem do uprawy użyć pomocy rodzinnej i ich maszyn i nie spieszyć się z zakupem maszyn. Niestety " live is brutal " i rodzinka oraz sąsiedzi którzy mieli chrapkę na to gospodarstwo postanowili pokazać mi środkowy palec. Skończyło się na tym ze ziemia nie zaorana na zimę, a żona z teściem musiała ręcznie kopać ziemniaki itp. Więc postanowiliśmy zakupić tej zimy ciągnik, mało tego to już sprawa honorowa... Problem mam jeszcze taki że w tym roku urlop mam jedynie na święta , więc spróbuje coś kupić, lub urlop wykorzystać na początku 2018 r. Długie lata nie było mnie w PL więc nie znam żadnego mechanika i oględziny muszę zrobić sam niestety....  Ogólnie z autami nie mam problemu i od 5 lat wszystkie naprawy i zakupy robię sam ( jeszcze tylko skrzyni biegów nie rozbierałem ), z ciągnikami jest kiepsko bo miałem przerwę z ich użytkowaniem ponad 7 lat. Wychowałem się na c330.  Dobrze teraz do szczegółow...
      Ciągnik pracował będzie na 4 ha , docelowo 4-8 ha ciągnik jako jedyny w gospodarstwie
      ziemia  1 i 2 klasa, równa jak stół
      uprawa i hodowla narazie hobbistyczna zboża , warzywa itp póżniej się zobaczy..
      cena to między 30-40 tys
      moc 40-70 km
      dobry dostęp do literatury fachowej w języku pol. lub  ang. bo chce robić przy nim sam.
      Moje typy to Ursus 3512 lub zetor 5211, 7211, 5230
      Może coś innego ??? Proszę o wskazówki, Pozdrawiam

• Przez kewin123
      Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

• Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez mouser
      Jaki używany ciągnik proponujecie?

Moc: min. 80 km    4x4

Musi mieć ładowacz czołowy 3-sekcyjny
    • Przez Organista3303p
      Witam mam pytanie do was chciałbym się zapytać was jaki ciągnik mogę kupić używany lub nowy za 55 tyś do 85KM 
      chciałbym też poinformować żebyście nie zadawali pytań na jaki areał itd. ponieważ to jest moja prywata sprawa. 
      Z góry dziękuje za wszystkie podane odpowiedzi.