Arni

Ciągnik w przedziale 81-100 tysięcy złotych

Polecane posty

kris14    264

Są to ciągniki zbyt lekkie do cięzszych prac uprawowych, ale jeśli piszesz, że ma być na 11ha to w sam raz.

Tylko, że New Holland nie ma dobrej opini jeśli chodzi o bezawaryjność.

Wiadomość z agroFakt.pl

Arni    1

to wychodzi że lampo albo roller najlepsze

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

młody17    13

Widziałem tydzien temu NH TD70D stoi w Wialanie musiał być świeżo przywieziony bo miał poprawionych kilka żeczy np. lewarki od biegów nie są juz proste tylko powiginane :lol: i pare jeszcze takich drobiazgów ;) Jak dla mnie spoko ciagniczek na 11 ha byłby wsam raz, bo 70 konnym ciagniczkiem na takim areale to zrobisz góra 200mth na rok więc nie bedzieszs go przemęczał ;)- takie jest moje skromne zdanie. Sam jak powiekszymy z tatą areał to się nad nim dobrze zastanowie :) A myślałes nad Zetorkiem 7441?? Według mnie fajny sprzęcik, tylko podobno strasznie lubi paliwo?? pozdro 4all

kris14    264

Również słyszałem, że zetorki lubią ON.

Oszczędne są ciągniki z silnikami Perkins'a (np:Ursus, Farmtrac) oraz SIZU (np: Valtra).

Dzisiaj na rynku jest taki wybór, że trzeba się poważnie zastanowić.

W mojej okolicy są 2 Lampo 50 i jak narazie są bezawaryjne (pracują jako ciągniki pomocnicze więc się zbytnio nie przemęczają) tylko jednenu zdarzyło się coś ze sprzęgłem, ale awarie szybko usunięto.

Jeśli ciągnik ma służyć do pracy w polu nie bierz ciągnika z silnikiem chłodzonym powietrzem.

Gaz to nie samo co ciecz :lol: .

arassso    3

ja z tego co widze jak ludzie maja u nas lampo i rollery a i fabryka SDF polska kilometr od nas jest tooo o ja ciagniki wysmienite nawet gmina sobie kupiła Lampo i pomyka a roller SDF polska to do niego zapieła rozsiewacz nawozów 1100 kg soli nawalają w niego Tur z przedu płyg przy tuze do odsniezania i smigają tym ulice do Lublina odsniezaja to tylko piszczy tak pocina naprawde godny uwagi ciagniczek jeszce nie widziałem i nie slyszałem złego słowa na te ciagniki od ich uzytkowników a zwinnośc i małe palenie to jest ich bardzo wielki plus. sam bym sobie kupił takiego zamiast 360 akurat do transportu lazejsze prace a 385 tylko jako wół pociagowy chociaz jak by kupic tego 70 koni lampo to nie wiem czy by nie róqnało sie z 385 ale watpie 3 cylindry moze by i sżło ale dusiła by sie maszynka. a wyobrazcie sobie ze roller przed wejsciem watu brutto kosztował 74 tyś zł prosto z sdf jak jeszce sprzedawali bo teraz juz w fabryc nie kupi trzeba do dealera

Arni    1

A w fabryce zawsze były tańsze co?

A u dealerów teraz będą drogie jak niewiem.

kris14    264

Dealerzy ustawiają sobie marżę, więc ceny są wyższe niż u producenta.

Również wejście SAPARD'u i SPO spowodowało, że ceny rosną (producenci skorzystali z zbytu maszyn).

młody17    13

Z tego co raz wyczytałem na forum to fabryka SDF nie prowadzi sprzedazy pojedynczej, że rolnik pójdzie i kupi jeden ciagnik prosto z taśmy?? Nie wiem moze sie myle, jak tak to mnie poprawcie. Ja pamietam jak tata kupował cegłe na dom to u dealera kupił taniej, niz prosto z cegielni bo oni maja dużo nizsze ceny bo biorą duże ilości, więc z ciągnikami może byc tak samo??

pozdrawiam mlody 17 :lol:

Arni    1

Słuchajcie czy jd 5620 na 11ha był by dobry?

Balzak    5

Postaw na Zetora Proxime 8441 cena 106 tyś, ju kupiłem go i jestem zadowolony pracuje u mnie na 60 ha i spokojnie wystarcza a cena jest w miare przyzwoita, nie mam z nim zadnych problemów. o ursusach i pronarach słyszałem rózne opinie nawet gosciu co był u mnie na przeglądzie mówił ze do pronarów to sie duzo jezdzi bo są awaryjne a do zetorów to tylko na przeglądy poza tym części dostępne wszedzie, i łatwa i prosta budowa bez zbednych bajerów tak wiec jak cos to i sam mozesz drobne usterki naprawić jezeli takowe wystąpiło. pozdrawiam

<p>Doradca Żywieniowy

Arni    1

A ta proxima kosztuje.

cezar1111    0

chciał bym kupiś ciągnik do 100tysiecy złotych poradzcie czy wybrać nowy czy używany nowy to bardziej belarus pronar

same explorer

mirasek    10

Gdybym miał do wyboru zachodnią używke i nowego pronara to zdecydowanie wybrałbym używany zachodni ciągnik, tylko szukanie wymaga czasu i trzeba dokładnie go sprawdzić żeby nie trafić na mine. Ale to tylko moje zdanie... :D

pioter    46

no i na zachodniego przeważnie trzeba mieć gotówkę.... :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

mirasek    10

Jest napisane 100 tys więc uważam że tyle jest w posiadaniu zainteresowanego :D

Piotrus89    3

Istnieje taka opcja, ze przyprowadzisz sobie jakis stary niemiecki parch za kupe kasy i okaże sie ze po wyjezdzie w pole sie rozsypie, weź to potem napraw: po pierwsze części po drugie koszty. Różnie bywa. Wiadomo, 15-letni Fendt ma lepsze wyposażenie niż nowy Pronar 82.

mirasek    10
Wiadomo, 15-letni Fendt ma lepsze wyposażenie niż nowy Pronar 82.

Nie chodzi mi tutaj o wyposażenie ale o jakość wykonania. I za 100k pln Fendt będzie młodszy niż 15 lat :D Oczywiście kupno używanego ciągnika to loteria, ale jak sie go dobrze sprawdzi (co jest wykonalne) nie musi tak być. Nowy sprzęt jest fajny bo nowy, jest gwarancja (przeważnie tylko rok) i to jest plus. To już zależy od podejścia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gius
      Witam, 
      Proszę o poradę odnośnie wyboru ciągnika na 20 ha z perspektywa rozwoju, w cenie 20(25) do max 30k, może być bez przodka. Pola w większości płaskie, klasy 3-4.
       W gospodarstwie posiadam wysłużonego c330, zetora 5011 oraz jumza 6 jako główny. Jak można się domyśleć mam już dosyć jumza, raz, że po 3h orce plecy śpiewają mi jak po szychcie w kamieniołomie (a mam dopiero 30 lat), dwa, coraz trudniej o dobre części do niego. Wszystko co kupuje wygląda jak ulepione z gliny przez spółdzielnie pracy chronionej, a wyboru nie mam żadnego. 
      Do rzeczy:
      Jumz out, w jego miejsce chciałbym coś wygodniejszego, najlepiej zachodniego ale jestem otwarty na propozycje. Ciągnik przez jakiś czas byłby głównym, dopóki nie uzbieram na wymarzonego df 6.16 :), a potem by służył jako pomocniczy. Niestety, na razie chce się jedynie pozbyć belarusa a możliwości finansowe póki co nie pozwalają na nic konkretniejszego. 
      Upatrzyłem sobie 2 marki ciągników jakie mnie zainteresowały. 
      MF (590, 675),
      Df seria dx 85, 4. i 3.
      Moc jaka mnie i teresuje jest nieco wyzsza niz w jumzie, tak 70-85 km. 
      Co myślicie o tych markach i modelach? Iść w to? Jak z awaryjnością i cenami części zamiennych, eksploatacja itp? 
      A może patrzeć jeszcze za czymś innym? 
      Z góry dzięki za wszystkie rzeczowe porady
    • Przez agro_mieszko12e
      Co lepsze i co kupić ursus C360 czy zetor 7211
    • Przez krzychuuuuu
      który z ciągników lepszy? John droższy A steyr więcej bajerów w podstawie ma.
    • Przez Andrzejcypis
      Który z tych ciągników będzie lepszym wyborem? 
    • Przez rolnik-k
      witam
      potrzebuje ciagnik 100-115km najlepij jak to by była 4T dla oszczednosci paliwa.Zastanawiam sie nad Fentem 310LSA.Co sadzicie o tym ciagniku??.Moze wie ktos cos dokładniej o tej maszynie.Z jakim pługiem idzie.itp.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj