michal70920

Ciepla woda do dojarki.

Polecane posty

michal70920    1

Mam takiw pytanie bo mam zamiar zakladac dojarke przewodowa i pobierac ciepla wode do mycia z bojlera to duzy koszt i mam 3 opcje zastepcze
1 zalozenie odzysku ciepla do swojego zbiornika (650) z czasem moze byc za maly.
2 kupienie uzywanego zbiornika 1000l z odzyskiem.
3 przeprowadzenie cieplej wody z domu za pomoca rury o malej srednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jeżeli takie koszty już cię przerażają to wracaj do bańki.
Prócz wody potrzebna jest jeszcze chemia do twojej wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

u mnie jest obca 2.Generalnie im więcej mleka tym temperatura wody wyższa. Ogółem super sprawa.Dojarka nie musi dużo dogrzewac wody do mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal70920    1
Napisano (edytowany)

u mnie jest obca 2.Generalnie im więcej mleka tym temperatura wody wyższa. Ogółem super sprawa.Dojarka nie musi dużo dogrzewac wody do mycia.

U mnie aktualnie przy zbiorniku 650l jest 600l co drugi dzien mleka

Edytowano przez michal70920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jest czwarta opcja  ^^ montaż piecyka gazowego (Termet lub Junkers) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Z odzysku umyć dojarkę hehe dobre.Przecięz tu potrzeba 90 stopni.Odzysk +terma wtedy mozna trochę zaoszczędzić na chłodzeniu i grzaniu, więc nie kombinuj bo cię bakterie zjedzą albo rury zapchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suzuki18l
      witam, zapomniałem spuścić wodę na noc a był mróz, oczywiście woda zamarzła, wywaliło korki w głowicach, a teraz zobaczyłem że woda znikła z chłodnicy i poszła do oleju bardzo szybko , aż się wylewa przez bagnet, czy ktoś wie gdzie w środku najprawdopodobniej mogło pęknąć, czy możliwe że tuleja? 
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez Famer21
      Witam, zapewne takie temat już istnieje, ale nie potrafię znaleźć jakiego sprawdzonego środka używacie do mycia maszyn?
    • Przez imtgumniska
      Witam!
      Panowie dziś ojciec zalał wodą silnik w claasie europie mamy tam silnik perkinsa, normalnie leje wodę do chłodnicy aż tu nagle woda zaczęła przelewać się bagnetem od oleju... Co to może być? Woda przelewa się w dość szybkim tempie a silnik przed zimą był w 100% sprawny, Woda niby też spuszczona. Czy mogło gdzieś wywalić korek w głowicy który jest ukryty pod pokrywą rozrządu czy w ogóle takowy korek istnieje w tym silniku? 
    • Przez Emil1254
      Panowie mam wodę w oleju uszczelka dobra  głowica też sprawdzana a z tego co wiem to tam są tuleje suche i nie mam pojęcia jak olej się tam dostaje czyżby blok pekniety?  Jest jakaś firma warsztat godny polecenia w okolicach Elbląga? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj