Skocz do zawartości
michal70920

Ciepla woda do dojarki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal70920    1

Mam takiw pytanie bo mam zamiar zakladac dojarke przewodowa i pobierac ciepla wode do mycia z bojlera to duzy koszt i mam 3 opcje zastepcze
1 zalozenie odzysku ciepla do swojego zbiornika (650) z czasem moze byc za maly.
2 kupienie uzywanego zbiornika 1000l z odzyskiem.
3 przeprowadzenie cieplej wody z domu za pomoca rury o malej srednicy.

lukbold    589

Jeżeli takie koszty już cię przerażają to wracaj do bańki.
Prócz wody potrzebna jest jeszcze chemia do twojej wiadomości

mk11    8

u mnie jest obca 2.Generalnie im więcej mleka tym temperatura wody wyższa. Ogółem super sprawa.Dojarka nie musi dużo dogrzewac wody do mycia.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal70920    1
Napisano (edytowany)

u mnie jest obca 2.Generalnie im więcej mleka tym temperatura wody wyższa. Ogółem super sprawa.Dojarka nie musi dużo dogrzewac wody do mycia.

U mnie aktualnie przy zbiorniku 650l jest 600l co drugi dzien mleka

Edytowano przez michal70920

PRIMO    761

Jest czwarta opcja  ^^ montaż piecyka gazowego (Termet lub Junkers) 

grzesiekxy    24

Z odzysku umyć dojarkę hehe dobre.Przecięz tu potrzeba 90 stopni.Odzysk +terma wtedy mozna trochę zaoszczędzić na chłodzeniu i grzaniu, więc nie kombinuj bo cię bakterie zjedzą albo rury zapchają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PiotrekMTZ
      W moim C-330 jest problem typu:jak naleje wode do chłodnicy i odpale ciągnik,w pewnym momęcie wyrzuca wode z chłodnicy.Myślałem że to uszczelka pod głowicą,ale niestety nie
      Prosze o jakieś podpowiedzi
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 

Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.

​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

• Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze

Zamierzam rozpocząć remont obory uwięziowej jednakże termin jego rozpoczęcia oddala się. Jest to spowodowane tym, że nie mam gdzie doić 30 sztuk bydła. Mam kilka koncepcji jak z tym problemem sobie poradzić, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się czy macie jakieś wypróbowane już sposoby i najważniejsze czy ktoś z czytających ten temat z województwa pomorskiego dysponuje dojarnią łąkową którą z chęcią by udostępnił na okres 3/4 tygodni?
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez gospodarz1997
      Witam
       Posiadam dojarke Alfa-Laval H-305 . Mam dwa pytania.
      1. Dojarka bardzo głośno pracuje i drga. Gdy dotkne i docisne silnik pracuje cicho. W czym może być przyczyna ? 
      2. Jakie macie zrobione smarowanie? Bo nie mogę już patrzeć na te plucie olejem. Jest ustawione na minimalnie a olej jest i wzbiorniku gdy wyciągnę koreczek pod dojarką to cały olej mogę do szklanki złapać... A reszta na ścianie od tłumika. Koledzy poradźcie coś dajcie zdj gdzie coś naprawić bo niemam w nikim porady juz.... Nikt tu niema takiej dojarki każdy ma czeską

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.