Polecane posty

suzuki18l    52

witam, zapomniałem spuścić wodę na noc a był mróz, oczywiście woda zamarzła, wywaliło korki w głowicach, a teraz zobaczyłem że woda znikła z chłodnicy i poszła do oleju bardzo szybko , aż się wylewa przez bagnet, czy ktoś wie gdzie w środku najprawdopodobniej mogło pęknąć, czy możliwe że tuleja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tuleja niestety nie pęka, bo woda zamarzają próbuje ją równomiernie ścisnąć do środka (praktycznie nie wykonalne) a nie rozerwać. Najczęściej pęka blok pomiędzy tulejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Witam Kolegę. Chyba niektórzy nie wiedzą kto to był słynny Suzuki18l... Otóż pewnie ci wyrzuciło dolne zaślepki głowic. Odkręć klapki nad rozrusznikiem i lej wodę, zobaczysz na pewno. Widziałem już takie kwiatki, blok zarysowany, głowice wypchnięte do góry razem z klawiaturami, zaślepki wyrzucone. Wszystkie głowice będą do zrzucenia i módl się żeby blok cały był.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
3 godziny temu, zbyszekbrzuze napisał:

Witam Kolegę. Chyba niektórzy nie wiedzą kto to był słynny Suzuki18l... Otóż pewnie ci wyrzuciło dolne zaślepki głowic. Odkręć klapki nad rozrusznikiem i lej wodę, zobaczysz na pewno. Widziałem już takie kwiatki, blok zarysowany, głowice wypchnięte do góry razem z klawiaturami, zaślepki wyrzucone. Wszystkie głowice będą do zrzucenia i módl się żeby blok cały był.

bingo kolego, dziś odkręciłem dekle nad rozrusznikiem i nalałem wody , a tam z góry leci,wykręciłem głowice i aż kamień z serca, nawet nie  mróz ją wypchał ale przerdzewiała, szkoda że wcześniej nie napisałeś zaoszczędził bym czasu i paliwa bo już jechałem inny silnik oglądać z zamiarem kupna, pyliło mnie bo nawozy zacząłem siać  , panowie kolejne pytanie, czy  ktoś rozpoznaje te zabezpieczenia, znalazłem na korku spustu oleju, ? ta gwiazda tak jak by od rozrządu ale nie wydaje mi się żeby seger tam był

20180308_173145.jpg

20180308_180711.jpg

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Podkładka zabezpieczająca koło pośrednie rozrządu.Pierścień prawdopodobnie z koła pompy oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
14 godzin temu, Alamo napisał:

Podkładka zabezpieczająca koło pośrednie rozrządu.Pierścień prawdopodobnie z koła pompy oleju.

dzięki, dobrałem się do tego gwiazda z koła co pisałeś a zabezpieczenie spadło z tego sworznia co te koło się trzyma od strony silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Najlepiej dorób ten sworzeń u tokarza żeby wszedł na wcisk z takim lekkim oporem,bo inaczej  za jakiś czas znowu będziesz rozbierał.Przyjrzyj się czy nie ma pęknięcia między tulejami oraz czy za pompą wtryskową nie ma rysy

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dziś już złożyłem, najgorzej wręcz coś niemożliwego to było założyć seger na ten sworzeń od str wew silnika, , musiałem miskę olejową zrzucić ledwo ręka się mieściła, z kilkadziesiąt prób zakładania robiłem ale udało się ręcznie założyć, tak rzeczywiście leciutki luz na boki ma sworzeń , tak samo pomyślałem dorobić ten sworzeń zwłaszcza że gwint taki lichy robią że postanowiłem przyłapać spawem , dziś siałem nawóz olej czyściutki , wszystko pięknie ładnie, ale za pompą jest  rysa 3-4 cm, pokazała się teraz jak trochę rdza chwyciła i ją pokazała, ale nie sączy się woda z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj