Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Witam

Szukam prasy rolującjej najlepiej i najwygodniej by to było więc. Welger rp 150 znalazłem za 5 900 tylko bez wałka. Więc dochodzi cena wałka jeszcze.

Co myślicie o tej prasie? Jakie ma wady? Jak z częściami by było do niej? Jak w praktyce wygląda na niej praca?

Co myslicie? Czy może dać sobie spokuj z taką prasą i wtej cenie kostkująca kupić.

corrado    217

Czym chcesz ją ciagac? Co chcesz nią zbierać? Bele z tego 120x150 więc małe nie są co za tym idzie jak ma być do sianokiszonki to musisz mieć i czym to szarpnąć.

lukbold    411

Stary trup. nawet się w to nie pakuj. Zresztą co zrobisz z niezbyt ubitą rozlatującą się bela slomy? sprzęt wiekowy więc zapewne i wałki gładkie. A z sianokiszonka to już w ogóle nieporozumienie w tym rozmiarze

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Nie zapytałem jeszcze, dużo masz do zbierania ?

corrado    217

Przy takim areale i tym ciągniki pozostań przy kostce. Jeśli natomiast chcesz bele to poszukaj zmiennokomorowej do 8tys znajdziesz jakiegoś mf—a itp. Z tej o której mówisz nie będziesz zadowolony.

jarecki7745    19

nie tak do końca ja posiadam rp 12 i napewno nie jest tak strasznie jak kolega pisze , plus to zamki na komorze prosta jak budowa cepa oprócz lożysk na walcach nic nie robiłem przez 7 lat a bele robi sto razy ładniejsze od naszej nowej sipmy wady to wąski podbieracz bo 120 cm i jak sucha słoma zatrzymuje się bela ale to wina wytartych wałków

corrado    217

Nie porownujmy Rp 12 do tej o której pisze kolega to gabarytowo dwie różne prasy.

romek6340    203

Tylko taka mała uwaga dla osób zerkających do tematu... Ta prasa to raczej pasówka jest ale nie zmienia to faktu, że już starać i stałą komora 120x150 nie jest najlepszym pomysłem w tym przypadku.

Edziu    1

Ja mam taka prasę i jakoś daje rady a zbieram słomę z 50 ha,owijam siatka i problemu nie widzę wielkiego w działaniu prasy,troche wąski podbieracz no ale cóż wszystko ma plusy i minusy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez szy1993
      Kupował ktoś/ zamawiał dużego CX ? podzielicie się cenami ?