Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Szukam prasy rolującjej najlepiej i najwygodniej by to było więc. Welger rp 150 znalazłem za 5 900 tylko bez wałka. Więc dochodzi cena wałka jeszcze.

Co myślicie o tej prasie? Jakie ma wady? Jak z częściami by było do niej? Jak w praktyce wygląda na niej praca?

Co myslicie? Czy może dać sobie spokuj z taką prasą i wtej cenie kostkująca kupić.

corrado    359

Czym chcesz ją ciagac? Co chcesz nią zbierać? Bele z tego 120x150 więc małe nie są co za tym idzie jak ma być do sianokiszonki to musisz mieć i czym to szarpnąć.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

lukbold    521

Stary trup. nawet się w to nie pakuj. Zresztą co zrobisz z niezbyt ubitą rozlatującą się bela slomy? sprzęt wiekowy więc zapewne i wałki gładkie. A z sianokiszonka to już w ogóle nieporozumienie w tym rozmiarze

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

Nie zapytałem jeszcze, dużo masz do zbierania ?

corrado    359

Przy takim areale i tym ciągniki pozostań przy kostce. Jeśli natomiast chcesz bele to poszukaj zmiennokomorowej do 8tys znajdziesz jakiegoś mf—a itp. Z tej o której mówisz nie będziesz zadowolony.

jarecki7745    27

nie tak do końca ja posiadam rp 12 i napewno nie jest tak strasznie jak kolega pisze , plus to zamki na komorze prosta jak budowa cepa oprócz lożysk na walcach nic nie robiłem przez 7 lat a bele robi sto razy ładniejsze od naszej nowej sipmy wady to wąski podbieracz bo 120 cm i jak sucha słoma zatrzymuje się bela ale to wina wytartych wałków

corrado    359

Nie porownujmy Rp 12 do tej o której pisze kolega to gabarytowo dwie różne prasy.

romek6340    203

Tylko taka mała uwaga dla osób zerkających do tematu... Ta prasa to raczej pasówka jest ale nie zmienia to faktu, że już starać i stałą komora 120x150 nie jest najlepszym pomysłem w tym przypadku.

Edziu    1

Ja mam taka prasę i jakoś daje rady a zbieram słomę z 50 ha,owijam siatka i problemu nie widzę wielkiego w działaniu prasy,troche wąski podbieracz no ale cóż wszystko ma plusy i minusy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez piotrek202127
      Witam,
      Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Razzor
      Witam jakie są wasze opinie na temat traktora renault 95.14 RS, 85 KM, silnik MWM, skrzynia i rewers mechaniczny,czy jest godny uwagi?
    • Przez Krystian6830
      Witam, chciałbym wymienić starą prasę na nową.
      Mam dylemat między tymi dwiema ?
      W John deere nie podoba mi się to ze jest dużo pasów i boję się ze będą na siebie nachodzić, ale mam ciągnik John deere i podobno prasy mają dobre to wszystko by pasowało.
      Z drugiej strony znajomy ma tego New hollanda i mówi że jest bardzo dobry, a New Holland to pewnie tańszy ?
      Która prasa będzie lepsza ?
      Jak te prasy wypadają cenowo ?
      Dodam że ciągnik to John deere 6830
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m GEPARD P. Henryka Batyry. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
      Edit.: jaki wał wybrac gumowy czy croskill- dodam że ziemia jest mieszana i czarnoziem i kreda (piachu nie ma)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.