sebarr

Zatrudnię operatora -ciągnik JD, pług, siewnik, agregat itp

Polecane posty

Byli kombajniści z SKR-ów mają już emerytury i mają wyj...ne na przygody na Bizonie. I specjalnie im się nie dziwię. Z kolei młodzi nie mają o tym pojęcia, zgoda,pojechać pojedzie, ale żadnej awarii już nie usunie. U nas pracy poza rolnictwem jest sporo
więc wszyscy albo pracują na etatach,albo podczas urlopu korzystają z życia, zamiast dorabiać kogoś , pracując za 15 PLN/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Po 50zł i pierdzielić się z upałem kurzem i naprawami to też trzeba mieć nerwy. Nie jeden woli siadnąć za jakimś nowym sprzetem i dostać 20zł i mieć wszystko w d*pie prawie że bo i tutaj nie jest kolorowo ale napewno lepiej jak na bizonie. Prace w rolnictwie trzeba lubić i to bez 2 zdań bo przy tym byle miastowiaczek nie da sobie rady no i trzeba mieć trochę o tym pojęcia. Także to nie jest takie chop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Stawka podana przez kolegę szukającego pracownika jest jak najbardziej uczciwa. A ci wszyscy którzy tak szczekaja że smieszne pieniadze proponuje raz w zyciu kogos zatrudnic i chciałbym zobaczyc ile zapłacicie. Operator Holmera 50zł od hektara,obsługa 10 zł na godz. Dwa lata temu rozmawiałem z traktorzysta fendta 936 to miał 8zł netto i to jest dopiero wyzysk. Kombajniscie to sie płaci max 10% stawki godzinowej za usługe wiec jak ktos tu pisze o 40-50zł to chyba na głowe upadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szu1500 kursy robię dla siebie bo od maja lub kwietnia mam nagraną robotę na koparkę i ładowarkę jednonaczyniową a że już zapłaciłem i jestem w trakcie kursów to szkoda rezygnować. A robota 2km od domu.
A praca w rolnictwie to moja pasja życie i jak narazie źródło dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Praca kombajnisty, to robota na 2-3, max.4 tygodnie. 20 zł/h na Bizonie to absolutne minimum, na nowszych, droższych i bardziej skomplikowanych maszynach stawka oczywiście w górę, a nie jak to tutaj wcześniej zostało powiedziane że w cichej klimatyzowanej kabinie człowiek sie nie męczy, to za mniejsze wynagrodzenie może robić.. Przeciwnie - im maszyna nowsza, wymagająca wyższych umiejętności jej obsługi, tym wynagrodzenie większe.. to oczywiste w cywilizowanym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie w okolicy kombajnista 40-50 dostaje, sam płace 40 na 4 letni kombajn.

Na S3  proponowali na ciągnik 12 zł.

W dużym gospodarstwie dają 10-15  na ciągniku jak nie podoba się to wy***rdalaj, praca od świtu do nocy i tylko ważne święta wolne.Na umowie najniższa krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Jak ja to wszystko czytam, że ludzie na kombajnie mają 50 zł na godzinę, nie pozostaje mi nic jak tylko zmienić zamieszkanie.  Mieszkam w woj mazowieckim i najwyższą stawkę jaką słyszałem to było 300zł za 14 godzin, czasem dłużej przy kukurydzy. Nikt u nas za nic więcej raczej nie zapłaci. 50zł jak bym powiedział za godzinę to chyba i ksiądz by mnie z ambony wyczytał, że taki głupi.


Mogę dodać że u nas pracownik u gospodarza krowiarza zarabia maxxx 2500tys na miesiąc. Praca od 4 do 20 oczywiście 6 dni w tygodniu w niedziele tylko oporządek. Dojenie, mieszanie paszy, usuwanie obornika, wywóz nieczystości i pierdyliald innych rzeczy, oczywiście miedzy czasie inne prace polowe. Nie chce mi się liczyć ale nawet 5 zeta na godzinę nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Duszek1 napisz w jakim regionie taki wyzysk jest? 

@tomek73 daje 40zeta na 4 letnim NH gdzie jest kabina, klima i inne bajery. Mając do wyboru Bizona z daszkiem to kto nim pojedzie za 40zeta?

Czas idzie do przodu i Bizon nie jest tu dobrym przykładem, bo już prawie nikt nim nie chce jeździć ani kupić (przynajmniej moich w okolicach). Używają starzy twardziele, którzy nimi kosili od zawsze :D. Przykładem jest miejscowy SKR który nie może sprzedać swoich Bizonów za śmieszne pieniądze a sprzedaje dlatego że nie ma komu nimi jeździć.

 

Co do księdza to nie wiem czy tak by wyśmiał z ambony, bo ile on ma za godz? Cokolwiek odprawia:mszę, ślub, pogrzeb, itp to ma na pewno więcej na godz.

 

Ostatnio coś słyszałem, że ustawowo wprowadzono min. stawkę 13zeta za godz. ;) Więc te 5 czy 8 to chyba śmiech na sali. A raczej wstyd i poniżenie.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Niestety, do pracy w rolnictwie chętnych brakuje... u nas w Polsce dopiero teraz jest to zauważalne, na Zachodzie już od conajmniej 30 lat. Ludzie wolą robić za mniejsze pieniądze, byle by weekendy, święta mieć wolne i pracować w, z góry ustalonych godzinach i fajrant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Ta filetować śledzie, czy domki składać na północ za 12 brutto godzina, ale śmieszki z Was ja nie mogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Duszek1 napisz w jakim regionie taki wyzysk jest? 

@tomek73 daje 40zeta na 4 letnim NH gdzie jest kabina, klima i inne bajery. Mając do wyboru Bizona z daszkiem to kto nim pojedzie za 40zeta?

Czas idzie do przodu i Bizon nie jest tu dobrym przykładem, bo już prawie nikt nim nie chce jeździć ani kupić (przynajmniej moich w okolicach). Używają starzy twardziele, którzy nimi kosili od zawsze :D. Przykładem jest miejscowy SKR który nie może sprzedać swoich Bizonów za śmieszne pieniądze a sprzedaje dlatego że nie ma komu nimi jeździć.

 

Co do księdza to nie wiem czy tak by wyśmiał z ambony, bo ile on ma za godz? Cokolwiek odprawia:mszę, ślub, pogrzeb, itp to ma na pewno więcej na godz.

 

Ostatnio coś słyszałem, że ustawowo wprowadzono min. stawkę 13zeta za godz. ;) Więc te 5 czy 8 to chyba śmiech na sali. A raczej wstyd i poniżenie.

 

Niestety, do pracy w rolnictwie chętnych brakuje... u nas w Polsce dopiero teraz jest to zauważalne, na Zachodzie już od conajmniej 30 lat. Ludzie wolą robić za mniejsze pieniądze, byle by weekendy, święta mieć wolne i pracować w, z góry ustalonych godzinach i

Kolego Wilhelm, trafiłeś w sedno. 

Kolego Ptaszyna, masz na myśli SKR w Łubiance :) ?

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

13zł brutto, na rękę wyjdzie koło 10zł. W fabrykach na strefie dostaniesz 2500 na rękę na miesiąc i 3 zmiany po 8h. Oferta kolegi uczciwa, przynajmniej według podkarpackich standardów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Necronom12
      Cześć, 
      gdyby ktoś potrzebował pomocy w gospodarstwie, jako fucha w nawałach, lub jakieś inne prace - chętnie pomogę. Obszar - województwo śląskie. Ogarniam jazdę ciągnikami, maszynami itp. 
       
      Pozdrawiam 
    • Przez yacenty
      Witam,
      Szukamy pracownika - redaktora prowadzącego do portalu o tematyce maszyn rolniczych z naciskiem na ciągniki rolnicze.
      Chętnych zapraszam na PW.
    • Przez Ostina
      Ma ktoś z Was doświadczenie w zatrudnianiu osób z Ukrainy do gospodarstwa? Może ktoś poleci agencje pracy z którą współpracował przy zatrudnieniu takiej osoby?
    • Przez yacenty
      Witam serdecznie,
      Chciałbym zaprosić Cię na wywiad - rozmowę online.
      Spotykamy się dziś, czyli w środę 08.11 o godzinie 19:00. Link do spotkania: https://meet.google.com/str-jbjo-vhd?hs=122&authuser=2
      Spotykamy się również jutro - czyli w czwartek 09.11 też o godzinie 19:00, Link do spotkania: https://meet.google.com/kfw-xzfx-nfa?hs=122&authuser=2
      Będziemy rozmawiać o ciągnikach rolniczych i nie tylko?
       
      Spotkanie potrwa 60-75 minut.
      Za aktywny udział w wywiadzie oferujemy wynagrodzenie - 150 zł.

      Ilość miejsc ograniczona.
      Chcesz wziąć udział? Odpisz na tę wiadomość.
      Aby wziąć udział w wydarzeniu nie potrzebujesz kamery, wystarczy komputer / laptop/ smartfon z działającym mikrofonem i słuchawkami.
      Masz pytania? Pisz śmiało!
      Pozdrawiam,
      Jacek
    • Przez yacenty
      Organizujemy rozmowę w gronie kilku osób na temat marek i produktów rolniczych. Za udział w rozmowie płacimy wynagrodzenie 150 zł na rękę (przelew na konto). Czas trwania spotkania około godziny.
      Do wyboru godzina spotkania: pierwsze 15:00, drugie 20:00.
      W spotkaniu może wziąć udział max 6 osób.
      Spotkania odbędą się w czwartek oraz piątek.
      UWAGA - spotkanie piątkowe, pierwsza pora to 15:00, druga pora 19:00.
      Zapraszamy rolników niezależnie od profilu produkcji oraz wielkości gospodarstwa.
      Zapisy: wyślij wiadomość prywatną, lub napisz email: jacek@agrofoto.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj