ukaszGubaski

Ile czasu wytrzyma bela sianokiszonki 120x120 po otwarciu

Polecane posty

SZYMANOX    480

To zależy od kilku czynników np.czy dodajesz dodatki ,jak dobrze zbita jest bela ,jakiej wilgotności jest trawa i czy np.nie zaczęła pleśnieć kiedy jeszcze była w folii . Pryzma się nie opłaca bo nie nadąrzysz wybierać;-) Dla 5 sztuk tylko bele i powinieneś zdarzyć to spaść zanim się zacznie psuć.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oki ;p spoko akurat dziś sprzedałem 2 byki mieszane miały 1 rok i 5 miesiacy waga 630 i 667 kg i aby siana i bez kiszonki itp i tak myślę czy nie zrobi na wiosnę sianokiszonkę ;p

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli sianokiszonka nie zawiera konserwantów, zasadniczo po 2 dniach nie powinna być podawana.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Zasadniczo a praktyka to ogromna roznica u mnie kiedys bela szla na tydzien (ojciec bal sie dawac wiecej 30 sztukom bydla)i z trawa bylo wszystko ok troche gorzej ale nie tragicznie z koniczyna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

z sianokiszonka  trzeba szybko po otwarciu ,koledzy dobrze radza  u mnie  jak jeszcze hodowałem  to max 3 dni i po balocie  ,inny temat to kiszonka ,to dobre rozwiązanie ,ale trawe kisisz prosto z pokosu zieloną  ,ukiśnie tak jak liście od buraków i taka możesz spokojnie skarmiać przez dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W lato kiedyś jak było mniej bydła trzeba było całą bele rozrzucić po oborze bo się grzała, czasem jak się zaczyna psuć w foli to też się grzeje po odkryci trzeba rozrzucać, w zimę może postać dłużej, tak 4-5 dni stała w stodole i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

U mnie balot starcza na 4-6 dni i nie zauważyłem żeby się grzał  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Wszystko zależy od tego jaka bela . Jak mokra i dobita ,to  codziennie obskubie  do okoła  i powinno być ok. Jeśli zrobisz Sipmą bele że ręka do łokcia wejdzie ,i jeszcze z suchego to przez jeden dzień się zagrzeje ;)  




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

4-5 dni w zimie lato to do 4 dni .spokojnie prasa ma trochę do powiedzenia ale cały proces zapewnia folia i materiał na kiszonkę  . Wiadomo że suchą prędzej skarmi bo wagowo jest jej mniej i może dać więcej objętości bez obawy o kwasicę żwacza .A w silosie można zastosować na wybieraną ścianę kwas propianowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Następny mądry, który uważa, że kwasicę powodują kiszonki. Szkoda, że koleżanka przeżuwaczka już się nie udziela na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj