Skocz do zawartości
ukaszGubaski

Ile czasu wytrzyma bela sianokiszonki 120x120 po otwarciu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bela

Jak długo taki przykładowy bal sianokiszonki 120x120 może być otwarty i zdatny do podawania czy warto w pryzmę do 5 byku ?

SZYMANOX    376

To zależy od kilku czynników np.czy dodajesz dodatki ,jak dobrze zbita jest bela ,jakiej wilgotności jest trawa i czy np.nie zaczęła pleśnieć kiedy jeszcze była w folii . Pryzma się nie opłaca bo nie nadąrzysz wybierać;-) Dla 5 sztuk tylko bele i powinieneś zdarzyć to spaść zanim się zacznie psuć.

oki ;p spoko akurat dziś sprzedałem 2 byki mieszane miały 1 rok i 5 miesiacy waga 630 i 667 kg i aby siana i bez kiszonki itp i tak myślę czy nie zrobi na wiosnę sianokiszonkę ;p

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    3567

Jeśli sianokiszonka nie zawiera konserwantów, zasadniczo po 2 dniach nie powinna być podawana.

robi57362    53

Zasadniczo a praktyka to ogromna roznica u mnie kiedys bela szla na tydzien (ojciec bal sie dawac wiecej 30 sztukom bydla)i z trawa bylo wszystko ok troche gorzej ale nie tragicznie z koniczyna

Tomasz78    286

z sianokiszonka  trzeba szybko po otwarciu ,koledzy dobrze radza  u mnie  jak jeszcze hodowałem  to max 3 dni i po balocie  ,inny temat to kiszonka ,to dobre rozwiązanie ,ale trawe kisisz prosto z pokosu zieloną  ,ukiśnie tak jak liście od buraków i taka możesz spokojnie skarmiać przez dłuższy czas

Huberto89    34

W lato kiedyś jak było mniej bydła trzeba było całą bele rozrzucić po oborze bo się grzała, czasem jak się zaczyna psuć w foli to też się grzeje po odkryci trzeba rozrzucać, w zimę może postać dłużej, tak 4-5 dni stała w stodole i nic się nie działo.

PRIMO    174

U mnie balot starcza na 4-6 dni i nie zauważyłem żeby się grzał  :blink:

SZYMANOX    376

Wszystko zależy od tego jaka bela . Jak mokra i dobita ,to  codziennie obskubie  do okoła  i powinno być ok. Jeśli zrobisz Sipmą bele że ręka do łokcia wejdzie ,i jeszcze z suchego to przez jeden dzień się zagrzeje ;)  

GucioJUMZ    283

4-5 dni w zimie lato to do 4 dni .spokojnie prasa ma trochę do powiedzenia ale cały proces zapewnia folia i materiał na kiszonkę  . Wiadomo że suchą prędzej skarmi bo wagowo jest jej mniej i może dać więcej objętości bez obawy o kwasicę żwacza .A w silosie można zastosować na wybieraną ścianę kwas propianowy 

bieniek_88    52

Następny mądry, który uważa, że kwasicę powodują kiszonki. Szkoda, że koleżanka przeżuwaczka już się nie udziela na forum.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się