kamik90

Ceny Ciągników 2017

Polecane posty

pedro2    7226

 Żeby nie było nie mam nic przeciwko t5 jako pomocnik wydaje się ok, w dodatku skrzunia ec ma B dobre opinie. Jak mgr nie wyjdzie to będę zmuszony mocny pomocnik, a na główny fendziora 3sete 6cyl lub 6sete. W ost latach w okolicy właśnie tak ludzie robią. W sumie to chyba bardziej rozsądne rozwiązanie niż główny nowy 120km z ladowaczem odpinanie przepinanie... bo mój hitlerek kręci już chyba 3 okrążenie na liczniku więc trzeba uciekać. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi136    0

Witam. Mam oferte na ciągnik Zetor Forterra HSX 100. Kabina lux , koła spawane tył 520, przód 420, 3 pary hydrauliki, przedni tuz. Cena Brutto 245 000 tyś zł.  Czy to dobra oferta ?prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Cześć ludziska , orientuje się ktoś ile ciągniki różnych marek kosztują 150KM , w wyposażeniu ośka amort. kabina amort. przedni tuz , opony 650 tył bynajmniej ? oczekuje na ciekawe ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Deutz fahr 6155 PS w takim wyposażeniu + przedni tuz wom i full oświetlenie 330 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nominalna to taka jaką ma cały czas dostępna do pracy w polu. Na rynku niektóre marki stosują rozwiązania zwiększające moc w czasie transportu i pracy z WOM. Np Power Boost czy tym podobne. Swoją drogą ciekawe dlaczego moc dodatkowa nie jest dostępna cały czas. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
a powinni w większości podawać nominalną , bo mnie np. nie interesuje ile on ma koni w transporcie bo nie będzie w nim używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zawsze masz podana moc nominalna. Tak samo agencja przy rozpatrywaniu sprawdza moc nominalna. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Moc nominalna jet podawana przy obrotach znamionowych - zwykle około 2200 rpm silnika. Ale traktory obecnie są tak ustawiane, że osiągają największą moc w okolicy 1800-1900 rpm silnika a przy wyższych obrotach już spada. Ta moc nie jest jeszcze niczym ograniczona - w znaczeniu, że dostępna jest tylko w transporcie czy na wom. Wszelkiej maści power bosty (czyli dodatkowa moc dostępna tylko w transporcie lub przy korzystaniu z wom) to jeszcze inny temat. W specyfikacjach JD zwykle wszystko jest ładnie rozpisane, w tym jeszcze dodatkowo moc na silniku bez i po uwzględnieniu strat mocy.

Jak szukasz Zelkow traktora JD, to patrz na moc zmierzoną według normy ECE R24. IPM to dodatek. Ale moc maksymalna bez IPM nie jest niczym ograniczona. A że agencja patrzy na moc znamionową, to tym lepiej - bo jest mniejsza.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale z WOM uzyskasz już moc max np w bronie wirnikowej bo inna maszyna to już jej nie potrzebuje (na WOM) no chyba że agregat bierny ale siewnik z dmuchawą

Tu na AF jak tylko weszły te ciągniki z dodatkową mocą z WOM ktoś kupił john deera i go oszukiwał w pługu załączał mu WOM i komputer dokładał koni . Próbował ktoś tak robić ?

 

@Kos_pl mylisz się te stare zwykłe silniki tez miały max moc przy 1800 a dokładniej max Nm ale max liczbę koni już przy większej prędkości ok 2000 obr/min jednak silnik rozwija więcej obr do 2200. Przy pracy może się tylko wydawać że gaz w podłogę i lepiej idzie to tylko efekt dźwiękowy i chwilowy rozpęd działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Sebe nie możesz używać zamiennie określenia maksymalna moc i maksymalny moment obrotowy. Ponieważ moc to iloczyn momentu obrotowego i liczy obrotów silnika w danym momencie dzielona przez pewna stałą (9549,3). A osiągnięcie max. momentu obrotowego nie oznacza (nie musi oznaczać), że silnik traktora czy samochodu osiąga wtedy maksymalną moc.

Przykład wykresu mocy silnika (i testu traktora) bez turbosprężarki:

http://www.etracker.de/lnkcnt.php?et=mjVFaK&url=http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/masseyferguson-6160.pdf&lnkname=masseyferguson-6160.pdf

Też starszy model traktora, silnik z turbosprężarką - http://www.etracker.de/lnkcnt.php?et=mjVFaK&url=http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/MF_4355.pdf&lnkname=MF_4355.pdf

I nowoczesna maszyna:

http://www.etracker.de/lnkcnt.php?et=mjVFaK&url=http://www.dlg-test.de/tests/2017-00432_DLG_PowerMix_CASE_IH_Maxxum_145_Active_Drive_8_De.pdf&lnkname=2017-00432_DLG_PowerMix_CASE_IH_Maxxum_145_Active_Drive_8_De.pdf

 

Wszystko jest widoczne na wykresach jak na dłoni.

Przy pracy może się tylko wydawać że gaz w podłogę i lepiej idzie to tylko efekt dźwiękowy i chwilowy rozpęd działa

Sebe, korzyść z naciskania pedału gazu masz dopóki moc rośnie, nie tylko do osiągnięcia max. momentu obrotowego. Czy znowu jest to ekonomicznie uzasadnione (problem dużego spalania paliwa), to jeszcze inna sprawa.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Deutz Fahr 6165 RCSHIFT , amortyzacja ośki , monitor i2 , klima automatyczna , przedni tuz , dodatkowe ledy 380 netto... Ciągnik na wypasie już .

John Deere 6155m , gumy tył 650 - 65 - r42 , przód 540-650-r30 , na pełnej ramie , obciązniki ,itd raczej podstawowa wersja bez bajerów 340 netto  , cena nie była negocjowana tylko taką ofertę rzucił diler. W tej chwili 340 za jakiś czas ma wzrosnąć do 360

MF 7715 Dyna 6 w wersji efficient 345 netto cena tak samo jak w przypadku JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Zawsze masz podana moc nominalna. Tak samo agencja przy rozpatrywaniu sprawdza moc nominalna. 

Mylisz się w dowodzie jest wbita moc max (o ile ciągnik takową posiada). Jeżeli ktoś wnioskował o ciągnik w ramach PROW o mocy np. 150km nominalnej (ARiMR nie obchodzi czy ty wnioskujesz o moc nominalną czy max czy z BOOSTEM) to w dowodzie musi być ta moc o którą wnioskowałeś, ale rzeczywistość jest taka że producent ciągnika wystawia dokument wyjaśniający zaistniałą sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

W dowodzie jest podawana moc homologacyjna i jeszcze w innej normie bo europejskiej i ona odpowiada najbliżej mocy maksymalnej bez uwzględniania żadnych Power Boost'ów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

czekajcie bo ja już się gubię (podejrzewam że nie tylko ja) wnioskując o ciągnik z przedziału  mocy 120-150 i kupując np pumę 150 to przejdzie czy będą problemy w dowodzie ma wbite (129KW) czyli 172KM) ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
też już nie wiem jak to jest bo w tym roku jak brałem deutza 95KM nominalnej a 99 maxymalnej to w dowodzie kw ma odpowiadające 95 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

teraz znowu patrząc trochę inaczej na to to ktoś w agencji sprawdzał te postępowanie i wyraził zgodę na piśmie ze zostało ono zaakceptowane a tym samym wszystko gra i burczy i weź tu bądź mądry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Ja wnioskowałem o 100 koni i tyle ciagnik miał nominalnej ale z ipm ma 110 i tyle ma wbite w dowód. Musiałem dostarczyć pismo ze te 10 to tylko chwilowej i dostępnej w transporcie lub wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Ja wnioskowałem o 100 koni i tyle ciagnik miał nominalnej ale z ipm ma 110 i tyle ma wbite w dowód. Musiałem dostarczyć pismo ze te 10 to tylko chwilowej i dostępnej w transporcie lub wom.

Witam. Odnośnie grupy CNH to w dowodzie mamy wbitą moc maksymalną z boostem i nie da się tego zmienić ponieważ w świadcetwie homologacji napisana jest tylko moc maksymalna w jednej normie-niestety ta większa. Jeżeli chodzi o ARiMR to należy sprzedawcę poprosić o oświaczenie prodcenta ( w nim jest opisane wszystko co jest potrzebne aby ARiMR zatrybił jaką moc ma ciągnik) i to oświadczenie dostarczamy razem z wnioskiem o płatność. W moim przypadku do osoby sprawdzającej postepowanie musiał zadzwonić kierownik do spraw produktu z NH ,ponieważ oświadczenie  jej nie przekonywało.  

Edytowano przez pablo10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj