Polecane posty

AlaCapone    5015

Cena kiedyś i tak spadnie a Ci co nie mają na spłatę kredytów sprzedają kiedy muszą.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

700 dobija i pszenica out cała.

 

Jęczmień 650 z 530 to dopiero skok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja w tamtym roku pszenice po 500 i po 550 oddawałem :D To wszystko dzięki Ukrainie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
1 godzinę temu, Konrad2510 napisał:

to co Panowie trzymacie jeszcze

Spokojnie czekam do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja auto gonię bo muszę, ale pszenżyta, reszta do wiosny zaczeka, 570 netto


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Czekajcie na styczeń jeszcze. Mrozów porządnych nie bylo. Wtedy na pewno nie skoczy. Kurniki raczej nie chcą ukraińskiego gówna, wolą dopłacić 50 zł a mieć pewny towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko zboża ludzie mnustwo mają tylko przez te zaliczki każdy czeka na lepszą cenę oby sie nie przeliczyli owies 500 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

Znów ta sama śpiewka jak przed rokiem że po 15 stycznia :)   ....

staszek skąd wiesz że ludzie mają ? jesteś jakimś wizjonerem czy co ? Jeśli się opierasz że sąsiad ma i ty masz to znaczy że wszyscy trzymają  ?to ci powiem że ja i mój sąsiad nie mamy nawet ziarka więc wnioskuje że zboża w ogóle nie ma :) w kraju .

Uziu skąd niby te ukraińskie zboże skoro nie przejeżdża przez granicę ? Teleportują je ? Przemycają w paczkach po papierosach ? a może ukraińskie zboże jest przywożone drogą morską ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie że nie ma. W tym roku trochę kosiłem i suszyłem ludziom kukurydzy takiej która miała być na kiszonkę ale się nie dało wejść w pole i jakieś masakryczne kawałki pozostawiali na ziarno. To jedni mówili oj dobrze że zostało tej na ziarno bo kiszonki opór a zboża wcale. Drudzy mówili że ziarna kukurydzy z tych 2 - 3 ha im wyszło więcej niż całego zboża co w żniwa zebrali. Zresztą w żniwa też kosiłem po ludziach. Plony od 500 kg do 4 t na hektar. Ale przeważnie to tak 1,5t/ha sypały pszenżyta i mieszanki.

Paszowego zboża nie ma, na wiosnę będzie bardzo drogie jeśli cena mleka/świń kur nie spadnie gwałtownie.

Może jest zboże jakościowe, bo jakościowe to się uprawia na dobrych glebach, więc się uprawia go porządnie to i porządne plony się zbiera. Ale w terenach typowo z hodowlą maz. lubel. podlasie, łodz. na pewno zboża jest deficyt, spory!! I tu wiosną na wolnym rynku cena będzie kosmos.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

W większości Damian u nas jak był zbiornik pszenżyta z hektara w suprze to już było coś. Ale za to pszenica trochę lepiej sypała. Handlujesz coś pszenżytem może? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Sam fakt, że w tamtym roku sprzedawaliśmy przełom lutego/ marca po max cenie w lokalnym skupie 685 brutto 12,5% białka a już teraz jest po 695 brutto już o czymś świadczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Danielursus3p

Już prawie wszystko o handlowałem. Ale nie miałem dużo z 40 ton. Wszystko do gołębi poszło wiesz do kogo :D

Mała średnia w plonie wyszła nie pamiętam dokładnie ale 4 - 6 t, ale za to grube było i tak mu się spodobało że prawie wszystko już mi wybrał po tej cenie co chciałem. Ale jak on to sprzedaje do ptactwa po 0,9zł/kg na rynku to mu się opłaciło dać mi po 700 za ładny towar.

 

Jak masz jakąś ilość parę ton, to można zorganizować kombinowany zestaw. Ja miał bym ze 3 - 4 tony, ktoś jeszcze może by się znalazł i coś mogli byśmy ogarnąć do kupy. Ale to przyjedź do mnie jak chcesz pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale gdzie dotarło ASF?? O co chodzi pierwsze słyszę u nas w gminie coś znaleźli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, marks50 napisał:

Znów ta sama śpiewka jak przed rokiem że po 15 stycznia :)   ....

staszek skąd wiesz że ludzie mają ? jesteś jakimś wizjonerem czy co ? Jeśli się opierasz że sąsiad ma i ty masz to znaczy że wszyscy trzymają  ?to ci powiem że ja i mój sąsiad nie mamy nawet ziarka więc wnioskuje że zboża w ogóle nie ma :) w kraju .

Uziu skąd niby te ukraińskie zboże skoro nie przejeżdża przez granicę ? Teleportują je ? Przemycają w paczkach po papierosach ? a może ukraińskie zboże jest przywożone drogą morską ?

U mnie jest dużo gospodarstw 50-100 ha ikażdy ma masę zboza bo obrodziło ale nikt na dziś nie chce sprzedać ja muszę kupić więc do stycznia czekać nie będę podobnie inni ronicy którzy mają dużo  świń czy drobiu nikt kto ma dużą hodowlę nie robi zapasów na cały rok jAK niemasz nawet ziarka to i podwyżki nic Ci nie dadzą;)

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Kiedyś ktoś coś mówił że w pielesie albo chechle znaleźli dzika. Tucznik idzie w dół...  Już jest bardzo nie daleko żółta strefa trochę źle się wyraziłem.

Edytowano przez danielursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

fakt pszenzyto nie sypalo u mnie np tylko 4,5 tony najlepsze wydalo a normalnie powinno z 5 6 ton oddac tam , a na czesci pol miotla sie wdala oprysk nie utrzymal jej i pozniej bylo za pozno na poprawke i oddalo 3 tony z ha to najgorszy plon jaki mogl byc u nas . ale ogolnie pszenzyta i u ludzi nie sypały . pszenice tylko sypaly dobrze

damianzbr skad jestes bo mam ladne grube pszenzyto odmiany borwo odsypane w typie pszennym

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

objętosciowo zboza sypały, tylko nie maja gestosci, rozmawialem z kierowca, mowi ze od dwoch tygodni wozi i za kazdym razem jest lekkie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

u mnie wręcz przeciwnie, w tym roku nawet 500 kg różnicy na przyczepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, warchest napisał:

fakt pszenzyto nie sypalo u mnie np tylko 4,5 tony najlepsze wydalo a normalnie powinno z 5 6 ton oddac tam , a na czesci pol miotla sie wdala oprysk nie utrzymal jej i pozniej bylo za pozno na poprawke i oddalo 3 tony z ha to najgorszy plon jaki mogl byc u nas . ale ogolnie pszenzyta i u ludzi nie sypały . pszenice tylko sypaly dobrze

damianzbr skad jestes bo mam ladne grube pszenzyto odmiany borwo odsypane w typie pszennym

W stoczku łukowski jest zagłębie tych co gołębiarz zaopatrują. Z 5ciu ich jeździ po rynkach. Spotkasz ich w M-mz, łuków, kołbiel, Garwolin i może w Falenicy. Szukaj aut z LLU idź do nich może się dogadasz. Wiadomo nie biorą na raz 25 ton, ale po te 4 - 6 ton jak ładny towar chętnie zwiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj