Polecane posty

Gość   
Gość

Nie no samochód ,,lewego,, pszenżyta przed żniwami sprzedałem jakoś po 660 czy 650 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica  białko 14,6 gluten 31,7 gęstośc 75.8          650 brutto  lokalny kupujący Cze-Dag kujawsko pomorskie okolice włocławka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My okolicznym rolnikom sprzedajemy pszenżyto po 670 brutto, a żyto 560 brutto.

 

Próbkę pszenicy ozimej zostawiałem na zbadanie w młynie Żabczyński aż byłem w szoku, cena żyta 550 netto.

 

A przy okazji z rana załadowałem jakiemuś kurnikarzowi z pod GOLUBIA DOBRZYNIA autko pszenicy jarej jako pszówka (strasznie drobniutka była jak poślad, ale myślę że białka mogła mieć sporo) po 630 netto płatne gotówką bo sam jego szwagier odbierał, spoko gość szkoda że musiał kierować bo akurat wczoraj ,,przecedziłem,, towar a dzisiaj już pigwa się w nim kąpała :rolleyes: Ale nie można mieć do niego żalu, ze 160 km miał do mnie na wschód PL w stronę Lublina. Jak on by biedaczyna do domu dojechał gdzie głowa pracuje a nogi odmawiają posłuszeństwa. A auto miał w manualu starego actrosa.

 

Niby z tego co tu podajecie ceny to sprzedałem paszówkę w miarę spoko, ale w porównaniu do ceny tego żyta z młyna u żaby (co ich kilka dni temu wyśmiałem przez tel jak mi podali cenę za jakościową) to mnie szlag trafia że tanim w prowadzeniu żytem wszystkiego pola nie obsiałem w tym roku.

 

A może żyto kosztuje normalnie tylko pszenica jest za tania?? Ja się wygłupiłem i na wschodzie PL sprzedałem paszówkę po 630 netto gotówką, niech nikt więcej tego nie robi, przetrzymamy tych skur... Ja też już więcej nie sprzedaję przynajmniej do 15 października. Jak zmowa, to zmowa, całym agrofotem wraz z sąsiadami.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

pszenica  białko 14,6 gluten 31,7 gęstośc 75.8          650 brutto  lokalny kupujący Cze-Dag kujawsko pomorskie okolice włocławka

za taką pszenicę to bite 670 netto można dostać u nas na wschodzie.

 

Wie ktoś po ile mniej więcej chodzi pszenżyto na wschodzie kraju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Osobiscie czekam ze sprzedazą calej partii pszenicy i rzepaku mysle ze pszenica bedzie ponad 720netto (ale to po nowym roku).Bialko 12.9 gluten36.3 gestosc 75.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co sie dzieje na tyhc rynkach strasza ze stanieje zboze rzepak i juz tanieje trzeba czekac .ewentualnie sie sprzeda 2 przyczepy zboza  a reszta musi czekac . moze doplaty beda w pazdzierniku bo cos mowa o tym byla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Próbkę pszenicy ozimej zostawiałem na zbadanie w młynie Żabczyński aż byłem w szoku, cena żyta 550 netto.

 

A przy okazji z rana załadowałem jakiemuś kurnikarzowi z pod GOLUBIA DOBRZYNIA autko pszenicy jarej jako pszówka (strasznie drobniutka była jak poślad, ale myślę że białka mogła mieć sporo) po 630 netto płatne gotówką bo sam jego szwagier odbierał, spoko gość szkoda że musiał kierować bo akurat wczoraj ,,przecedziłem,, towar a dzisiaj już pigwa się w nim kąpała :rolleyes: Ale nie można mieć do niego żalu, ze 160 km miał do mnie na wschód PL w stronę Lublina. Jak on by biedaczyna do domu dojechał gdzie głowa pracuje a nogi odmawiają posłuszeństwa. A auto miał w manualu starego actrosa.

 

Niby z tego co tu podajecie ceny to sprzedałem paszówkę w miarę spoko, ale w porównaniu do ceny tego żyta z młyna u żaby (co ich kilka dni temu wyśmiałem przez tel jak mi podali cenę za jakościową) to mnie szlag trafia że tanim w prowadzeniu żytem wszystkiego pola nie obsiałem w tym roku.

 

A może żyto kosztuje normalnie tylko pszenica jest za tania?? Ja się wygłupiłem i na wschodzie PL sprzedałem paszówkę po 630 netto gotówką, niech nikt więcej tego nie robi, przetrzymamy tych skur... Ja też już więcej nie sprzedaję przynajmniej do 15 października. Jak zmowa, to zmowa, całym agrofotem wraz z sąsiadami.

Damian cena żyta normalna - od 4 lat własnie wożę do Sławka i nigdy nie sprzedałem poniżej 500 netto, w tym roku wywiozłem ponad 80 t (24t po 550 pozostałe po 560 netto) plon w tym roku 7,65t/ha. Za pszenicę faktycznie słabo płaci. Pszenicy mam jeszcze 50t jakościowej - niech leży do grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Próbkę pszenicy ozimej zostawiałem na zbadanie w młynie Żabczyński aż byłem w szoku, cena żyta 550 netto.

 

A przy okazji z rana załadowałem jakiemuś kurnikarzowi z pod GOLUBIA DOBRZYNIA autko pszenicy jarej jako pszówka (strasznie drobniutka była jak poślad, ale myślę że białka mogła mieć sporo) po 630 netto płatne gotówką bo sam jego szwagier odbierał, spoko gość szkoda że musiał kierować bo akurat wczoraj ,,przecedziłem,, towar a dzisiaj już pigwa się w nim kąpała :rolleyes: Ale nie można mieć do niego żalu, ze 160 km miał do mnie na wschód PL w stronę Lublina. Jak on by biedaczyna do domu dojechał gdzie głowa pracuje a nogi odmawiają posłuszeństwa. A auto miał w manualu starego actrosa.

 

Niby z tego co tu podajecie ceny to sprzedałem paszówkę w miarę spoko, ale w porównaniu do ceny tego żyta z młyna u żaby (co ich kilka dni temu wyśmiałem przez tel jak mi podali cenę za jakościową) to mnie szlag trafia że tanim w prowadzeniu żytem wszystkiego pola nie obsiałem w tym roku.

 

A może żyto kosztuje normalnie tylko pszenica jest za tania?? Ja się wygłupiłem i na wschodzie PL sprzedałem paszówkę po 630 netto gotówką, niech nikt więcej tego nie robi, przetrzymamy tych skur... Ja też już więcej nie sprzedaję przynajmniej do 15 października. Jak zmowa, to zmowa, całym agrofotem wraz z sąsiadami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damianzbr@ 620-630 netto za pszenicę płaci Golpasz (z Golubia Dobrzynia), także porównując do tego dobrą cenę dostałeś. A tych km w jedną stronę to przypadkiem nie 260 (przy 160 km Wa-wy by nie minął)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem w poniedziałek połowę swoich zbiorów za 700zł/t na paszę ( facet głównie kukurydza i nie chciał dużo pszenicy) 

Mniej niż połowa mi została i jutro ją sprzedaje za jakieś 600 zł. Kilka osób kupiło też do siewu za 70zł/1dt więc myślę że nie jest tragicznie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

damianzbr@ 620-630 netto za pszenicę płaci Golpasz (z Golubia Dobrzynia), także porównując do tego dobrą cenę dostałeś. A tych km w jedną stronę to przypadkiem nie 260 (przy 160 km Wa-wy by nie minął)? 

W sumie to nawet nie wiem. Myślałem że więcej jak 200 km nie ma.

To cedrob u nich na placu oferował mi 650 netto. Więc ten golpasz się nie popisał.

Tylko z tym gościem co zabrał autko i z cedrobem współpracuję od dłuższego czasu. Już sporo towaru przerzuciliśmy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

w tamtym tyg ładowałem dla kolegi pszenicę paszową i szła do Cedrobiu i dawali mu 590 netto z ich transportem


Damian cena żyta normalna - od 4 lat własnie wożę do Sławka i nigdy nie sprzedałem poniżej 500 netto, w tym roku wywiozłem ponad 80 t (24t po 550 pozostałe po 560 netto) plon w tym roku 7,65t/ha. Za pszenicę faktycznie słabo płaci. Pszenicy mam jeszcze 50t jakościowej - niech leży do grudnia.

 

Arek na jakich ziemiach siejesz żyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Trzeba siać żyto chyba za rok ale znając życie to będzie wtedy po 350.

Raps coś ruszył?
Owies? Tego muszę się pozbyć bo miejsce maszyn trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w tamtym tyg ładowałem dla kolegi pszenicę paszową i szła do Cedrobiu i dawali mu 590 netto z ich transportem

 

Arek na jakich ziemiach siejesz żyto ?

na najsłabszych jakie mam (IV - V) i dzierżawach, tak jak Ci mówiłem posiej w kwasówce i będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dzisiaj wystaeiakem fakturę za pszenicę. Jedno auto poszło po 627.50 netto dwa po 625.50 netto

Lokalny skup.

Szefowa twierdzi że żyta nie ma i cena będzie ponad 600 bo Żyta nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

na najsłabszych jakie mam (IV - V) i dzierżawach, tak jak Ci mówiłem posiej w kwasówce i będziesz zadowolony

 

ale mówisz o hybrydach tak?

Tam mam przeznaczone na paszę dla gęsi. Ale na drugi rok może spróbuję posiać trochę żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To ja w przyszłym roku nie sieję bo jak zasiejesz pół wioski to na pewno cena spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj